První screenshoty ze Star Trek: Free War
28.4.2002 10:59
Martin Šimek mi poslal první čtyři screenshoty z připravovaného datadisku k české hře Star Trek: Final War, které si můžete (opět s Martinovým komentářem) prohlédnout zde.

!POZOR! Pokud vše dopadne podle plánu, uskuteční se tuto středu, tj. 1.5.2002, odpoledne třetí schůze vývojového týmu WDK, který pracuje na tahové strategii z prostředí Star Treku. První účastníci srazu se začnou shlukovat kolem 17té hodiny na stanici Muzeum (trasa metra A), odkud se pak přesunou opět do nedaleké koblihárny Dunkin Donuts na Václavském náměstí, kde stráví příštích několik hodin. Jelikož se jedná o sváteční den, zvyšuje se šance, že by mohli mít zájemci o tento projekt čas přijít s námi podiskutovat, přinést nové nápady, vylepšit už vymyšlené atd. Pro ty, kteří by měli zájem přijít, mám několik tipů, jak nás najít: Na Muzeu se tvoří hlouček před trafikou a fotoautomatem vlevo před schody vedoucími z nástupiště. V Dunkin Donuts pak hledejte skupinu živě diskutujících osob (nutně nemusí jít vždy pouze o téma Star Trek). Tentokrát bychom měli být vybaveni notebookem, což snad bude dostatečně odlišujícím prvkem.

Federální plavidlo třídy Olympic
27.4.2002 17:50
Na Bridge Commander Czech Fan Site jsem přidal model federální lodi třídy Olympic, který sice dlouho odolával při pokusu ho zprovoznit, ale nakonec se mi to přeci jen podařilo.

První informace o Star Trek: Free War
22.4.2002 21:30
Martin Šimek z Racoon Software mi prozradil první informace o připravovaném datadisku k jeho akční hře Star Trek: Final War, který ponese název Free War. Vše, co jsem se prozatím dozvěděl, si můžete přečíst v tomto článku.

Na Bridge Commander Czech Fan Site je ke stáhnutí další model federální hvězdné lodi. Pro dnešní den to je bojové plavidlo třídy Defiant.

Rozhovor s Danem Hagertym o Star Trek: Starfleet Command 3
21.4.2002 13:20
Dnes vám nabízím skutečně masivní sedmistránkový rozhovor s Danem Hagertym, který v Activisionu dohlíží na práce na vesmírné taktické simulaci Star Trek: Starfleet Command 3.

Star Trek: Bridge Commander Patch v1.1
19.4.2002 19:51
Na stránkách Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout opravný patch k vesmírnému simulátoru Star Trek: Bridge Commander, který vylepšuje hru na v1.1.

Nové modely lodí na Bridge Commander Czech Fan Site
18.4.2002 21:59
Na Bridge Commander Czech Fan Site přibyly dva nové modely federálních lodí. Jmenovitě se jedná o třídy Miranda a Cheyenne.

Zápis z druhé schůze vývojového týmu WDK
17.4.2002 10:00
Včera večer se konala již druhá schůze vývojového týmu WDK, který pracuje na projektu "Pojďte s námi tvořit Star Trek freeware hry na profi úrovni". Protože jsme se chtěli dobrat už konečně nějakých prvotních závěrů, bylo nutno ustanovit zapisovatelku, kteráž to role byla po naprosto zmanipulovaném hlasování přidělena mně! Všichni, kteří máte o tento projekt zájem, chcete se jenom podívat, jak jsme na tom, nebo máte i nějaké nápady, případně byste chtěli něčím přispět, si přečtěte "Zápis z druhé schůze vývojového týmu WDK" na StarNETu a zapojte se do diskuze! Jste vítáni!

Rozhovor s Chrisem Stockmanem o Star Trek: Elite Force 2
14.4.2002 11:35
Tentokrát mám pro vás pro změnu další rozhovor o Elite Force 2, ve kterém kluci z Ritualisticu zpovídají hlavního návrháře této 3D akční hry Chrise Stockmana.

Rozhovor s Erikem Bethkem o Star Trek: Starfleet Command 3
13.4.2002 19:30
V poslední době se s ohlášením nových Star Trek her objevila pěkná řádka rozhovorů a dnes vám přináším první z nich. Jedná se o rozhovor s Erikem Bethkem - vedoucím vývojového týmu Taldren, který pro nás připravuje real-time taktickou simulaci Starfleet Command 3.

Rozhovor s Jonem Gallowayem o Star Trek: Elite Force 2
11.4.2002 18:10
Dnes se můžete s chutí začíst do dlouhého rozhovoru s Jonem Gallowayem z Ritual Entertainment o jejich připravované 3D akční střílečce Star Trek: Elite Force 2. V rozhovoru se kromě věcí již známých dozvíte i několik nových a zajímavých detailů.

Nové screenshoty Star Trek: Elite Force 2
Elite Force 2 logo9.4.2002 20:50
Před několika minutami jsem narazil na čtyři zbrusu nové screenshoty z připravované 3D FPS Star Trek: Elite Force 2, které na vás čekají na této stránce. Vpravo od textu si pak můžete prohlédnout zdařilé oficiální logo.

Nejen recenze Star Trek: Bridge Commander
9.4.2002 20:35
Pro dnešní den jsem si na vás připravil na Bridge Commander Czech Fan Site spoustu věcí: Předně tu je recenze tohoto vesmírného simulátoru od Jirky Bigase, v těsném závěsu je dokončení návodu od Species 8472 a jako třetí do pranice přichází (možná funkční) model federální třídy Intrepid.

20.000 návštěvníků Star Trek Games.CZ!
8.4.2002 23:20
Tak další hranice prolomena! Ve včerejších dopoledních hodinách zavítal na tyto stránky 20 000. návštěvník. Děkuji mnohokrát za váš zájem a doufám, že vás ani v budoucnu nezklamu.

Preview a screenshoty Star Trek: Elite Force 2
6.4.2002 19:50
Activision konečně oficiálně oznámil práce na druhém díle 3D akční hry Voyager Elite Force. A možné že se tu rýsuje první překvapení, protože o hře se v tiskovém prohlášení všude mluví jako o Elite Force 2 a Voyager nám někam vypad (pravda, tentokráte se budeme poflakovat po palubě Enterprise-E, ale stejně...). No, každopádně pro vás šéfredaktor GamePlanet.cz Jirka Bigas napsal preview shrnující ty nejdůležitější věci, které jsou zatím o hře známy. Já jsem potom preview okořenil dvojicí screenshotů a jedním pózovacím obrázkem (to musíte, holky, vidět!).

A jelikož mám rozkecáno, tak tu napíšu ještě něco osobních dojmů: Nelíbí se mi, jak se Activision poslední dobou fláká při uvolňování nových informací, zvláště pak screenshotů. Neřekl bych, kdyby šlo o něco nového a bombastického, co má před sebou ještě dva roky vývoje, ale když jde o dvojku (Elite Force) nebo trojku (Starfleet Command), tak to je docela zbytečné. Obzvláště trojka, která má k dokončení, co by kamenem dohodil a zbytek se transportoval. Další s čím nejsem spokojen, je fungování, respektive téměř nefungování, "herní supersite" gaming.startrek.com, která o sobě tvrdí, kdo ví co, a přitom aby je člověk o informace snad prosil. Flákáte to, pánové - v Activisionu i v Paramountu! A ještě jednou k Activisionu: Myslím, že je na čase, abych tu NEPODĚKOVAL anglické pobočce tohoto herního vydavatele za to, že mi neposlali ani slíbenou Star Trek: Armada 2 ani Star Trek: Bridge Commander. Já vím, že to není rozhodně jejich povinností, ale když už to jednou někdo slíbí (mohl bych přímo jmenovat, ale přece to Suzanne neudělám, že), tak by to snad mohl i dodržet. Armadu bych ještě snad oželel, ale po téměř dvou letech práce na Bridge Commander Czech Fan Site, bych se nějaké to poděkování šiklo.

No a když už jsem u toho Bridge Commandera, tak vězte, že začínám pracovat na jeho překladu do češtiny, protože se mi včera čistou náhodou (jak jinak na Internetu) podařilo najít fungující TGL Editor, která šlape téměř úplně podle mých představ. A následuje výzva: Pokud už někdo náhodou Bridge Commandera překládáte, tak se ozvěte, je naprosto zbytečné, aby na tom dělalo pět lidí, tak se domluvíme. Tolik k dnešnímu dni. Děkuji za pozornost.

A zase ty modifikace...
4.4.2002 21:45
Čtvrtek čtvrtého čtvrtý přinesl čtyři nové modifikace na Bridge Commander Czech Fan Site. Jmenovitě to jsou nové textury pro planety a mlhoviny a dále klingonský taktický důstojník a vulkánský vědecký důstojník.

Modifikační všehochuť na Bridge Commander Czech Fan Site
3.4.2002 18:59
Dnes je na Bridge Commander Czech Fan Site k dispozici modifikační všehochuť zahrnující nový model federální třídy Ambassador, nová polarizovaná torpéda, která se nikdy neminou, rychlejší Rychlou bitvu a trojici nových zvukových efektů.

Preview Star Trek: Voyager
3.4.2002 1:35
Po článcích o hrách Secret of Vulcan Fury a First Contact dnes přichází další titul, který má s těmito dvěmi jmenovanými minimálně jedno společné: byl zrušen a my si ho nikdy nezahrajeme. Tato hra je hodně velkou záhadou, ale vše, co se mi podařilo zjistit, a co jsem mohl uveřejnit, se dozvíte v tomto článku.

A další modifikace Bridge Commandera
2.4.2002 18:30
Dnes vám na Bridge Commander Czech Fan Site nabízím další nové modifikace - předělaný model federální třídy Akira, mlhoviny, galaxie a slunce zachycená Hubbleovým teleskopem a andoriánskou podobu šéfinženýra Brexe.