Starfleet Command 3 Beta patch v1.01
26.2.2003 9:15
Všechny hráče taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3 určitě potěší zpráva o vydání beta patche v1.01, který řeší většinu problémů, na které jsme ve hře narazili. Podle toho, kterou verzi doma máte, si stáhněte buď US verzi (11,1 MB) nebo UK verzi (13,6 MB). Předtím, než si tento patch stáhnete a nainstalujete, věnujte pozornost následujícím upozorněním: Neinstalujte si beta patch, pokud hrajete Dynaverse 3 po modemu, hra by byla díky pomalosti naprosto nehratelná.. Pokud si ho nainstalujete, nepřidávejte si ke hře ručně Nemesis Add-On misi - beta patch ji už obsahuje v sobě, a i když se to může zdát jako prkotina, ruční instalací add-onu si zrušíte většinu hry a re-install to potom jistí. Úplný seznam problémů, které tento patch řeší najdete zde (v angličtině).

Pokud máte zájem o další preview akční hry Star Trek: Elite Force 2, zavítejte na Tiscali Games a přečtěte si tento článek.

Rozhovor s The Collective Studios o The Fallen
22.2.2003 20:07
V jednom ze starých rozhovorů s The Collective Studios si můžete přečíst detaily týkající se tvorby jejich 3D akční hry Star Trek: Deep Space Nine The Fallen.

Elite Force 2 pro Macintosh potvrzen
20.2.2003 23:21
Macintosh verze 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 byla oficiálně potvrzena. Postará se o ni firma Aspyr, která plánuje, že hru vydá co nejdříve po vydání PC verze.

Rozhovor o hře více hráčů v Elite Force 2
16.2.2003 9:30
Mapa Elite Force 2 pro Star Trek: Armada 2Čerstvý rozhovor s hlavním programátorem Stevenem Peelerem a hlavním návrhářem levelů Jerrym Keehanem z Ritual Entertainment vám odhalí detailní informace o hře více hráčů v 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2.

Pokud máte slabost pro všechno, co se týká Elite Force 2, a navíc jste si oblíbili real-time strategii Star Trek: Armada 2, mohla by se vám zamlouvat nová fan mapa pro čtyři hráče, která má ve svém středu nápis EF2.

Nové informace a screenshoty k Star Trek: Elite Force 2
15.2.2003 20:10
Obrázek z Elite Force 2 homepageNa Internetu se objevily další tři screenshoty z 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2, které na vás čekají jako vždy mezi ostatními obrázky. Activision také konečně spustil oficiální domovskou stránku této hry, kterou najdete na adrese www.st-ef2.com. Na této stránce se toho prozatím příliš nenachází. Nejzajímavější určitě je obrázek, který se nachází vedle tohoto textu. Upřesnění se dočkalo i datum vydání – momentální oficiální informace přisuzují hře datum vydání někdy v průběhu letošního června. Což se poměrně radikálně liší od dosavadních informací poskytovaných virtuálními obchody. Majitele Macintoshů by mohla potěšit neoficiální informace o pravděpodobné konverzi hry na jejich miláčky. Na rozdíl od prvního Elite Force se tentokráte neplánuje žádná speciální edice, i když vybrané obchody budou zřejmě nabízet ke hře ještě jedno bonusové CD s dosud neujasněným materiálem. Tedy něco na způsob bonusové borgské mini kampaně k Starfleet Command 3.

Převod článků z Bridge Commander Czech Fan Site
14.2.2003 21:07
Když už se téměř nic neděje, rozhodl jsem se začít s převodem nejdůležitějších článků ze Star Trek: Bridge Commander Czech Fan Site. V dnešní várce to odnesly recenze, preview, návod, screenshoty, downloady a rozhovory z roku 2000. Pokračování příště. Tato operace v žádném případě neznamená zrušení Bridge Commander Fan Site, na Star Trek Games.CZ převádím pouze ty nejdůležitější články. Pokud jste tedy zatím tímto vesmírným simulátorem nedotčeni, určitě se na Fan Site podívejte, protože tam najdete hromadu dalších zajímavých článků, obrázků, screenshotů a tak dále. Zároveň jsem ale s definitivní platností zrušil sekci Modifikací, protože se diskový příděl opět přiblížil svému maximu. Jelikož už ale stejně všichni fanoušci Bridge Commandera stahují nové modifikace z bcfiles.com, není to zase až taková ztráta.

Rozhovor s Raphaelem Hernandezem o Star Trek: Klingon Academy
13.2.2003 22:52
Zájemci si mohou přečíst další starší rozhovor, tentokráte s producentem vesmírného simulátoru Star Trek: Klingon Academy Raphaelem Hernandezem.

K tomu ještě něco aktuálně - Star Trek: Elite Force 2 bude zabírat 2 CD. DVD verze této 3D akční hry není prozatím v plánu. Na Internetu se také začala objevovat různá data, kdy začnou jednotlivé virtuální obchody rozesílat Elite Force 2 hráčům. Podle tvůrců z Ritual Entertainment ale bude hra vydána, až bude hotova, a jelikož dosud žádné oficiální datum nepadlo, s klidným srdcem takovéto informace ignorujte.

Rozhovor s Danem Kingdomem o Star Trek: New Worlds
9.2.2003 14:42
V momentálním informačním suchu (které mi připomíná ticho před bouří) jsem se musel uchýlit k zajímavému kroku, a to překládání starých rozhovorů s tvůrci startrekových her. Přečíst si takovýto rozhovor ale nemusí být nutně naprostou ztrátou času, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud jste totiž příslušnou hru hráli, můžete si hned ověřit, co autoři slíbili a nakonec nesplnili. Jako první dnes přichází rozhovor s Danem Kingdomem, producentem společnosti Interplay pro real-time strategii Star Trek: New Worlds.

Rozhovor s Ronem Jonesem
8.2.2003 11:04
Dnes si můžete přečíst velmi zajímavý rozhovor s hudebním skladatelem Ronem Jonesem, který skládal hudbu pro seriál Nová generace, různé kreslené i klasické seriály, filmy a také počítačové hry Star Trek: Starfleet Command a Star Trek: Starfleet Academy.

Star Trek: Final War 2 - Concept Art
5.2.2003 0:51
Pokud jste si oblíbili akční vesmírnou hru Star Trek: Final War od Martina Šimka, jistě vás potěší zpráva o tom, že započala práce na druhém díle. Dnes máte možnost prohlédnout si prvních třináct obrázků, na kterých uvidíte, jak hra momentálně vypadá v představách Unimatrixe325.

Návod Star Trek: Voyager Elite Force Expansion Pack
4.2.2003 19:31
3D akční hry nepatří zrovna k žánru, který by vyžadoval podrobné návody. Jelikož se vám ale návod k Voyager Elite Force líbil, přidám k němu dnes i návod na datadisk Expansion Pack.

Star Trek: Elite Force 2 - neoficiální screensaver
4.2.2003 19:31
Když se nedostává oficiálních souborů k Elite Force 2, činí se alespoň fandové. Nabízím vám neoficiální screensaver k této hře, který si můžete stáhnout z Download sekce.. Nečekejte ale žádné nové materiály - spořič se skládá ze šesti screenshotů, které jste již dříve viděli (přesněji řečeno jde o screenshoty číslo 30, 59, 72, 73, 75 a 84 - podle místního číslování).

Rozhovor s Brianem Jonesem
1.2.2003 0:44
Dnes se můžete s chutí začíst do nového rozhovoru s výtvarníkem postav v Ritual Entertainment Brianem Jonesem. Dozvíte se zákulisní informace z tvorby postav pro Star Trek: Elite Force 2 a další informace s tím více či méně související.