Star Trek: Shattered Universe nabírá zpoždění
30.8.2003 9:09
Podle informací od Jiřího Bigase došlo k posunutí termínu vydání akční vesmírné střílečky Star Trek: Shattered Universe pro PlayStation 2 na 6. listopadu 2003. Kdo ví, co se stalo, když měla tato hra původně vyjít někdy v těchto dnech.

U nás se Elite Force 2 neprodává, ale v Americe je tomu jinak, čemuž tedy příliš nerozumím, ale je možné, že si tamní obchodní řetězce vymohly nějakou tu výjimku. Třeba takové EBGames nyní nabízejí Elite Force 2 za necelých dvacet dolarů, po přepočtu tedy vážně hodně levně.

V Británii začali nedávno vysílat novou televizní show pro hráče s názvem Gamezville. Dostalo se i na Elite Force 2, který si nakonec odnesl hodnocení 4/5.

Recenze Star Trek: Pinball
24.8.2003 14:59
Šéfredaktor herního magazínu GamePlanet.cz a tvůrce českého Star Trek: Blogu, Jiří Bigas, pro vás napsal recenzi hry Star Trek: Pinball. Jedná se ale o nevšední záležitost, takže vás rozdělím na dvě skupiny. Pokud patříte mezi útlocitné jedince, kteří nemají v lásce drsnější mluvu, do čtení recenze se moc nehrňte. Pokud ale naopak máte rádi, když vám někdo od plic poví, co si o Star Trek: Pinball myslí, neváhejte a dejte se do čtení.

Rozhovor s Martinem Šimkem
20.8.2003 23:22
Jak jsem nedávno slíbil, předkládám vám dnes rozhovor s hlavním tvůrcem akční vesmírné střílečky Star Trek: Final War 2, Martinem Šimkem. To, co jste se nedozvěděli v prvních dojmech, najdete zcela jistě právě v tomto rozhovoru.

Nyní přejděme ke komerčním hrám. Všichni, kteří se těší na akční střílení v konzolové hře Star Trek: Shattered Universe, si dnes mohou prohlédnout sedm nových screenshotů. (Zdroj: Star Trek: Blog)

Neveselá zpráva, která se ke mně donesla ze zákulisí již před několika týdny a nyní mi byla potvrzena PR manažerkou české Cenegy, Bárou Veselou, praví, že v důsledku sporu společností Activision a Viacom došlo ke stažení 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 z prodeje, kteréžto nařízení by už u nás mělo být několik dní v platnosti.

Kdo si však již stačil Elite Force 2 obstarat, může jásat. Po dlouhých týdnech čekání byly konečně uvolněny vývojové nástroje k této hře. Pomineme-li nejrůznější utilitky, které balíček nástrojů obsahuje, potěší nás zejména editor map. Natěšení ostřílení tvůrci především multiplayerových levelů jakož i množství nových adeptů se na editor levelů okamžitě vrhlo a během několika hodin se začaly objevovat první nové mapy a zdá se, že je na co se těšit. Pokud tedy máte nejen o nové mapy zájem, nezapomeňte sledovat EliteForceFiles.com. Pokud však sami máte chuť něco vytvořit, stáhněte si vývojové nástroje třeba z BonusWebu.

Máte dobrý nápad ohledně multiplayerové mapy, ale bojíte se, že byste nezvládli samotnou tvorbu? Zkuste novou soutěž "Design Your Own Multiplayer Level" pro všechny hráče Elite Force 2, kterou vypsal návrhář levelů z Ritual Entertainment, BrushBaron. Abyste měli šanci vyhrát, stačí, když slovně popíšete svůj nápad, který můžete také doplnit náčrty. Pokud se ale zajímáte spíše o 2D grafiku, zkuste druhou BrushBaronovu soutěž "Design a Texture Set". Vítězem se může stát každý, kdo vytvoří zajímavou sadu textur. Bližší informace, ukázku toho, jak může vypadat příspěvek do první soutěže i diskusi k tomuto tématu najdete na této stránce. Soutěží se až do poloviny září. Vítězům se dostane odborného posouzení jejich návrhů a výtvorů přímo od vývojářů z Ritual Entertainment.

Je tu ale ještě možnost, že nemáte ambice ani v jedné z výše uvedených oblastí. Pokud si ale myslíte, že znáte dobře vesmír Elite Force, přihlašte se do soutěže na EliteForce.com. Stačí se zaregistrovat a pokud správně odpovíte na všechny otázky, můžete vyhrát jednu ze tří cen. Z prvního místa si odnesete jednu ze startrekovych her vydaných Activisionem dle svého výběru, další dva vítězové si odnesou po plakátu Star Trek: Elite Force 2.

No a ještě jednou k Elite Force 2. První skutečnou modifikací této hry je Weapon Mod pro hru více hráčů, který upravuje vlastnosti odstřelovací pušky, quantum burst i romulanského radiačního disruptoru. To vše pro zajištění větší vyváženosti při online zápasech. Stáhnout si ho můžete přímo odsud.

Recenze Star Trek: Elite Force 2
17.8.2003 0:16
I když je v dnešní době poměrně zbytečné zahlcovat vás další recenzí 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2, přesto nemohu nepřijít se svojí troškou do mlýna.

První dojmy Star Trek: Final War 2
14.8.2003 18:10
V době, kdy to vypadá s komerčními startrekovými hrami bledě, může každá zmínka o připravované neoficiální hře potěšit na srdci nejednoho herního fanouška. Nedávno jsem měl možnost zahrát si (v té době aktuální) alfaverzi akční vesmírné střílečky Star Trek: Final War 2, kterou stejně jako první díl připravuje Racoon Software pod taktovkou Martina Šimka, známého jako Unimatrix 325. Krátké první dojmy z tohoto hraní si můžete přečíst na této stránce.

Rozhovor s Danem Hagertym o Elite Force 2
13.8.2003 18:26
V rozhovoru s pomocným producentem Elite Force 2 Danem Hagertym (který byl rovněž producentem Starfleet Command 3) se sice nedozvíte mnoho nového o hře samotné (rozhovor navíc pochází z doby těsně před vydáním hry), ale díky několika netypickým otázkám je i tak poměrně zajímavý.

Mezi nejnovější dvacítku her slevové akce prodejen JRC s názvem Velká 20 patří právě i Elite Force 2, který slevnil o celé čtyři stovky a stojí tedy Kč 1 199,-. (Zdroj: Star Trek: Blog)

Průvodce Star Trek: Elite Force 2, část druhá
11.8.2003 18:04
Michael Stern z BonusWebu dokončil svého průvodce hrou Star Trek: Elite Force 2, jehož druhou část najdete tady.

Informační směska
9.8.2003 17:18
Na adrese www.tdkm.com/games/startrek spustila vydavatelská společnost TDK Mediactive oficiální stránky akční vesmírné střílečky Star Trek: Shattered Universe. Moc tam toho k vidění zatím není, ale to se určitě časem zlepší.

Pro změnu na adrese bigas.gameplanet.cz/blog zprovoznil Jiří "Mr. Spock" Bigas český startrekový blog. To je projekt, který vám na první pohled může svojí náplní připomínat TrekDnes, ovšem ve skutečnosti přistupuje k novinkám a informacím z dění na české i zahraniční startrekové scéně trochu jinak.

Kdybyste bydleli v Severní Americe, mohla by vás zajímat pro mě nevšední službička Games on Demand. Cílem této služby je nabízet hráčům žádané počítačové hry, které si mohou za mírný poplatek stáhnout a stanou se tak jejich legálními vlastníky. Mezi tyto hry přibyla nedávno i 3D akční hra Elite Force 2, která je v balíku velkém 250 MB k dispozici ke stažení za necelých pět dolarů.

Macintosh verze Elite Force 2 se rychle blíží svému dokončení. Momentálně se již dolaďují opravdu poslední věci a hra by měla vyjít někdy tento měsíc.

Další rána postihla multiplayer Elite Force 2. Pomineme-li několik chybek, na které si hráči stěžují a dosud stále ještě neuvolněné vývojové nástroje, které by umožnily schopným hráčům vytvářet nové zajímavé mapy pro hru více hráčů, došlo k tomu, že interní herní browser Elite Force 2 přestal ukazovat aktivní servery s touto hrou (momentálně mně osobně ukazuje podezřele pouze dva). Kromě toho došlo k dalšímu znemožnění hraní hry po Internetu, protože Activision měnil umístění hlavního herního serveru. Jak však několik z hráčů dodalo, žádná velká škoda to není, protože multiplayer už stejně nikdo v Elite Force 2 nehraje.

Když se ještě vrátím k nevydaným vývojovým nástrojům, začíná být tato situace opravdu vážná a bohužel se zdá, že na tom budou tratit opět pouze hráči. Množství rozladěných nadaných tvůrců map původně ochotných vytvořit pár nových map pro hru více hráčů, které by zvedly zájem bojechtivých hráčů, již oznámilo svůj odchod, protože nemíní nadále čekat na vývojové nástroje. Můžeme jenom doufat, že nástroje brzy vyjdou, a že se alespoň někteří z mapperů vrátí.

A na závěr ještě jednou nová hodnocení Elite Force 2:

The Adrenaline Vault - 4/5
Ferrago - 80%
Computer & Video Games - 7/10
In The Mix - Elite Force 2 je úhledná a dobře odvedená střílečka pro hráče, kteří hledají kvalitní zábavu
Gamers United Network - 5/5

Průvodce Star Trek: Elite Force 2, část první
2.8.2003 8:52
Kdyby vám náhodou při problémech s hraním Elite Force 2 nepomohl návod od McMichala, můžete zkusit herního průvodce, jehož první díl vyšel právě dnes na BonusWebu. Jeho autor Michael Stern vás provede od první mise v borgské kouli až po pátou misi na Viok Epsilon 5.

Návod na Star Trek: Elite Force 2, část druhá
1.8.2003 23:41
Před malou chvilkou přibyl na herním serveru Tiscali Games druhý díl návodu na 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2. V něm McMichal pokračuje od druhého levelu na U.S.S. Dallas až po druhý level na attrexianské stanici.