Nová sekce - Game List
31.1.2004 13:07
Počet článků o hrách na Star Trek Games.CZ se neustále zvyšuje a pokud sem někdo zavítá poprvé nebo má zájem dozvědět se více pouze o jedné konkrétní hře, mohlo by se snadno stát, že se ztratí a požadované informace nakonec nenajde. Z tohoto důvodu dnes v hlavním menu přibyla další nová položka - Game List aneb Seznam startrekových her. Jsem si jist, že jeho užitečnost oceníte nejen ve výše uvedených případech.

Na domovské stránce DoomMapu si můžete prohlédnout novou trojici záběrů z borgského výsostného území, kterou Martin Miřejovský přidal před několika málo dny.

Nová sekce - Odkazy
29.1.2004 19:31
V hlavním menu od samého začátku chyběla důležitá položka, díky které byste se mohli pohodlně vydávat na startrekově herní výlety po celém internetu. Dnes se konečně zadařilo a vy můžete pod položkou Odkazy najít několik desítek zajímavých odkazů na domovské stránky startrekových her, domovské stránky jejich tvůrců a distributorů a i na několik dalších zajímavých webů. Pokud v seznamu nenajdete svoji oblíbenou adresu, neváhejte a napište mi, milerád ji přidám. Seznam se bude v budoucnu určitě rozšiřovat, tak jak čas od času narazíme na nějaké nové zajímavé internetové stránky.

Pokud jste pravidelnými návštěvníky herního serveru Tiscali Games, možná víte, že velká anketa o nejlepší hry loňského roku byla již vyhodnocena a v takovém případě vám jistě neuniklo, že velmi pěkné desáté místo zaujala mezi 3D akčními střílečkami hra Star Trek: Elite Force 2.

Několik nových obrázků
27.1.2004 21:14
Martin Šimek rozšířil galerii screenshotů z betaverze Final War 2 o tři nové kousky, na kterých si to v klingonsko-federálním souboji rozdávají plavidla z tříd těžkých a lehkých křižníků. Kromě toho přibyly v databázi informace o prvním borgském plavidle, konkrétně o borgské kouli.

Martin Miřejovský pro změnu třemi novými screeny obohatil obrázkovou galerii své připravované mapy pro Voyager Elite Force. Stejně jako posledně se vydáme do nazelenalého borgského prostředí. Jak jistě víte, úroveň zážitku nespočívá pouze v provedení samotné mapy, důležitou roli často hrají i naskriptované (předpřipravené) události. Podle posledních informací by měl Martinův počin obsahovat i pár takovýchto zpestření.

A na závěr jedna nová recenze Shattered Universe, která i přes uvedené hodnocení táhne celkové skóre nahoru a v průměru se možná brzy dostaneme na 50%:

Yahoo! Gamesource: 5/10

Nové recenze Shattered Universe
25.1.2004 22:34
Na internetu se objevilo několik nových recenzí akčního konzolového titulu Star Trek: Shattered Universe. Jejich hodnocení se v žádném případě nebes nedotýkají.

Game Over Online: 60%
Official Xbox Magazine: 6/10
Gamespot: 4.4/10
TeamXBOX: 1.8/5
XBN Magazine: 3/10

Rozhovor s Hazard Teamem
24.1.2004 18:10
Jirka Bigas poslední dobou řádí a na dnešní den pro vás připravil obsáhlý rozhovor s dvěma představiteli českého vývojového týmu Hazard Team, konkrétně s Radkem Kleinem a Danem Krudencem.

Martin Šimek před dvěma dny aktualizoval na domovské stránce Final War 2 romulanskou část lodní databáze a v krátkém souhrnu též vysvětluje základní rozdíly mezi různými typy plavidel.

Nové screenshoty ze Secret of Vulcan Fury
23.1.2004 18:27
V sekci screenshotů najdete čtveřici nových obrázků z již několikrát zmíněné textovky Star Trek: Secret of Vulcan Fury v reinkarnované verzi od Jirky Bigase, na kterých navštívíme další místa z první epizody odehrávající se na planetě Vulkán. Další dobrou zprávou týkající se této hry je fakt, že i přesto, že se žádná e-mailová bouře ohledně vydání hratelné demoverze Secret of Vulcan Fury nekonala, rozhodl se Jirka demo přeci jen ukutit a vydat. Prozatím nestanovil žádný závazný termín, ale i v nejistotě se můžeme začít těšit.

Jak vyplývá z oznámení na této stránce, rozhodli se vývojáři z Presto Studios, kteří kromě jiného vytvořili našemu srdci zřejmě nejbližší akční adventuru Star Trek: Hidden Evil, ukončit svoji činnost a začít další kapitolu svého života. (thnx Jiří Bigas, jak jinak)

Preview Star Trek: Drive
23.1.2004 0:38
Jirka Bigas pro vás dnes napsal preview k chystané závodní hře Star Trek: Drive od Hazard Teamu. Jeho první dojmy z hraní alfa verze si můžete přečíst v tomto článku.

Tři nové screenshoty z mapy od DoomMapu
21.1.2004 18:28
Martin Miřejovský mě informoval, že na své stránky přidal tři nové screenshoty z připravované mapy pro 3D akční hru Star Trek: Voyager Elite Force, na kterých se tentokrát podíváme do borgské krychle.

Několik recenzí Star Trek: Shattered Universe
21.1.2004 15:27
Po vydání akční vesmírné střílečky Shattered Universe se postupně začínají objevovat první recenze, které snad ani nelze jedním slovem charakterizovat. Situaci pak ještě slušně komplikuje čtveřice recenzí, které byly uveřejněny v posledním čtvrtletí loňského roku, u kterých se můžeme jen dohadovat, z jaké verze hry pocházejí. Chronologicky tu tedy všechny recenze uvedu, u některých i včetně odkazu, aby si je případní zájemci mohli sami projít a shlédnout nové screenshoty.

Surge: 1/5
Stuff Gamer: 1/5
Electronic Gaming Monthly: 3/10
Playstation Magazine: 2/5
HomeLan Fed: 85%
Worth Playing: 5.5/10
Games Domain: 2.5/5

Preview a download Star Trek: Red Alert
18.1.2004 16:02
Dnes jsem se podíval na zoubek další české rozpracované hře od GoGo, která nese název Star Trek: Red Alert. Ta by se klidně nechala přirovnat k chystané Final War 2 Martina Šimka. Bližší informace už se ale dozvíte v tomto preview a pokud si ji budete chtít vyzkoušet, nic vám nebrání stáhnout si ji z Download sekce.

Přístupová hesla do Tribbles
16.1.2004 19:34
Brian Hof z týmu MicroHof, který vytvořil před nějakou dobou recenzovanou hru Tribbles - The Next Generation, mi poslal seznam všech přístupových hesel do jednotlivých levelů. Těch není rovná stovka, jak jsem původně předpokládal, ač to bylo v plánu, ale nakonec byla hra vydána "pouze" s 38 levely. Pokud vám náhodou dělá některý z nich potíže, není nic jednoduššího než ho přeskočit a pokračovat nerušeně dál.

Jirka Bigas pracující na textové hře Secret of Vulcan Fury mi neopatrně prozradil, že pokud by byl nějakým způsobem nucen, uvolnil by prozatím alespoň demoverzi svojí hry. Hmm, snad mi to nebude mít za zlé, když tu teď všechny, kteří mají chuť si novou Secret of Vulcan Fury zahrát, vyzvu, aby začali (slušně!) bombardovat jeho e-mailovou schránku bigas@startrekgames.cz žádostmi o vydání demoverze.

Spuštěny domovské stránky Star Trek: Final War 2
15.1.2004 23:19
Martin Šimek alias Unimatrix325 spustil domovské stránky své připravované akční hry Star Trek: Final War 2. Server se bude postupně zaplňovat novými informacemi a prozatím si jako ochutnávku můžete prostudovat údaje o federální lodi třídy Sovereign v databázi plavidel, se kterými budeme ve Final War 2 bojovat. Mezi Pictures najdete tři nové screenshoty ze zcela přepracované aktuální verze hry, doplněné chronologicky seřazenými screeny z dosud vydaných her Racoon Software a pracovními artworky k Final War 2. A když už tam budete, nezapomeňte vyjádřit své názory jak na stránky tak na hru samotnou v Guestbooku.

Autor nedávno recenzované textové hry Star Trek: Voyager Search for Kes - Martin Šlancar - byl tak laskav a poskytl mi prakticky veškerý obrazový materiál, který se v jeho hře objevil. V recenzi najdete screen základní herní obrazovky, k návodu jsem přidal snímky jednotlivých planet a ikonky všech předmětů a postav ze hry se nachází v sekci Obrázků.

Co nového u Hazard Teamu?
15.1.2004 23:10
Kluci z českého Hazard Teamu nezahálí a již před Vánoci vydali novou verzi své akční hry Star Trek: Asteroids, tentokráte ve verzi 1.3. Nejdůležitější novinkou je zabudování podpory pro hru více hráčů. Můžete si vybrat ze čtyř různých typů multiplayeru: klasické kooperace a deathmatche, dále demolice (což je upravená verze deathmatche) a nakonec ještě collection aneb kdo dřív sebere pět odznaků, vyhrává. Pokud se těšíte na jejich připravovanou hru Star Trek: Revolution, můžete si stáhnout tématický spořič obrazovky, kde uvidíte dosud nepublikované a nadějně vypadající screenshoty. No a kromě toho se na jejich domovské stránce můžete dozvědět o chystané tahové strategii Star Trek: Commander. Uvolněny byly prozatím první tři screenshoty, které najdete přímo pod tímto textem.

Screenshot 1   Screenshot 2   Screenshot 3

Další patch pro Enemies of Life v1.1b
14.1.2004 13:52
Na scéně se objevil další patch pro neoficiální datadisk Enemies of Life k vesmírnému simulátoru Star Trek: Bridge Commander. Jeho autoři doufají, že se jedná o poslední patch a pokud o něj máte zájem, můžete si ho tentokrát stáhnout rovnou odsud (ZIP, 1,55 MB).

Připravuje se nová česká startreková on-line hra
13.1.2004 21:28
Díky Rocovi na diskusním fóru StarNet jsem se dozvěděl o nové připravované startrekové on-line hře a vzhledem ke sdílnosti autorů z Trans Teamu vám dnes mohu přinést první informace o hře s pracovním názvem "Kvadrant 5". Děj se bude točit kolem konfliktu Spojené federace planet a Romulanského hvězdného impéria přibližně kolem roku 2380 v jedné neprozkoumané oblasti vesmíru. Na začátku si budou moci hráči vybrat, ke které straně se přidají a pak už mezi sebou mohou začít bojovat. Postupně budou hodnostně postupovat, budou sloužit na lodích a společně dál posunovat příběh hry. Záměrem autorů je snaha o zpřístupnění hry nejen skalním fanouškům Star Treku, ale i ostatním počítačovým hráčům, a proto prý bude způsob postupování v hodnostech zcela odlišný od jiných startrekových on-line her. Pro hru je také již vytvořen speciální soubojový systém, u kterého nebudou vítězství a porážka záviset jen na tom, na jaké třídě lodi hráč slouží, ale hlavně na kvalitách a kreativitě posádky. Grafická podoba hry je v současnosti již téměř hotová, takže bychom se během několika týdnů měli kromě nových informací dočkat i nějakých těch screenshotů. Momentálně je hra hotova přibližně ze šedesáti procent a pokud se neobjeví opravdu velké komplikace, předpokládají tvůrci, že by mohla vyjít někdy v květnu. Pokud máte nějaké nápady týkající se této hry, můžete je sdělit autorům na adrese transteam@seznam.cz.

Zítra vychází Shattered Universe
12.1.2004 15:02
Že by, konečně? Podle Jiřího Bigase by dlouho odkládaná a chvíli dokonce zrušená akční vesmírná střílečka Star Trek: Shattered Universe měla vyjít zítra, tj. 13. ledna, jak pro Playstation 2 tak Xbox.

Něco pro Voyager Elite Force
9.1.2004 22:33
I když 3D akční pokračování Elite Force 2 překonává svého předchůdce ve všech směrech, je herní komunita stále činná. Jirka Bigas mě včera informoval o nové modifikaci pro jednoho hráče, která nese název TOS Season 4: "The Argas Effect". Z domovské stránky si můžete prozatím stáhnout jakýsi teaser, který vám představí, na co všechno se můžete těšit a vy sami se projdete jen pár kroků. Údajně to ale i tak stojí za to.

Nové mapy můžeme ale očekávat i z českých luhů a hájů. Vývojářský tým DoomMap Martina Miřejovského (alias Duke) pro nás připravuje další dobrodružství na palubách vesmírné lodi Voyager (a nejen na nich).

Když takhle pěkně žije neoficiální fan scéna, mohli byste se ptát, jak to vlastně teď vypadá s tím zpropadeným sporem mezi Activisionem a Viacomem. Podle toho, co jsem se tento týden dozvěděl od tiskové mluvčí společnosti Activision, Maryanne Lataif, Activision se Star Trekem nadobro skončil a v současné době na ničem nepracuje. Nepříjemné.

Enemies of Life Expansion Fix v1.1
7.1.2004 12:13
Dříve než bylo původně ohlášeno, byla vydána oprava v1.1 k neoficiálnímu datadisku Enemies of Life pro vesmírný simulátor Star Trek: Bridge Commander. Autoři tvrdí, že teď už by měl datadisk běžet bez jakýchkoliv problémů, ovšem zdá se, že několik jich stále zůstalo. Perličkou pak je, že první den byla ke stažení špatná verze patche.

Kniga ve svém článku na Základně Antares rozebírá startrekové modifikace pro oblíbenou piplací hru The Sims. Pokud si chcete osvěžit svůj zážitek novými postavičkami z vašeho oblíbeného vesmíru, najdete v článku především spoustu odkazů na specializované stránky.

Recenze a download Tribbles - The Next Generation
4.1.2004 15:39
Tribblové nepatří mezi pravidelné (ba ani nepravidelné) návštěvníky startrekových her, ovšem v této hře je náš tribble hlavním hrdinou a dokonce se snaží uspět při přijímacích zkouškách na Akademii Hvězdné flotily... Kromě recenze logické hry Tribbles - The Next Generation na vás opět čeká i její download.

Před pár dny byla na internet po měsíční exkluzivitě GameStaru uvolněna finální čeština v1.1 od WDK Games pro plnou verzi 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2, opět pro anglickou i německou mutaci hry. Opravili jsme několik chybek, přeložili všechny hlášky botů a přidali jsme i kompletní diakritiku. Máte-li o češtinu zájem, určitě si ji stáhněte z Download sekce.

Do nového roku nově
1.1.2004 23:52
Do nového roku si pro vás Thereza připravila zbrusu nové hlavní menu, kterého jste si už určitě všimli. Další změnu objevíte, když kliknete na některou z hlavních položek v tomto menu. Hromadící se grafická tlačítka vystřídala vhodnější textová podoba. Do nového roku mohu všem čtenářům popřát jen to nejlepší a především opět nějakou tu novou startrekovou hru.