Star Trek: Bridge Commander Expansion Enemies of Life
27.12.2003 23:44
Enemies of LifeDavid Ruml dnes večer na Lopuchu informoval o tom, že před dvěma dny vyšel neoficiální datadisk k vesmírnému simulátoru Star Trek: Bridge Commander s názvem Enemies of Life. Podle toho, co jsem vyrozuměl, by měl datadisk obsahovat nové lodě, můstky, mise, hudbu, efekty - prostě vše, co bychom od něj mohli očekávat. Musím ale říct, že úvodní reakce hráčů na diskusním fóru jsou dosti rozporuplné. Hra údajně obsahuje hodně chyb téměř v každém směru. Autoři již dokonce naplánovali vydání opravného patche na konec ledna či polovinu února. Kromě tohoto datadisku se můžeme těšit na druhou část. Ta je v plánu na duben a měla by obsahovat další novou kampaň. Pokud máte o Enemies of Life zájem, zaskočte na tuto stránku, kde najdete vše potřebné.

Návod Star Trek: Voyager Search for Kes
25.12.2003 14:10
Pokud vás zaujala před několika dny recenzovaná textová hra Search for Kes a narazili jste při jejím hraní na neřešitelný problém, možná vám pomůže tento kompletní návod.

Během předvánoční komunikace s Tomem Luthmanem vyplynulo, že WinBorgWar 2 se od posledně nepřiblížila svému dokončení ani o píď. Aby nám ale Tom zpříjemnil čekání, uvažuje o brzkém vytvoření flashové verze původní hry BorgWar.

Recenze a download Star Trek: Voyager Search for Kes
21.12.2003 17:00
Nejen Racoon Software, Hazard Team nebo WDK Games vytváří v naší zemi freeware startrekové hry. Už v roce 1999 vypustil Slancarsoft textovou hru Star Trek: Voyager Search for Kes. Dnes si můžete přečíst všeříkající recenzi a pokud dostanete na tuto hru zálusk, stačí si ji stáhnout z Download sekce.

Z deníčku návrháře Orion Pirates
12.12.2003 23:59
Než se nám podaří dohrát zase nějaké startrekové hry (proč já si jenom vybral hru, ve které je obří pětipatrové bludiště!), připravil jsem alespoň menší náplast ve formě zápisků z deníčku Joshui Morrise, hlavního návrháře a producenta taktické vesmírné simulace Orion Pirates. Původně čtyřdílný seriál z poloviny roku 2001 jsem nacpal do jednoho článku, ve kterém Joshua postupně zmiňuje nové kroky ve vývoji hry se zaměřením především na nové modely lodí a lodě obecně. Kromě toho se třeba i dozvíte, kdy se ženil a jiné zajímavé informace.

Řešení problematické mise v Klingon Academy
6.12.2003 19:36
Ve své recenzi vesmírného simulátoru Star Trek: Klingon Academy se Jan Pánek zmínil o jedné problematické misi, ve které je vaším úkolem odposlechnout poradu odehrávající se na klingonské lodi, kolem které hlídkují další nepřátelská plavidla. Pokud patříte mezi ty, kterým tato mise přidělává vrásky na čele a chtěli byste ji konečně úspěšně dokončit, nabízím vám dnes postup, který mi zaslal Species 8472. Mockrát díky.

Rozhovor s Joshuou Weierem
5.12.2003 18:59
Protože zřejmě již definitivně nastalo totální informační sucho, co se startrekových her týče, připravil jsem pro dnešek rozhovor s programátorem Ravenu Joshuou Weierem o 3D akční hře Star Trek: Voyager Elite Force.

Intro a trailer k Shattered Universe
2.12.2003 12:48
Konečně si můžete stáhnout přímo odsud druhý velmi dobře vypadající trailer a pro mě osobně již hůře vypadající intro k akční vesmírné střílečce Star Trek: Shattered Universe. (thnx to Jirka Bigas)