40.000 návštěvníků Star Trek Games.CZ
29.11.2002 18:33
Už nevím, jak bych nějak originálně oznámil dalších 10.000 návštěvníků na těchto stránkách, takže to zkrátím a jednoduše napíši, že dnes byla prolomena hranice 40.000 návštěvníků.

Starfleet Command 3 - downloady
28.11.2002 20:48
Ke Star Trek: Starfleet Command 3 se objevily další nové věci ke stažení a tentokráte se jedná o oficiální soubory: Zaprvé tu je půlmegový opravný fix, který SFC3 umožňuje správně detekovat nové DirectX 9 a tím druhým souborem je uvolněné intro k této hře.

Kromě toho si můžete (v angličtině) přečíst nejnovější rozhovor s Kennym Thompsonem z Ritual Entertainment o Star Trek: Elite Force 2, který najdete na Holodeck 5. Normálně bych ho okamžitě přeložil, ale po problémech s jejich šéfredaktorem při překládání (resp. po přeložení) předchozího rozhovoru to prozatím nechám takhle a v češtině si ho budete moci přečíst až později.

Nové screenshoty Star Trek: Elite Force 2
23.11.2002 23:59
Po předlouhé době se objevily čtyři nové screenshoty z připravované 3D akce Star Trek: Elite Force 2, které si můžete prohlédnout na této stránce.

Starfleet Command 3 Exclusive Bonus Edition
18.11.2002 18:21
K nám se ještě Starfleet Command 3 nedostala a na světě už je exkluzivní bonus edice, která nabízí borgskou mini-kampaň obsahující čtyři mise. Slůvko exkluzivní pak značí, že tuto bonusovou edici získáte pouze při nákupu na BestBuy.com. Zatím není známo, zda bude tato borgská mini-kampaň někdy později zdarma ke stáhnutí na Internetu.

I když následující informaci u nás ocení momentálně jen málokdo (pokud vůbec někdo), přesto jistě potěší všechny, kteří se těší, až si do Starfleet Command 3 začnou přidávat nové lodě. K dispozici je totiž první sada devíti lodí určených právě pro tuto hru. Mezi ně patří federální lodě tříd Ambassador a Constellation, dvě klingonské lodě (Klingon L9 a Klingon CA - i když mi toto označení nic neříká), dále pak čtyři nové romulanské lodě (např. Scout a Battlecruiser) a navíc i nová romulanská loď třídy Valdore, která se objeví ve filmu Star Trek: Nemesis. Můžete stahovat přímo ze zdejší Download sekce.

Starfleet Command 2 patch v2.0.3.6
12.11.2002 15:57
Necelý měsíc po vydání beta patche v2.0.3.5 se objevuje oficiální patch v2.0.3.6 pro tahovou simulaci Star Trek: Starfleet Command Volume 2 Empires at War a to hned v několika verzích. Ze zdejší Download sekce si můžete stáhnout plný patch z v2.0.0.2 na v2.0.3.6 nebo menší patch z v2.0.3.3 na v2.0.3.6 pro americkou verzi hry. Pokud máte verzi německou nebo anglickou, stáhněte si prozatím neotestovaný patch na SFC2.NET.

Trailer Star Trek: Starfleet Command 3 v DivX
9.11.2002 23:30
Ti z vás, kteří si počkali, si teď mohou stáhnout trailer k vesmírné simulaci Starfleet Command 3 ve formátu DivX a při přenosu ušetří téměř celých 20 MB.

A poznámka závěrem: První dojmy z hraní Starfleet Command 3 od Jiřího Bigase si už můžete přečíst přímo zde na Star Trek Games.CZ

Star Trek: Starfleet Command 3 vyšel v USA
7.11.2002 21:33
Tak navzdory všem fámám, které se předbíhaly v tom, aby nám sdělovaly, jaké zpoždění bude vydání Starfleet Command 3 mít, je teď jasné, že v USA vyšel na den přesně, tj. 5. listopadu. První názory, které jsem stačil zahlédnout se (jako vždy) různí, takže si počkáme a uvidíme sami. U nás stále platí datum vydání 22. listopadu. Pokud náhodou zavítáte na stránky JRC Interactive, nenechte se v ceníku zmýlit zkratkou ČM značící český manuál. Hra totiž bude definitivně (schválně, jestli tomu tak vážně bude) distribuována s anglickým manuálem a pokud mě zrak neklame, tak za ne příliš přívětivých 1.699 Kč.

Star Trek: Starfleet Command 3 Trailer
5.11.2002 9:21
Konečně je k dispozici Trailer k taktické simulaci Star Trek: Starfleet Command 3 (ono tedy už pár videí existuje, ovšem za tvrdou americkou měnu na všeobecně oblíbeném GameSpot Complete). Podle mého si tedy první veřejně přístupné video prezentující tuto blížící se hru můžete stáhnout přímo ze zdejší Download sekce (kvůli necelým 26 MB to nepotrvá věčně). Důležité je, že na první pohled prošla hra od mnou testované beta verze podstatným vylepšením po grafické stránce a vypadá skutečně nádherně. No, a aby toho nebylo málo, tak se konečně rozjela oficiální homepage k této hře, a to jak na původně ohlášené adrese gaming.startrek.com/games/sfc3, tak i nově na adrese www.st-sfc3.com. Dále, Starfleet Command 3 je GOLD a na cestě do lisovny a podle oficiálního údaje od Activisionu by se v Americe mohla objevit už 7. listopadu, takže zpoždění by nemuselo být tak velké. A ještě jedna, tentokráte neoficiální, informace - hratelná demoverze by se mohla objevit dříve, než by měla hra vyjít u nás, takže budete mít možnost si hru před případnou koupí nejdříve vyzkoušet.

Star Trek: Starfleet Command 3 první dojmy / Star Trek: Starfleet Command 3 First Impressions
3.11.2002 23:04
Dnes si můžete přečíst moje první dojmy z hraní beta verze taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3 doplněné jedenácti novými screenshoty.Today you can read my first impressions from playing of the beta version of tactical simulation Star Trek: Starfleet Command 3 complemented with eleven new screenshots.

Několik málo neoficiálních informací
3.11.2002 0:09
Následující informace berte pouze orientačně, protože pochází ze zákulisních (i když dobře informovaných zdrojů):
Activision má v plánu vydat tzv. Action Pack, který obsahuje real-time strategické hry Star Trek: Armada a Star Trek: Armada 2 a 3D akční FPS hry Star Trek: Voyager Elite Force s datadiskem Expansion Pack. Jelikož je však tato informace několik dní stará, je možné, že v USA se již prodává, ale nikde jsem o tom ještě neviděl ani zmínku. Jestli Cenega Czech uvažuje o prodeji tohoto herního balíku u nás, nemám zdání.
Byl vytvořen nový video trailer k 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2, ovšem ještě nebyl dán k dispozici veřejnosti. Ale jelikož jsme ho už s Jirkou Bigasem z GamePlanet.cz a Jirkou Buchvaldkem z Birth of the Federation Fan Site viděli, mohu vám prozradit, že přesto že obsahuje množství starších scén známých již z předchozího traileru, stejnou hudbu i stejný doprovodný text, můžete v něm spatřit několik nových záběrů jak z interiérů tak i exteriérů, které zachycují především souboj s Exomorphy.
A zřejmě poslední informace, která asi nepotěší ty, kteří se těší na Starfleet Command 3. Je možné, že se vydání hry v USA opozdí a hra vyjde až 13. listopadu (místo původního 5. 11.), což nepřímo podle mě značí i automatické opoždění vydání hry u nás, i když potvrzeno to prozatím nemám.

Recenze Star Trek: The Next Generation od Nintenda
3.11.2002 0:08
Před několika dny se na GamePlanetu objevila Jirkova recenze další akční digi-hry od společnosti Nintendo nazvané Star Trek: The Next Generation. Dnes si tuto recenzi můžete přečíst přímo na Star Trek Games.CZ.

Star Trek: Starfleet Command 3 - první dojmy!
1.11.2002 8:39
Díky neobyčejně příznivé konstelaci planet se ke mně přímo z Anglie dostala téměř finální verze taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3. Protože jsem měl k počítači podstatně dál než Jirka Bigas z GamePlanetu, strávili jsme středeční dopoledne hraním této na první pohled velmi dobře vypadající hry na jeho počítači, které Jirka shrnul do článku s všeříkajícím názvem Star Trek: Starfleet Command 3 - první dojmy z hraní, který si můžete přečíst na GamePlanetu.