Star Trek: Elite Force 2 "neoficiální preview"
30.1.2003 21:30
Na Internetu se objevilo "neoficiální preview" k 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2. V podstatě se jedná o jednu mini-mapu ke hře Voyager Elite Force, která představuje Akademii Hvězdné flotily známou ze screenshotů k Elite Force 2. Sice ji budete mít proběhnutou za pár desítek vteřin, ale nemůžeme chtít všechno, že? Pokud si kvůli tomu nechcete instalovat Voyager Elite Force, nabízím vám alespoň několik screenshotů:

Nahráváme Tuší Munro s Changem, že je mám v zaměřovači? Pohled na chodbu z jednoho z pilířů Postavy mají na sobě uniformy z pokračování (skoro)

Recenze Voyager Elite Force Expansion Pack a screenshoty Star Trek: Shattered Universe
26.1.2003 23:14
Napadlo mě, že napíši vlastní recenzi datadisku Expansion Pack k 3D akční hře Star Trek: Voyager Elite Force. Jedna tu sice už od Q je, ale recenze navíc nikdy nezaškodí. Zájemci o tuto recenzi klikněte sem.

Jirka Bigas pro vás sehnal dva nové screenshoty z chystané akční vesmírné střílečky Star Trek: Shattered Universe pro PlayStation 2, které si můžete prohlédnout na této stránce. Z obrázků je nádherně vidět rozmanitost okolního prostředí, takže se těšte a vydržte do léta.

Star Trek: Elite Force 2 nové screenshoty
24.1.2003 23:16
Robert May alias FranklinK dispozici jsou další tři screenshoty z 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Na Internetu se také objevila informace o výsledku soutěže, kterou uspořádal Activision. Podoba jejího výherce Roberta Maye by se měla objevit v Elite Force 2, kde bude představovat Franklina - nového člena Hazard Teamu. O Franklinovi jsem zatím ještě nic neslyšel a jeho podoba, kterou můžete vidět tady kousek vedle, mi také nic neříká, ale kdo ví.

Star Trek: Elite Force 2 Trailer 3
20.1.2003 12:25
Na CD Starfleet Command 3 se nachází třetí trailer k 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2, který si můžete v AVI formátu stáhnout z Download sekce.

Star Trek: Shattered Universe opět ve vývoji!
19.1.2003 13:07
Všichni majitelé herní konzole PlayStation 2 mají důvod k oslavám, protože podle středečního oznámení byl vývoj této akční vesmírné střílečky opět spuštěn. Po půlroční pauze tak může StarSphere Interactive pokračovat ve své práci. Ovšem již ne pro Interplay, ale pro dvojici firem TDK Mediactive a Activision. Vydání hry je momentálně naplánováno na léto letošního roku.

Starfleet Command 3 dorazil do ČR!
18.1.2003 9:33
Od včerejších pozdních hodin se do prodejen začíná pomalu dostávat taktická simulace Star Trek: Starfleet Command 3. I když nevím, co zapříčinilo více než dvouměsíční zpoždění, nejdůležitější je, že je tady. Potěšitelné navíc je, že oproti původně uváděným 1.699 korunám je hra o celou pětistovku levnější, což zahřeje nejen na duši. Méně potěšitelné pak je, že hra opravdu vychází pouze s anglickým manuálem, i když tento nedostatek odstraním hned v příštím odstavci.

Kompletní český manuál ke Starfleet Command 3 si totiž můžete odteď stáhnout z místní Download sekce. Více než osmdesáti stránkový dokument ve formátu PDF se bude hodit i ostříleným hráčům předchozích dílů této série, takže neváhejte a stahujte.

A do třetice Starfleet Command 3: Pokud si nejste jisti, jestli si tuto hru koupit či nekoupit, měla by vám usnadnit volbu moje recenze této taktické simulace. Musím se přiznat, že tentokrát jsem se trochu nechal unést a čtyřstránkový článek pro vás nebude nejjednoduší přelouskat. Myslím si ale, že hru jsem rozebral do detailu, abyste viděli, jestli v ní je nebo není něco, co se vám líbí. Já pevně věřím, že si v ní každý najde to svoje.

Za informace děkuji Martinu Kovářovi z JRC Interactive!

Elite Force 2 je ALFA
15.1.2003 8:35
Podle včerejšího oznámení vedoucího projektu Elite Force 2 Jona Gallowaye prošla hra alfa stádiem a blíží se svému dokončení. Vše nasvědčuje tomu, že by se mělo stihnout datum vydání někdy na jaře.

Recenze Starfleet Command 3 na BonusWebu
14.1.2003 14:27
Včera se na BonusWebu objevila recenze taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3 od Jardy Kubrichta, který hře udělil 73%.

Animace postav v Elite Force 2
11.1.2003 19:36
Dnes si můžete stáhnout tři animace postav z 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. V krátkých ukázkách se podívejte, jak to Munro umí s Bat'lethem a prohlédněte si dva různé útoky Exomorphů.

Tři nové rozhovory
10.1.2003 19:33
Asi se shodneme na tom, že je tu poslední dobou docela přerozhovorováno, ale přesto vám dnes nabídnu další tři rozhovory s tvůrci StarTrekových her. Doufám, že se teď nějakou dobu další rozhovor neobjeví. Co je tedy v dnešní nabídce? Mám pro vás rozhovor s technickým výtvarným ředitelem Kennym Thompsonem z Ritual Entertainment a rozhovor se skladatelem hudby k Star Trek hrám Activisionu Dannym Pelfreym, který složil hudbu i pro taktickou simulaci Starfleet Command 3. Kromě toho vracím po několika měsících zpět rozhovor s Jonem Gallowayem, producentem Elite Force 2 v Ritual Entertainment, který jsem byl nucen kvůli menším nesrovnalostem stáhnout.

Rozhovor s Dougem Pearsonem o Elite Force 2
9.1.2003 23:57
Mám pro vás další rozhovor s producentem Activisionu Dougem Pearsonem o připravované 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2.

A u Elite Force 2 ještě zůstaneme: I když se mi nepodařilo zjistit důvod, faktem je, že klingonský specialista na těžké zbraně v Hazard Teamu se od teď jmenuje Korban (místo původně uváděného Kourban). Korbana namlouvá Tony Todd, který hrál v Nové generaci Worfova mladšího bratra.

Nejsem si jistý, jestli jsem to už někdy říkal, ale myslím, že ne: Když se po návratu do Alfa kvadrantu rozprchne Hazard Team do celého širého světa, zamíří Telsia Murphy na hvězdnou loď třídy Excelsior U.S.S. Dallas. Při hlídkování poblíž Romulanské neutrální zóny na Dallas zaútočí neznámý nepřítel a U.S.S. Enterprise (již s Alexem Munroem na palubě) se vydává na pomoc napadené federální lodi. Tam pak může dojít ke šťastnému setkání staronových členů Hazard Teamu.

Nové screenshoty z Elite Force 2 a rozhovor s Dougem Pearsonem
5.1.2003 12:46
Příznivci 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 si mohou prohlédnout tři nové screenshoty a přečíst zbrusu nový rozhovor s producentem hry Dougem Pearsonem z Activisionu. Tentokráte o příběhu hry, prostředích a misích v kampani pro jednoho hráče apod.

Rozhovor s Bradleym W. Schenckem o Starfleet Command 3
4.1.2003 18:06
Tak tento rozhovor se služebně starším výtvarníkem Taldrenu o vesmírné simulaci Star Trek: Starfleet Command 3 toho pamatuje už docela dost. Dostal jsem se na něj ale až teprve nyní, a protože zajímavý rozhovor není nikdy na škodu, budu se řídit heslem: radši pozdě než nikdy. Ještě dodám, že se v podstatě nejedná o čistokrevný rozhovor, ale o soubor otázek a odpovědí k jednomu tématu z oficiálního fóra Taldrenu.

Kromě toho pro vás mám několik drobností o Star Trek: Elite Force 2. Nejprve si povíme něco o klingonském Bat'lethu: Základní primární útok této zbraně představuje takové to klasické osekávání z jedné a druhé strany a sekundární útok vypadá tak, že se pořádně se zbraní napřáhnete až do záklonu a praštíte protivníka mnohem silněji. Jak již bylo řečeno, s Bat'lethem nepůjde ve hře házet a ani se při jeho používání nebude obraz přepínat do pohledu třetí osoby ála Jedi Knight 2.

Multiplayerová stránka Elite Force 2 se pomalu blíží svému dokončení. Všechny módy, které Ritual Entertainment zamýšlí hráčům nabídnout, jsou již do hry vloženy a vývojáři je právě vybalancovávají a vylaďují.

Nový wallpaper Star Trek: Elite Force 2
3.1.2003 20:33
Pokud se těšíte na blížící se akční hru Star Trek: Elite Force 2, můžete si vylepšit pracovní plochu svých Windows pomocí nového wallpaperu. Stačí si vybrat ze čtyř různých rozlišení.

Návod Star Trek: Deep Space Nine Harbinger
2.1.2003 18:04
Jak jsem naznačil před několika dny v recenzi akční adventury Star Trek: Deep Space Nine Harbinger, dělal jsem si zálusk na napsání kompletního návodu k této místy obtížnější hry. To se mi nakonec podařilo, takže pokud máte tuto hru někde po ruce a máte při hraní potíže, stačí se podívat na tuto stránku a máte po problémech.

Novoroční příspěvek
1.1.2003 12:00
Již více než dva roky tu pro vás jsou stránky Star Trek Games.CZ se svými specializovanými doménami Bridge Commander Czech Fan Site a Birth of the Federation Fan Site. Za dobu své existence se nám podařilo nahromadit přes 1.500 screenshotů a více než sto článků, které společně s downloady zabírají celých 600 MB. Asi je jasné každému z vás, že takovýto objem dat není právě levné spravovat a není to tak dávno, co byla existence těchto stránek v takovémto rozsahu na pokraji bytí a nebytí. Proto bych chtěl v prvním příspěvku letošního kalendářního roku poděkovat hostiteli domény startrekgames.cz, společnosti Spider.cz za to, že se rozhodla podporovat naše snahy a umožňuje další fungování této domény. Děkuji.

A samozřejmě: Všem čtenářům, spoluautorům a partnerům přeji vše nejlepší v právě začínajícím roce 2003!