Recenze Star Trek: Klingon
27.12.2002 22:22
Dohánění restů z minulosti pokračuje. Jan Pánek se podíval na zoubek druhému interaktivnímu filmu od Simon & Schuster Interactive s názvem Star Trek: Klingon a jeho dojmy si můžete přečíst v této recenzi.

Výzva Racoon software
26.12.2002 12:34
Racoon software, tvůrce ačkních vesmírných her Star Trek: Final War a Star Trek: Free War, hledá spolupracovníky pro novou hru s pracovním názvem Star Trek: Final War 2. Pokud máte zájem podílet se tvorbě dalšího dílu z této série, přečtěte si podmínky pro váš post.

Starfleet Command 3 Nemesis Add-On
25.12.2002 0:04
Tohle už je sice trošku starší zpráva, ale jelikož se u nás Starfleet Command 3 stále ještě neprodává, tak to zase tolik nespěchalo. Activision vydal oficiální Add-on pro vesmírnou taktickou simulaci Star Trek: Starfleet Command 3 a to u příležitosti začátku promítání desátého filmu Star Trek: Nemesis. Jedenáctimegabytový soubor si můžete stáhnout přímo od Activisionu a po nainstalování na vás čeká jedna nová mise pro jednoho hráče, ve které budete ovládat romulanskou válečnou loď Scimitar lorda Shinzona. Kromě toho si můžete prohlédnout exkluzivní návrhy různých lodí z filmu včetně Scimitar, Scorpion a nejnovějších modifikací Enterprise-E.

Zpoždění Elite Force 2?
25.12.2002 0:04
V německém herním časopise GameStar se objevila informace, že datum vydání 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 se odkládá na druhé čtvrtletí příštího roku. Podle nejnovějších informací z tiskového oddělení Activisionu je ale prý vše při starém a Elite Force 2 má stále vyjít někdy na jaře. Doufejme....

Recenze Star Trek: Deep Space Nine Harbinger
23.12.2002 18:33
Poslední dobou jsem se konečně dostal k titulům, které nejsou v našich krajích příliš rozšířené a dnes se podíváme na další takovou hru. Jedná se o akční adventuru Star Trek: Deep Space Nine Harbinger, jejíž recenzi si můžete přečíst na této stránce.

Recenze a screenshoty Star Trek: The Next Generation Interactive Technical Manual
19.12.2002 21:44
Dnes se mírně odchýlíme od klasických počítačových her a podíváme se zblízka na encyklopedický Star Trek: The Next Generation Interactive Technical Manual. To nejdůležitější se dozvíte v recenzi a výsledný dojem ještě vylepší sada více než dvaceti screenshotů.

Výsledky Vánoční MEGA soutěže!
19.12.2002 0:31
Mám tu výsledky Vánoční MEGA soutěže se společností Cenega Czech o třináct originálek. Správných odpovědí došla téměř celá stovka a jak se tak dívám, nejvíce jste měli zájem o Bridge Commander, takže se bohužel většina výherců bude muset spokojit s něčím trošku jiným. Doufám ale, že si i tak užijete spoustu zábavy. Myslím, že nemá velkou cenu vypisovat tu třináct jmen výherců. Ti by ostatně měli již v této chvíli mít ve své poště informační e-mail. Všem výhercům gratuluji a ostatní nezoufejte, příště třeba vyhrajete zase vy.

No a samozřejmě vám nezůstanu dlužen ani správné odpovědi: V standardní verzi taktické simulace Starfleet Command 3 si v kampani za jednoho hráče můžete vybrat mezi Klingony, Romulany a Federací. Pokračování Voyager Elite Force vytváří Ritual Entertainment (a byli tací, kteří se nechali nachytat formulací této otázky a vybrali Raven Software). Star Trek: Shattered Universe se bohužel majitelé konzolí PlayStation 2 již nedočkají, protože byl projekt zrušen. A hru Star Trek: Borg nejlépe popíšete jako interaktivní film.

Rozhovor s Dougem Pearsonem o Elite Force 2 - v češtině
15.12.2002 9:45
Včera avizovaný rozhovor s producentem Activisionu pro 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2 Dougem Pearsonem původně uveřejněný na Ritualistic si dnes můžete přečíst také v češtině. Oba dva nové obrázky se pak rovněž objevily v sekci Screenshoty.

Rozhovor s Dougem Pearsonem o Elite Force 2
14.12.2002 18:50
Na Ritualistic si můžete přečíst nový rozhovor s producentem Dougem Pearsonem z Activisionu, který doprovází dvojice zbrusu nových obrázků.

Malé nahlédnutí do 14 Degrees East
13.12.2002 22:44
Tuto středu jsme se při našem pravidelném herním sezení se šéfredaktorem GamePlanet.cz Jirkou Bigasem pozastavili nad týmem 14 Degrees East. Všichni totiž víme, že tvůrcem série Starfleet Command je Taldren, ale v prvním díle této série je jako výrobce uveden právě 14 Degrees East. Tuto zapeklitou otázku se nám vyřešit nepodařilo, ale podle pravidla “Kdo se neptá, nic neví” jsem se včera zeptal přímo v Interplay. Odpověď, která dorazila před několika minutami, od jednoho z producentů společnosti Interplay, vám tu nyní předkládám:

“Vývojový tým Starfleet Command byl původně součástí 14 Degrees East, ale opustil Interplay, aby vytvořil svoje vlastní vývojové studio – Taldren. 14 Degrees East obsahovala několik vývojových týmů, včetně týmů, které vytvořily Klingon Academy, Starfleet Command a New Worlds.

Star Trek: Starfleet Academy byla kompletně vyvinuta a vyrobena interním vývojovým týmem Interplay. Tento titul byl vydán pod značkou Interplay.

Star Trek: Starfleet Command byl také vyvinut interně společností Interplay a byl to první StarTrekový titul, který byl vyvinut a vydán pod značkou 14 Degrees East. Interní vývojový tým nakonec opustil Interplay, aby vytvořil svoji vlastní vývojovou společnost – Taldren, která poté pokračovala a vydala Star Trek: Starfleet Command 2 a Starfleet Command: Orion Pirates, které produkoval 14 Degrees East. Momentálně pokračují v této sérii a vyvíjí Starfleet Command 3, který je distribuován Activisionem, protože Interplay už nevlastní licenci na distribuování StarTrekových her.

Star Trek: Klingon Academy byla kompletně vyvinuta a vyrobena interně vývojovým týmem Interplay – 14 Degrees East. Klingon Academy byla také vydána pod značkou 14 Degrees East.

Star Trek: New Worlds byla původně vyvíjena mimo naši firmu ve Spojeném království, ale nakonec byla přesunuta do Spojených států, aby ji dále vyvíjel interní vývojový tým Interplay – 14 Degrees East. Tento titul byl poté opravdu dokončen a vyroben 14 Degress East.“

Thanks to Kathryne Wahl!

Téma dne - Star Trek: Borg
13.12.2002 20:07
Dneska jsem si s Borgy vážně užil! Můžete si přečíst moji vlastní recenzi interaktivního filmu Star Trek: Borg, dále pak také můj vlastní vyčerpávající návod, k tomu si můžete prohlédnout téměř čtyřicet nových screenshotů a navíc si ještě můžete stáhnout patch instalátoru, který vám umožní nainstalovat si tuto hru i pod jinými operačními systémy, než jsou Windows 95.

Rozhovor s Ritual Entertainment o Elite Force 2
12.12.2002 23:48
Dnes si můžete přečíst trošku starší pětistránkový rozhovor s šesti vývojáři z Ritual Entertainment, kteří pro nás připravují 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2.

A k Elite Force 2 přidám ještě několik drobných informací: Až hra projde alfa stádiem, začne se s jejím vydatným testováním několika sty betatestery. Bohužel se momentálně neuvažuje o veřejném betatestu. Pokud si ještě pamatujete na multiplayer mód "Protržení warp jádra", tak vám oznamuji (se zpožděním), že se autoři rozhodli využít tento herní mód (tj. dvě skupiny, každá brání svůj objekt a zároveň útočí na stejný objekt nepřítele) i pro jiné prvky, než je warp jádro, takže se tento mód bude ve finále jmenovat jinak. Zajímavé také je, že když vám nepřátelé poničí například warp jádro, budete ho moci zase opravit. A čerstvá informace od hlavního návrháře Chrise Stockmana praví, že se začalo s namlouváním postav. Patrick Stewart namluvil všechny své věty minulé pondělí, společně s Iris Bar-Ziv, která dabuje Telsiu Murphy.

Vánoční MEGA soutěž se společností Cenega Czech!
6.12.2002 21:48
Tak se nám zase přiblížily Vánoce a myslím, že je jenom správné, když jako věrní čtenáři Star Trek Games.CZ dostanete pěkný dárek. Proto jsem pro vás ve spolupráci se společností Cenega Czech připravil Vánoční MEGA soutěž o třináct originálních Star Trek her! Bližší informace o soutěži jakož i soutěž samotnou najdete na této stránce. Přeji vám hodně štěstí a pamatujte: odpovědi na všechny otázky můžete najít na tomto serveru!

Nové screenshoty Star Trek: Elite Force 2
3.12.2002 20:54
Dnes se na Internetu objevil nový rozhovor týkající se chystané 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2, který si můžete přečíst v původním anglickém znění na Adrenaline Vault (překlad bude následovat během několika dní). Tento rozhovor je doplněn čtyřmi novými screenshoty, které si můžete prohlédnout zde.

Thanks to Mr. Spock!