Vánoční downloady
25.12.2004 12:00
Ravenhorst dal včera na domovské stránce Teserakt Teamu ke stažení upravenou ukázku z chystané adventure Star Trek: Altpres. Ačkoliv musím poznamenat, že mi tam ještě pořád jedna dynamická knihovna chybí:-) Dalším, kdo včera obdaroval fanoušky startrekových her, je GoGo.Finch z týmu Le Crâne Sombre Amusement. Na diskuzním fóru Lapiduch uvolnil ke stažení aktuální alfa verzi připravované vesmírné závodní hry Lightspeed.

No a včera jste také svojí návštěvností pokořili hranici 90.000 přístupů. Tak to abychom začali vymýšlet, jak oslavit blížící se stotisícovou hranici...

Recenze Star Trek: Voyager Elite Force
24.12.2004 14:13
Recenzí není nikdy dost, a proto se v již čtvrtém článku ohlédneme za 3D akční střílečkou Star Trek: Voyager Elite Force. Tuto recenzi už kdysi dávno napsal pro Level Andrej Anastasov a dnes si v jejím doprovodu můžeme zavzpomínat na staré časy, v nichž se ještě vydávaly oficiální startrekové hry...

Aktuální dojmy z hraní Star Trek: Space War
19.12.2004 19:25
Akční vesmírná střílečka Star Trek: Space War se sice v této době chladí u ledu, přesto se zcela určitě můžeme podívat, jak vypadá její poslední uvolněná verze.

Téma dne: The Transinium Challenge
18.12.2004 00:59
Dnes si vezmeme na paškál adventuru Star Trek: The Next Generation The Transinium Challenge z roku 1989. Začít byste měli u recenze, ve které se dozvíte vše podstatné. Pokud se vám bude hra zdát zajímavá, nic vám nebrání si ji stáhnout přímo odsud. A pokud byste si během hraní nevěděli s něčím rady, pomůže vám náš kompletní návod.

Nový engine pro startrekové vesmírné hry od Lema
15.12.2004 22:41
EngineV diskuzním klubu Star Trek Games na Lapiduchu zveřejnil před několika dny GoGo.Finch technologické demo nového 3D enginu od Lema (Dc41f). Na rozdíl od připravovaného enginu Hazard Teamu s názvem Excelsior by Lem na tom svém rád vytvořil hru z vesmírného prostředí. V technologickém demu, které si můžete stáhnout ve výše uvedeném diskuzním klubu, si můžete prohlédnout soudě podle počtu polygonů poměrně kvalitní modely federálních lodí tříd Akira, Defiant a Galaxy. Na první pohled je vám určitě jasné, že před Lemem leží ještě spousta práce, proto pokud máte zájem podílet se na dalším vylepšování a odlaďování jeho enginu, zapojte se do diskuze.

První seznámení s Lightspeed
13.12.2004 23:17
LightspeedGoGo.Finch z týmu Le Crâne Sombre Amusement připravuje akční vesmírné závody s názvem Lightspeed. V aktuální ukázkové verzi, která samozřejmě zdaleka neodpovídá konečnému záměru, jsme se mohli cvičně proletět v raketoplánu po vyznačené trase. Hra nabízí klasickou grafiku, kterou bychom od tvůrce Star Trek: Red Alert čekali, a která se nám tolik líbí. Velmi nás potěšilo zjištění, že raketoplán se při manévrování naklání na stranu a závodění tak nabízí skutečně dynamický zážitek. V plné verzi se můžeme nepochybně těšit na různá plavidla i bohaté prostředí. Celkově je možné říct, že na nás Lightspeed po prvních minutách hraní zapůsobil velmi dobře a všichni se už můžeme těšit na atraktivně vypadající a podle všeho i zábavnou startrekovou hru.

Co si pro nás chystá Jumbuck Entertainment?
11.12.2004 23:46
V květnu jsme vás informovali o tom, že společnost Jumbuck Entertainment sídlící v australském Melbourne podepsala smlouvu se společností Viacom ohledně vývoje a distribuce tří her točících se kolem Kirkovy posádky. Vydání prvních dvou her se již přiblížilo, a proto si o nich dnes můžete přečíst základní informace a prohlédnout několik screenshotů.

Recenze a download Star Špek: Elite Force
9.12.2004 23:05
Dnes si vezmeme do parády druhou hru vývojářů z Kubi Softu, která nese název Star Špek: Elite Force. Jak moc se liší od jejich předchozí hry a co zajímavého a originálního přináší, se dozvíte v této recenzi. Pokud se vám hra zalíbí, nabízíme vám samozřejmě i lokální download.

Teserakt Team získal nového programátora - Macrose, jehož prvním projektem bude adventura Altpres, pro niž Teserakt Team nedávno získal i nového grafika. Pokud se chcete podívat na první zkušební verzi, můžete si ji stáhnout z domovské stránky. V případě, že budete mít s jejím spuštěním potíže, vězte, že o víkendu by se měla objevit odladěná verze.

Recenze Star Trek: Armada 2
7.12.2004 23:30
Po posledním Battlefestu jsem si řekl, že přišel čas zahrát si konečně real-time strategii Star Trek: Armada 2. Jsou to už přece jenom tři roky, kdy tato hra vyšla, a i když tu už jedna recenze je, druhý pohled nikdy neuškodí.

Recenze a download Star Špek: Sputnik- Komandér Špekotej v nesnázích
3.12.2004 23:06
Po kratší odmlce se opět podíváme na nějakou tu českou startrekovou freeware hru. Dnešní vyvolenou se stala dvourozměrná akční střílečka Star Špek: Sputnik- Komandér Špekotej v nesnázích od Kubi Softu, k níž si můžete přečíst výmluvnou recenzi a případně si hru i okamžitě stáhnout.

David Ruml na svých domovských stránkách oznámil dočasné pozastavení prací na akční vesmírné střílečce Star Trek: Space War. Na vině jsou Davidovy pomalu ale jistě se blížící přijímací zkoušky na střední školu, takže mu držme palce, ať při nich uspěje a může se rychle vrátit k rozdělané tvorbě.