Star Trek Games.CZ mají opět své vlastní fórum!
31.8.2004 19:22
Jirka dnes spustil naše zbrusu nové diskuzní fórum, kde můžete vesele a bez obav debatovat o všem možném, co se startrekových her týče. Fórum je pro přehlednost rozděleno do několika základních kategorií, které by měly pokrýt všechna témata. Kromě diskuzí se můžete v dnešní těžké době aktivně zapojit do koupě a prodeje v sekci Bazar. Proto neváhejte a klikněte sem!

Star Trek: Bridge Commander Czech Fan Site uzavřena
29.8.2004 9:18
Přesně před týdnem tomu byly čtyři roky, co jsem spustil české fan stránky věnované vesmírnému simulátoru Star Trek: Bridge Commander. Projekt to byl podle mého úspěšný a splnil všechny cíle, které by podobně zaměřené stránky splnit měly. Aktualizace ustaly již téměř před dvěma lety, protože se kromě nových modifikací kolem této hry nic dalšího nedělo. Dnes tedy Fan Site definitivně uzavírám a převádím její zbývající obsah na Star Trek Games.CZ. V druhé fázi sem tedy bylo převedeno všech téměř 300 screenshotů, dvacet různých článků i kompletní archiv novinek. Seznam všech článků týkajících se Star Trek: Bridge Commander najdete zde.

Nové informace od Teserakt Teamu
27.8.2004 22:53
Před několika dny došlo k opětovnému spuštění domovské stránky Teserakt Teamu, který si pro nás připravil hned několik novinek. Původně plánovaná vesmírná střílečka Star Trek: Altpres se změnila v prozatím blíže neurčenou adventuru a původní akční projekt dostal krycí název Star Trek: Shooter a půjde v něm přesně o to, co bylo dříve náplní Altpresu. Přesněji řečeno o létání v nejznámějších startrekových lodích (namátkou Galaxy, Intrepid, Defiant) a sestřelování útočících nepřátel. Pokud se zadaří, můžeme se těšit i na hru více hráčů. Na ukrácení čekání připravil Ravenhorst startrekovou osmisměrku a kromě ní si můžete prohlédnout i první záběr ze Shooteru.

Recenze Starfleet Academy
25.8.2004 18:15
V dnešní recenzi se společně s Tomášem Smolíkem podíváme na klady a zápory vesmírného simulátoru Star Trek: Starfleet Academy. V textu, který původně pochází z Levelu, jsem nechal i optimistickou zmínku o připravované sedmicédéčkové startrekové superadventuře. Nu což, budoucnost je zastřená a těžko se v ní vyznat...

Rozhovor s Parkerem Davisem
23.8.2004 18:13
Dnes jsem při prohledávání disku narazil na více než dva roky starý rozhovor se služebně starším producentem vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander, Parkerem Davisem z Activisionu. Ten se uskutečnil pár měsíců před vydáním hry, takže pokud už nevíte, co si na nás její tvůrci připravili, v poklidu se do něj začtěte.

Krátká statistická informace: Před dvěma dny jsme prolomili hranici 80.000 návštěvníků.

Preview Star Trek: New Worlds
22.8.2004 12:09
Dnešní update je určitě dosti neobvyklý. Přece jenom psát preview na hru, která vyšla před čtyřmi lety, není úplně klasický postup. Článek, jehož autorem je zahraniční dopisovatel Levelu Derek dela Fuente, je však poměrně zajímavý a tak se na něj společně podívejme.

Martin Šimek přidal do galerie screenshotů na domovské stránce své připravované taktické střílečky Star Trek: Final War 2 několik nových obrázků z poslední verze hry. Je však docela možné, že se na poslední chvíli po grafické stránce mírně změní herní rozhraní, takže se nechme překvapit.

Kolonie DarkFort - Fénix povstává z popela
18.8.2004 22:57
Pokud vás zajímá, jak dopadla celá kauza kolem částečného promazání Kolonie DarkFort, čtěte dnešní závěrečný článek Jiřího Bigase. Co myslíte? Podařilo se nakonec odhalit viníka?

Vzestup a pád Kolonie DarkFort
17.8.2004 06:59
Jirkovu recenzi české trekové on-line hry Kolonie DarkFort máte zcela jistě v živé paměti. Víkendové události však situaci kolem tohoto projektu řádně zamotaly a nikdo teď vlastně neví, na čem je. Bližší informace má opět Jirka Bigas.

Betatest Kvadrantu 5
16.8.2004 19:12
Česká startreková on-line hra Kvadrant 5 se pomalu blíží svému spuštění. V brzké době se proto začne s jejím betatestováním. Autoři tudíž shání hráče, kteří by o betatest měli zájem. Pokud uvažujete, že se do této nové hry po ostrém spuštění zapojíte, mohla by se vám účast v procesu dolaďování a odchytávání chyb hodit, protože všichni betatesteři budou po spuštění zvýhodněni na hodnostech. V případě vašeho zájmu pište na adresu TransTeam@seznam.cz

Upozornění pro všechny majitele operačního systému Windows XP a hráče taktické simulace Starfleet Command 3 v jedné osobě: Podle tohoto oficiálního seznamu patří Starfleet Command 3 mezi produkty, které by nemusely řádně fungovat s novým Service Packem 2.

První setkání hráčů Elite Force 2, kteří se minulý měsíc utkali v rámci akce EF2 Gaming Event, bylo úspěšné a proto se v pátek 27. srpna můžete zapojit do dalšího pokračování. Tentokrát se bude hrát od 23:30 do 01:30, opět v módu Capture the Flag. Bližší informace najdete na této stránce, kterou nezapomeňte navštívit i těsně před samotným soubojem, protože by stejně jako posledně mohlo dojít k neočekávané změně některých detailů týkajících se nastavení serveru.

Recenze Kolonie DarkFort
11.8.2004 18:10
Jirka pokračuje v mapování startrekových on-line her a dnes vám přináší recenzi české Kolonie DarkFort. Dozvíte se, v čem je DarkFort lepší a v čem zase horší než před týdnem recenzovaná československá hra TrekGame, o drobných šarvátkách mezi oběma projekty a mnoho dalších zajímavých informací.

Krátké informace
9.8.2004 22:15
Správce obdobně laděných německých stránek www.startrekgames.de, Striker, mě informoval, že otevírají dvě nové mezinárodní soutěže klanů a to ve hrách Elite Force 2 a Starfleet Command 3. Pokud máte čirou náhodou svůj vlastní klan, který se právě na jednu z těchto her zaměřuje, a nevíte co dělat, navštivte tuto stránku.

V poslední době jsme čelili několika dotazům, kde je možné zakoupit nějakou tu startrekovou hru. Kromě bazarů jsme vystopovali následující hry:

Star Trek: Klingon Academy - Kč 99,- (Levné knihy)
Star Trek: Conquest Online - Kč 149,- (Levné knihy)
Star Trek: Deep Space Nine The Fallen - Kč 199,- (Levné knihy)
Star Trek: Away Team - Kč 199,- (Fun Store)
Star Trek: Shattered Universe (PS2) - Kč 999,- (Xzone)

Recenze TrekGame
5.8.2004 21:40
Jirka pro vás na dnešek připravil recenzi nejstarší československé startrekové on-line hry nesoucí název TrekGame. Pokud sami žádnou takovou hru nehrajete, přečtete si jeho názor založený na několikaletém aktivním hraní a rozhodněte se sami, jestli by tohle nebyla záležitost, kterou byste si rádi vyzkoušeli.