Chvíli sledujte, jak se z nařízení kapitána stěhujete z lodi, a až vám dá Q na výběr mezi batohem a phaserem, vyberte si phaser. Q vám pak ještě dá ten nejlepší trikordér pod sluncem, který pro vás speciálně vytvořil, a v následujicím okamžiku vás přenese na palubu U.S.S. Righteous o deset let zpátky.

Poznámka: Jak jste již zcela jistě vydedukovali, svoji volbu z nabízených možností provedete kliknutím borgskou Krychlí na požadovaný objekt. S trikordérem se pracuje tak, že během nehratelné sekvence jednou kliknete levým tlačítkem myši do libovolného místa na obrazovce, čímž aktivujete mód trikordéru. Klikáním na nejrůznější objekty na obrazovce o nich můžete získávat příslušné informace. Zpět do módu přehrávání videa se dostanete dvojitým kliknutím levým tlačítkem myši mimo aktivní objekt.

Q vás převtělí do osoby poručíka Sprinta. Vzápětí si vyberte phaser a pokuste se zabít objevivšího se Borga. To se ale nepodaří hned napoprvé, takže až ho bude chtít praporčík Targus odtáhnout z můstku a on ji chytí pod krkem, střelte phaserem do panelu, do kterého se Borg napojí. Až přijde správný okamžik, přepněte na trikordér a zjistěte si informace o bezpečnostní konzoli, abyste našli způsob, jak ji překonfigurovat. Až si počtete, vypněte trikordér a nejprve vyndejte modul číslo čtyři (ten úplně vpravo) a pak ještě modul číslo 3. Ve výtahu otevřete včas trikordér a zjistěte si informace o manuálním ovládání turbovýtahu. Prohlédněte si nákres lodi kliknutím na položku U.S.S. Righteous. Vyberte si počítačové jádro (Computer Core), čímž zjistíte číselné označení této lokace. Vypněte trikordér a na panelu ovládajícím turbovýtah naťukejte zjištěný kód: 150619. Dorazíte do místnosti s počítačovým jádrem, kde váš otec s kapitánem mezitím našli podivné borgské zařízení připojené ke konzoli. Až s ním budete muset něco udělat, tak jen počkejte, protože o borgské technologii toho zatím moc nevíte. Po chvíli zjistíte, kde se na palubě lodi skrývá druhý Borg.

Vyrazíte za ním se svým otcem a začnete se dohadovat, kdo za ním půjde a kdo bude tomu druhému krýt záda. Nedomluvíte se, a tak si zahrajete malou hru: musíte uhodnout, ve které ruce má váš otec schovaný komunikátor. Vyberte si, jakou ruku chcete – stejně prohrajete. Za chvíli se váš otec vrátí, ale nebude úplně v pořádku, ty implantáty…. Dostanete možnost ho zastřelit, ale vy to neuděláte. Nevyhnutelně se tak změníte na Borga a vyrazíte asimilovat posádku můstku. Při souboji s nadporučíkem Birakou nic nedělejte, dorazí váš kolega-Borg a zabije všechny kolem. Q vám však dá druhou šanci a prozradí vám, že váš otec podvádí. Zkuste ještě třikrát štěstí při určování, ve které ruce je schovaný komunikátor, ale jelikož vám to nepůjde, dáte otci nakonec jednu pěstí do hlavy. Váš otec se sklátí k zemi. Jak tam tak leží, vyndejte mu z pouzdra phaser a pomocí tlačítka na spodní straně změňte nastavení frekvence jeho paprsku. Borga se vám posléze podaří úspěšně zneškodnit. Při poradě na můstku se musíte rozhodnout, co dělat se získaným borgským implantátem. Klikněte na vstupní port na hlavě praporčíka Targus. Objevíte tak způsob, jak se skrýt před Borgy. Praporčík z toho ale začne šílet, takže jí raději borgský implantát sundejte (budete to muset udělat dvakrát, protože Q se vaše rozhodnutí nebude napoprvé zdát a dá vám tak čas na přemýšlení). A jde se přímo na borgskou Krychli!

Po transportu zaútočte na procházející Borgy. Akce se ale nevyvede úplně podle plánu (nebo že by právě naopak?) a z vás se opět stane Borg. Nakonec je to ale přeci jen dobře, protože zjistíte přístupový kód k borgskému ovládacímu panelu, který zní 1,3,3,4,2,2 (čtyři zeleno-zelená tlačítka jsou jakoby číslovaná zleva doprava). Od aktivování konzole vás ale vyruší vaši kolegové a nakonec se objevíte opět na začátku exkurze Krychle. Borgy nechte tentokrát projít a do ovládacího panelu zadejte získaný kód. Na obrazovce se objeví další kód – 61330 – což je přístupový kód k ovládání borgských implantátů. Teď ještě musíte nějaký získat. Za vámi se objeví Borg, kterého bude chtít praporčík Targus zabít. Včas jí ale strhněte ruku. Potřebujete totiž implantát z funkčního Borga. Váš otec vám podá z lékárničky hyposprej, abyste ho nastavili na omráčení borgského vojáka. Trikordérem oskenujte hyposprej a podívejte se na jeho různá nastavení (hypospray settings). Z nabídky si vyberte nastavení „Bijani adrenaline“, které vám jako příslušníku rasy Bijani umožní upadnout do transu. Tohoto nastavení dosáhnete kombinací 1,3,3,1 na hypospreji (tlačítka jsou opět číslována zleva doprava). Nastavte tedy tuto kombinaci a vzápětí bude kolem vás procházet Borg-Q. Sice ho zastavíte, ale nakonec si to radši rozmyslete a nechte ho zase odejít. Až zastavíte dalšího Borga, aplikujte si dávku z hypospreje na svoji levou ruku. Budete opět asimilováni, ale tentokráte se vám podaří své přátele zachránit a navíc máte funkční borgský implantát. Přenesete se zpátky na loď přímo k počítačovému jádru, kde se vám podaří odstranit borgskou součástku a získat zpět plnou kontrolu nad lodí. V té chvíli začne bitva u Wolf 359. Vaše loď má ale rozkázáno zůstat a čekat. Při konverzaci na můstku dejte Q pěstí. O chvíli později budete povoláni do akce. Zaútočte na nepřátelského Borga. Z nabídky, která se objeví, si nevyberete, ale místo toho klikněte na malou bílou tečku, která se objeví uprostřed obrazovky při jejím spodním okraji. Tím vyvoláte borgskou klávesnici (sice bude mít nečitelné znaky, ale její rozložení je stejné jako u vaší numerické klávesnice). Zadejte kód 61330 pro deaktivaci Borga. A je hotovo! Shlédněte závěrečné video a pusťte se směle do další startrekové hry.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 13.12.2002

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Borg najdete zde.