Cenega dovezla Star Trek: Shattered Universe
31.5.2004 15:23
Jak mě informoval Jirka Bigas, Cenega Czech dnes vydává prozatím poslední oficiální startrekovou hru Star Trek: Shattered Universe a to pouze ve verzi pro Playstation 2. Pokud o tuto akční vesmírnou střílečku máte zájem, neváhejte, protože se dovezlo pouze nemnoho kusů. Jirka také plánuje, že nás prostřednictvím recenze co nejdříve seznámí se svými pocity z hraní.

Recenze a cheaty Star Trek: Klingon
29.5.2004 17:19
Interaktivní film Star Trek: Klingon je další z her, které tu nejsou příliš rozebrány. K Honzově první recenzi dnes přispěje svým názorem Ondřej Průša a já navíc přidám několik cheatů, které jsem ovšem nemohl otestovat, protože Klingon nadále všem mým pokusům o zprovoznění vzdoruje.

První screenshoty z TrekOnLine
28.5.2004 21:43
Před několika dny jste si tu mohli přečíst rozhovor o připravované slovenské startrekové on-line hře TrekOnLine a dnes pro vás mám slíbené první screenshoty.

Theta Fleet - nové české startrekové on-line RPG
24.5.2004 16:35
Uživatelské rozhraní Theta FleetSe startrekovými freeware hrami jako by se roztrhl pytel. Dnes pro vás pro změnu mám první informace o české startrekové on-line RPG hře Theta Fleet, kterou si pro nás chystají Martin Kříž a Radek Klein. Vlevo vedle textu si můžete prohlédnout jeden obrázek uživatelského rozhraní a já nechám Radka Kleina, aby vám ve stručnosti o Theta Fleet něco řekl:

"Theta Fleet je RPG, které je hráno přes Internet. Jedná se o skupinový příběh, kde každý účastník (hráč) vytváří a ovládá jednu z postav v příběhu. Hráč pak píše o své osobě a její interakci v herním prostředí. V tomto případě se jedná o 2. polovinu 24. století ve vesmíru Star Treku, přesněji rok 2376.

Theta Fleet se liší od tradičních on-line her tím, že se všechny akce odehrávají v diskuzích mezi členy posádky. Na rozdíl od jiných her zde není žádný systém k určování akcí vaší postavy a jejich důsledků. Jediným omezením pro to, co váš charakter může nebo nemůže dělat, je zdravý rozum a vaše tvořivost a představivost! Postavy se nesoustředí jen na charakter a příběh, ale i na rozvoj vztahů. Interaktivní vyprávění příběhu je jako spolupráce na románu, ale nikoli úplně. Když pracujete s ostatními na nějakém románu, všichni se poradí a smluví se na hlavních postavách, na obsahu a na rozřešení příběhu.

"Simmáci" se v tomto odlišují od romanopisců ve dvou specifických cestách.

* Příběh, který se píše, je otevřený a časově neomezený.
* Příběh je plný překvapení, protože nikdy nevíte, co se stane. Nemusí mít nikdy závěr, jak se přidávají další a další nitě.

* Způsob, jakým každý "simmák" zareaguje na situaci, je odlišný.
* Polovina zábavy z vyprávění příběhu je v pozorování ostatních hráčů, s čím dalším přijdou oni."

Nová slovenská startreková on-line hra: TrekOnLine
23.5.2004 12:17
Dnes vám přináším první informace o chystané slovenské startrekové on-line hře s názvem TrekOnLine. Vše, co jsou její autoři Korpo a Akolyt momentálně ochotni prozradit, najdete v tomto rozhovoru. První screenshoty ze hry by se měly objevit v brzké době.

Rozhovor s GoGo.Finchem
21.5.2004 20:56
Dnes si můžete přečíst aktuální rozhovor s tvůrcem vesmírné akční střílečky Star Trek: Red Alert, GoGo.Finchem. Společně jsme si povídali o nejrůznějších stránkách vývoje této české hry i o jeho plánech do budoucna.

Společnost Jumbuck Entertainment uzavřela smlouvu se společností Viacom, na základě které získala práva vyrobit tři startrekové hry pro mobilní telefony. Všechny budou čerpat z licence původní série a první hra by se měla objevit koncem tohoto roku.

Novinky nejen z místních luhů a hájů
19.5.2004 23:10
Na domovské stránce Martina Miřejovského si můžete prohlédnout tři nové obrázky z chystané mapy pro 3D akční hru Star Trek: Voyager Elite Force. Martin pronikl ještě hlouběji do tajů skiptovacího jazyka a pokud se zadaří, dočkáme se i několika krátkých videosekvencí. V posledních dnech Martin vytvářel prostory čtvrté paluby, která je na Voyageru téměř celá vyčleněna pro Hazard Team a další na řadě je strojovna.

Zdá se, že vývoj vesmírné akční střílečky Star Trek: Revolution od Hazard Teamu postihly nepříjemné potíže, takže se její vydání o nějaký čas opozdí. Také to vypadá, že možná dojde ke zrušení závodní hry Star Trek: Drive. Uvidíme.

Na stránkách CZ Kontinua už tradičně naleznete nové puzzle. Aktuální sada tří různě složitých skládaček skrývá klingonský klášter na planetě Boreth.

Z výtečného herního serveru Home of the Underdogs si můžete stáhnout plnou verzi 3D akční střílečky Star Trek: The Next Generation Klingon Honor Guard od Microprose. Připravte se na download 124 MB dat (thnx Jirka Bigas).

Recenze a download Star Trek: Delta 2
15.5.2004 21:27
Do třetice se dnes podíváme na startrekovou freeware hru, kterou vytvořil Michael Barr. Tentokrát se jedná o trošku jinou vesmírnou akční střílečku Star Trek: Delta 2, na kterou si můžete přečíst recenzi a pokud vás zaujme, nic vám nebrání si ji okamžitě stáhnout. Michaelovu domovskou stránku najdete na adrese www.angelfire.com/trek/redalert, kde snadno odhalíte, že je autorem ještě několika dalších her, které už ovšem nejdou z jeho stránek stáhnout. Pokud byste je náhodou někdo měl nebo věděl o jiném místě, kde se nechají získat, neváhejte a dejte nám vědět.

Harry Lang o budoucnosti startrekových her
14.5.2004 22:08
V posledním čísle časopisu Star Trek Communicator vyzpovídali Harryho Langa, který má v Paramountu na starosti dohled nad tvorbou počítačových her. Hlavní důvod, proč momentálně žádné hry nevychází, je prý ten, že Paramount nemá žádného vydavatele a zdá se, že je velmi nepravděpodobné, že by hry vydával sám. V souvislosti s tím se spekuluje o dvou nebo i třech různých vydavatelích, tedy návratu k původnímu modelu předtím, než všechny licence schlamstnul Activision. V narážce na sérii Nová generace také Lang tvrdí, že hry nezávisí na jednom filmu nebo televizní sérii, takže bychom se jednou mohli dočkat dalších her ze sérií Voyager, Deep Space Nine nebo konečně i Enterprise. Lang si je rovněž vědom tristní situace, co se domovské herní stránky gaming.startrek.com týče a slibuje brzkou nápravu (opět). Na konci už nás čekají pouze klasické fráze o tom, že když si počkáme, dočkáme se zajímavých zážitků. Odpovědní činitelé prý hráčům naslouchají, čtou diskuzní fóra, ale kvůli vývojovému cyklu tvorba her chvíli trvá. Právě proto se mnozí domnívají, že i kdybychom se rozkrájeli, letos žádnou oficiální startrekovou hru neuvidíme. Jelikož se nejedná o oficiální tiskové prohlášení, neví většina lidí, co si o těchto informacích má myslet, což je asi nejvýstižnější.

Na serveru PlneHry.cz podrobně zrecenzovali GoGovu vesmírnou střílečku Star Trek: Red Alert. Doufejme, že díky tomu zaujme i nestartrekové hráče.

Ve skladu CZ Kontinua na vás čeká další startrekové puzzle. Tento týden si při skládání nejvíce užijí fanoušci Jeri Ryan.

Recenze Star Trek: Red Alert
8.5.2004 11:35
Téměř týden po vydání akční vesmírné střílečky Star Trek: Red Alert si můžete přečíst poměrně obsáhlou recenzi, ve které se dozvíte vše o tom, co vás ve hře čeká a nemine. Pokud jste si Red Alert ještě nestáhli, vězte, že na GoGově domovské stránce je k dispozici aktualizovaná a díky jinému použitému instalátoru i menší verze hry o velikosti 12,4 MB.

Na strákách CZ Kontinua si můžete stáhnout další startrekové puzzle. Tentokráte se jedná o tři verze obrázku Akademie Hvězdné flotily v San Franciscu, které se opět liší počtem dílků.

Rozhovor s Davidem Rumlem o Star Trek: Space War
6.5.2004 20:56
Dnes jsem si povídal s tvůrcem připravované vesmírné akční střílečky Star Trek: Space War, Davidem Rumlem. V tomto rozhovoru se dozvíte vše podstatné o hře, jejíž betaverze je podle nejnovějších informací hotova z třiceti procent.

Star Trek: Red Alert je hotov!
2.5.2004 5:05
GoGo dokončil práce na své akční vesmírné střílečce Star Trek: Red Alert. Stáhnout si ji můžete přímo z jeho domovské stránky, musíte se však připravit na 18,4 MB.