Star Trek: Elite Force 2 - co jiného?
30.6.2003 18:59
Pro Elite Force 2 je k dispozici první opravný soubor. Jedná se však pouze o kosmetickou úpravu, která se navíc týká výhradně multiplayerových serverů, u kterých odstraňuje potřebu vloženého originálního CD do mechaniky. Beta Server Update v1.01 o velikosti 3,03 MB si v případě potřeby můžete stáhnout třeba odsud.

Pouze k pousmátí je nový neoficiální kratinký trailer, který se zaměřuje na několik dívek v Elite Force 2. Lepší či horší verzi traileru si můžete stáhnout z této stránky.

Vydání Macintosh verze Elite Force 2 se nám posunulo o celý měsíc (samozřejmě že směrem dozadu), ale pokud na tuto verzi čekáte, možná vás budou zajímat předběžné minimální systémové požadavky, které společně s několika screenshoty (u kterých si nejsem vůbec jist, že jsou z Mac verze, ale ono to ve výsledku nepůjde rozeznat) najdete na oficiální stránce společnosti Aspyr.

Potěšujícím faktem je, že Elite Force 2 se zatím prodává velmi dobře. Údaje z amerického trhu prozatím nejsou (ještě pořád se mi nepodařilo zjistit, proč vyšel Elite Force 2 dříve v Evropě než v USA), ale víkendová čísla z Německa i Anglie zařadila Elite Force 2 na druhé místo, v obou případech za datadisk The Sims: Superstar. Na závěr jako vždy nová hodnocení Elite Force 2:

GameCaptain - 88%
Gamesurf - 86%, Ocenění za dokonalost
GamesDomain - 4/5
GameSpot - 7.9
Telefragged - 87% SinglePlayer, 84% Multiplayer

Star Trek: Elite Force 2
25.6.2003 18:25
Kluci na Doupě.cz se vytáhli a před týdnem uveřejnili rozhovor s vedoucím projektu Elite Force 2 Jonem Gallowayem. Celé interview v češtině si můžete přečíst na této stránce.

Macintosh verze Elite Force 2 se před několika dny dostala do beta stádia výroby, takže vše potřebné je ve hře již implementováno a začínají se odlaďovat chybičky. Očekává se, že na pulty obchodů se hra dostane někdy v příštím měsíci.

Na závěr ještě další skvělá nová hodnocení pro Elite Force 2:

ActionTrip - 82%
Pregaming.com - 8/10
Gameport.de - 88%
JustGamers - 89%
Sci-Fi Heaven - 89%
Gamers Hell - 8.7/10
ActionTrip - 80%
GameSpy - 82%
GameHelper - 9/10
Game2XS - 8.5/10
IGN.PC - 8.4

PRVNÍ DOJMY Z HRANÍ STAR TREK: ELITE FORCE 2!
24.6.2003 0:01
Tak! Dlouho očekávaná 3D akční střílečka Star Trek: Elite Force 2 je konečně tady a nelze ji přehlédnout. Jak se doufejme stalo dobrým zvykem, dostali jsme se k plné verzi opět o něco dříve a můžeme vám tak předložit první dojmy z jejího hraní. Musím poděkovat Jirkovi Bigasovi ze spřáteleného serveru GamePlanet.cz, že za mě zaskočil a dobrovolně se na několik dní zcela ponořil do tajů této hry. Jeho euforický článek, který vás nemůže nechat klidnými, si můžete přečíst na této stránce. Pokud se vám zdá, že snad Jirka až blouzní, a že není možné, aby byl Elite Force 2 takový, jak on o něm tvrdí. Pak vězte, že má ve všem naprostou pravdu a jenom velmi přísná omezení vztahující se k nám poskytnuté verzi mu brání v tom, aby vám toho prozradil mnohem, mnohem víc. Mockrát díky, Jirko.

Na poslední chvíli jsem se ještě rozhodl přidat souhrn dosavadních hodnocení v recenzích Elite Force 2. Tady je máme:

PC Gamer UK - 84%
PC Action - 87% Single Player, 86% Multiplayer
Trekgames.de - 92%
4Players.de - 87% Single Player, 86% Multiplayer
HomeLAN Fed - 84%
Krawall - 88%

Rozhovor s Bensonem Russelem
17.6.2003 21:39
Co bych pro vás neudělal? Těžko říct. Třeba dnes jsem pro vaše potěšení připravil rozhovor s návrhářem levelů v Elite Force 2 Bensonem Russelem, který jsem přeložil z němčiny - páni, někdy překvapím i sám sebe. Pokud se chcete při čtení odpovědí pobavit, mrkněte na tento článek.

A teď z trochu vážnějšího soudku: Spousta hráčů nese dosti nelibě propouštění zaměstnanců z týmu Elite Force 2 v Ritual Entertainment. Zašlo to až tak daleko, že jeden z nich (shodou okolností Benson Russel) podrobně vysvětlil, o co se vlastně jedná. A protože jde o důležitý materiál, předkládám vám ho v plném znění:

Jen abych uvedl věci na pravou míru, dočasné propuštění bylo způsobeno nemožností sehnat zakázku, takže si Ritual nemohl dovolit vydržovat druhý tým. NEBYLO to kvůli tomu, že si chtěl vyšší management nechat víc peněz pro sebe!!! Ti z vás, kteří poukazují na to, že „tohle je obvyklé korporační sv**stvo, to se děje pořád…bla…bla…bla..kecy..kecy…“, si musíte nacpat do svých tupých palic, že Ritual NENÍ žádná velká korporační společnost. Jsou malým nezávislým vývojářem!! Nejde tu o žádné hromady peněz, které létají kolem a nějací chamtivci se snaží nacpat si je do kapes!!

Abych uvedl na pravou míru ještě jednu věc, nedostali jsme padáka, byli jsme dočasně propuštěni vzhledem k nastálé situaci (což znamená, že nás společnost nechce ztratit).

Protože jsem jedním z těch, kteří byli nedávno dočasně propuštěni, mohu vám říct toto… Všichni majitelé mají VELKÉ starosti, aby se s tím smířili!!! Nebylo snadné, provést takové rozhodnutí a je VELMI emocionální to snést. Jestliže by měl Ritual dostat zítra zakázku, tak by se snažili nás všechny získat zpátky. Majitelé jsou skvělou partou chlapů a úzkostlivě se starají o své zaměstnance. KDOKOLIV říká něco jiného, nehledě na zdroj, prostě nemá pravdu!

Odmítám sedět nečinně a sledovat, jak za to schytávají rány a jsou z toho obviňováni, když se co nejvíc snažili získat druhou zakázku (už od února). Měli několik želízek v ohni a nikdo ani nepomyslel na to, že se tohle stane. Nové informace dostali majitelé přesně před třemi dny a museli provést takové neblahé rozhodnutí. Život před vás prostě někdy položí zatáčku, kterou nečekáte a toto je jen velká smůla. Ale to je život a někdy se to stává, poperete se s tím a uděláte to, co musíte.

Otázky a odpovědi o hře více hráčů v Elite Force 2
16.6.2003 19:24
Doug Pearson, producent Elite Force 2 v Activisionu, odpovídá na otázky návštěvníků diskuzního fóra Ritualistic o hře více hráčů. Ve svých odpovědích zachází dosti do hloubky, takže všichni, kteří se těšíte na multiplayer, neváhejte a klikněte sem.

Je to normální?
15.6.2003 8:42
Na stránkách oficiálního fan klubu vývojového týmu Ritual Entertainment - Ritualistic - se objevila překvapující informace. Zdá se, že v posledním měsíci ztratilo svoji práci hned několik zaměstnanců. Důvodem je to, že si Ritual, který má momentálně rozděláno několik velkých projektů (Counter-Strike: Condition Zero a Counter-Strike pro Xbox), nemůže dovolit udržovat část lidí, kteří na těchto projektech nepracují. Logicky tedy propouští ty, kteří právě dokončili Elite Force 2... Jelikož nejsem krvežíznivý kapitalista, připadá mi tento způsob poděkování za odvedenou práci jako podivný. Mezi těmi, kteří si musí začít hledat novou práci, jsou Jon Galloway (vedoucí projektu Elite Force 2), Chris Stockman (hlavní návrhář), Benson Russell, Kenny Thompson, Mike Porter, Chriss Voss, Luke Whiteside (návrháři levelů), Brian Jones, Juan Martinez a Patrick Jones (výtvarníci), Jay Halderman (project manager) a Bill Schofield (inženýr). Rád bych se připojil k dalším hráčům a poděkoval těmto skvělým lidem za práci, kterou odvedli a doufám, že brzy najdou nové uplatnění v herním průmyslu. Nezbývá mi, než kroutit hlavou...

Práce na serveru
14.6.2003 13:31
Po krátkém výpadku na hostujícím serveru společnosti Spider.cz, způsobeném přechodem na nový systém, se podařilo zprovoznit jak WWW tak i FTP přístup, a tak vám mohu opět předhodit kupu novinek, jak jinak o Elite Force 2.

Activision oznámil dokončení prací na Elite Force 2 a hra je tedy již jen kousíček od vydání. Při této příležitosti si můžete přečíst jeden z posledních rozhovorů před tím, než hra dorazí do obchodů. Na nejrůznější otázky odpovídá vedoucí projektu Jon Galloway.

Díky menšímu výpadku se mi nepodařilo vám každý den představit novou krasavici z Elite Force 2, takže celý miniseriál uzavřeme dnes a to hned trojicí dívek, mezi kterými musí tu svou vyvolenou najít opravdu každý.

Něco pro modery a fanoušky hry více hráčů vůbec: Ritual momentálně usilovně pracuje na přípravě editačních nástrojů. K nim bude přibalena podrobná dokumentace, různí průvodci i ukázkové mapy a modely. Krátce po vydání hry se také na Internetu objeví nová verze oblíbené multiplayer mapy z Voyager Elite Force ctf_voy1.

Další speciální nabídku nabízí anglický prodejce počítačových her GAME. Kdo si u této firmy předobjedná Elite Force 2, dostane exkluzivně jednu multiplayerovou arénu - Hostile Takeover, což je malá mapa jeden na jednoho, umístěná na palubě Enterprise-E. Podobnou nabídku v USA nabízí svým zákazníkům společnost Best Buy.

V novém čísle německého papírového herního magazínu PC Action je na sedmi stránkách podrobně rozebrána hra Elite Force 2, která se rovněž dostala na obálku tohoto čísla. Hra pro jednoho hráče dostala 87% a multiplayer 86%. Z rozhovoru s návrhářem levelů z Ritual Entertainment Bensonem Russelem vyplývá, že se vydání hry opozdilo o tři měsíce, protože bylo třeba po událostech z 11. září přepsat příběh. Zajímavé je rovněž to, že pro Elite Force 2 není prozatím v plánu žádné pokračování ani datadisk. Toto číslo časopisu PC Action se na stánky dostane ve středu 18. června. Šest nových screenshotů ze zmíněné recenze si můžete prohlédnout ve zdejší galerii.

Na závěr jsem si nechal několik videosouborů. Již podruhé se v německé T-Games Show objevil Elite Force 2 - tentokráte již v plně lokalizované německé verzi a do studia při té příležitosti zavítal i Thorsten Hübschmann z Activision DE. Show už se odbyla před nějakou dobou, takže se v případě vašeho zájmu podívejte na tuto stránku, jestli je video stále ještě ke shlédnutí. Na pc.ign.com se nedávno objevilo celkem jedenáct krátkých ukázek z hraní Elite Force 2. Než jsem se stačil rozhoupat, byla tato videa převedena do placené části IGN Insider, takže si je mohou stáhnout pouze ti, kteří mají předplatné. Lépe na tom však nebudete ani u Video Preview Elite Force 2, které si mohou prohlédnout opět pouze předplatitelé služby GameSpot Complete.

Holky z Elite Force 2, část třetí
8.6.2003 10:20
Ve třetím díle naší výpravy za dívkami z Elite Force 2 se podíváme na barovou tanečnici Kim.

Holky z Elite Force 2, část druhá
7.6.2003 19:21
PC Gamer UK EditionDnes se podíváme na další krasavici z Elite Force 2, přesněji na zdravotního důstojníka Hazard Teamu - Juliet Jurot. Nezůstaneme však pouze u tohoto článku, ale mrkneme se i na další věci, které se kolem Elite Force 2 dějí.

Na stránkách Electronics Boutique si můžete předobjednat Elite Force 2, a jak se už stalo zvykem, dostanete k tomu bonusové CD. Konkrétně toto obsahuje dva exkluzivní modely postav pro hru více hráčů - speciální vesmírné provedení obleku poručíka Jorge Gonzalese a idryllského válečníka určeného pro boj v nízké gravitaci.

Anglické vydání herního časopisu PC Gamer je prvním papírovým magazínem, který přináší recenzi Star Trek: Elite Force 2. Kromě toho je Elite Force 2 hlavním mottem obálky, kterou si můžete v mini provedení prohlédnout vedle tohoto textu. Hra je poctivě rozebrána na celých pěti stránkách a v závěru získala slušných 84%.

A něco ke stažení: Activision uvolnil hned dva nové zajímavé soubory. Prvním je video záznam (56,9 MB) ze hry více hráčů, ve kterém si prohlédnete různé druhy multiplayeru, a druhým přírůstkem je intro video (45,6 MB). Nic bližšího ze mě nedostanete, neboť jsem nic z toho ještě neviděl.

Holky z Elite Force 2, část první
6.6.2003 23:31
Na pc.ign.com nedávno začal mini seriál, který si klade za cíl představit hráčům několik dívek, které se objeví v Elite Force 2. S menším časovým odstupem se můžete touto přehlídkou pokochat i vy. Jako první přichází na řadu idryllská vědkyně Kleeya.

Screenshoty z Elite Force 2
5.6.2003 21:50
S blížícím se vydáním Elite Force 2 se objevují stále nové a nové screenshoty z této hry. Sadu jedenácti nejnovějších obrázků si můžete prohlédnout na této stránce.