Screenshoty Star Trek: Red Alert
30.4.2004 18:24
Pro ty z vás, kteří nesledovali diskuzi v našem klubu na Lapiduchu, ani neprochází diskuzi na GoGově domovské stránce, je určeno jedenáct screenshotů z jeho chystané vesmírné akční střílečky Star Trek: Red Alert, která by měla být již těsně před vydáním.

Ve skladišti CZ Kontinua už najdete další startrekové puzzle, po jehož správném složení na vás vykoukne Picardova Enterprise-D. Tentokrát si můžete vybrat dokonce mezi třemi různými variantami, přičemž ta největší s téměř 600 dílky je určena opravdovým mistrům.

Podíval jsem se na zoubky místní Download sekci a zjistil jsem, že velký počet odkazů odešel do internetového nebe. Nicméně po chvilce pátrání se mi podařilo většinu souborů odkázat na jiná místa, s některými kousky jsme se však museli rozloučit.

Informační mix
26.4.2004 1:04
Dnešní přísun nových informací načneme šesticí nadějně vyhlížejících screenshotů z chystané fan mapy pro 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2. Celý tento přídavek se jmenuje Star Trek: The Ride a jeho autorem je 6of1. Jak můžete na screenshotech sami vidět, vypadá to spíše na pár obrázků z Bridge Commandera, o to víc se ale můžeme těšit na výsledný produkt. Autora momentálně provází zdravotní komplikace, takže se práce na mapě na chvíli zastaví a kdy se tato záležitost dostane k nám, je proto zatím nemožné odhadnout.

Dva nové obrázky od epizita nám představí diskusní obrazovky v chystané on-line hře Kvadrant 5. Oba dva si společně se všemi předchozími screenshoty můžete prohlédnout na této stránce.

Ve skladišti českého fanklubu CZ Kontinuum si už nějakou dobu můžete stáhnout startrekové puzzle a to vždy ve dvou variantách lišících se počtem dílků, které je nutné složit dohromady. Momentálně si můžete stáhnout dva obrázky - Guinan a Jamese T. Kirka v epizodě Trable s tribbly. Co nevidět by pak měl přibýt další kousek. Kromě toho si ze stejných stránek můžete stáhnout a vyzkoušet Trek Test Slávka Müllera, který důkladně prověří vaše znalosti týkající se vašeho oblíbeného seriálu.

David Ruml mě informoval o tom, že se na internetu objevila nová betaverze patche v1.01 pro vesmírnou taktickou simulaci Starfleet Command 3. Tu si můžete stáhnout jak pro anglickou tak pro německou verzi hry, v obou případech se připravte na download necelých 29 MB. Před samotnou instalací si nezapomeňte pečlivě přečíst přiložený textový soubor, protože to vypadá na pěknou divočinu...

Pokud jsem to správně pochopil, tak kolegové z německých STAR TREK GAMES.DE spustili kampaň "Zachraňte startrekové hry" a to formou online petice, kterou můžete podepsat i vy. Petice je určena pro Harryho Langa, který se v Paramountu stará (nebo aspoň staral) o vývoj počítačových her. O úspěchu takovéto akce můžeme po několika předchozích marných pokusech vesele pochybovat, zkusit se to nicméně určitě může!

Na závěr dnešních krátkých zpráv ještě přidám několik nových hodnocení vesmírného simulátoru Star Trek: Shattered Universe:

Game Chronicles: 5.7/10
All Xbox: 2.5/5
Armchair Empire: 3.8/10

Rozhovor s Danielem "Ravenhorstem" Prouzou
24.4.2004 21:25
Vesmírné akční střílečky z prostředí Star Treku se objevují jak na běžícím pásu. Každá se přitom snaží od těch ostatních něčím odlišovat. Jak toho chtějí dosáhnout členové Teserakt Teamu se svojí novou hrou Star Trek: Altpres, se dozvíte v tomto rozhovoru. Poté nezapomeňte navštívit domovskou stránku tohoto vývojového týmu, kde se můžete dočíst další zajímavé informace.

Po dlouhých týdnech se vrací Jirkova recenze další české freeware hry Star Trek: Klingon Treason. Ti z vás, kteří ji ještě nečetli, teď mají druhou šanci.

Návrhář levelů z Ritual Entertainment Reid "BrushBaron" Kimball připravil malého průvodce tvorbou filmových sekvencí v herním enginu 3D akční střílečky Star Trek: Elite Force 2. Veškeré potřebné informace včetně ukázek najdete v tomto archivu (6 kB).

Recenze a download TrekWars
23.4.2004 21:47
Před několika dny napsal Jirka Bigas pro GamePlanet.cz recenzi německé flashové akční střílečky TrekWars. Dnes si jeho článek můžete přečíst i zde a samozřejmě nechybí ani její download pro všechny, které by zaujala.

Kvadrant 5 má svoji domovskou stránku
19.4.2004 20:07
TransTeam dnes zprovoznil domovskou stránku své připravované on-line hry s pracovním názvem Kvadrant 5. Nejdůležitější součástí je prozatím sekce Diskuse, kde můžete s autory volně debatovat o tom, co byste ve hře rádi viděli a napomoci tak k vytvoření další kvalitní české startrekové hry.

Nové informace a první screenshoty z Kvadrantu 5
18.4.2004 11:57
V polovině ledna jsem vás informoval o vznikající nové české startrekové on-line hře s pracovním názvem Kvadrant 5. Díky informacím od jejích autorů z TransTeamu se v tomto preview můžete dozvědět něco bližšího o základní kostře příběhu i jak je na tom momentálně vývoj celé hry. Návdavkem na vás pak čeká čtveřice prvních uvolněných screenshotů.

První dojmy Star Trek: Space War
17.4.2004 17:20
Není to ani tak dávno, co se tu objevily informace oznamující zahájení prací na další české startrekové freeware hře a dnes máme možnost podívat se blížeji na aktuální alfa verzi akční vesmírné střílečky Star Trek: Space War.

Recenze a download Star Trek: Red Alert 2
16.4.2004 18:55
I když riskuji, že mě GoGo při nejbližší příležitosti ubezduší do bezvědomí, připravil jsem na dnešní den recenzi a download druhého dílu akční vesmírné střílečky Star Trek: Red Alert. Opět vás musím upozornit, že s chystanou GoGovou gamesou nemá kromě jména tento produkt nic společného.

A když už mluvíme o GoGovi... Ten včera vydal třetí betaverzi své vlastní, originální a s žádnou jinou hrou stejného či podobného jména nic společného nemající hry Star Trek: Red Alert. Protože se jedná o veřejenou betaverzi, můžete si ji i vy stáhnout z jeho stránek Le Crâne Sombre Amusement. Odposledně nám sice dosti naboptnala co do velikosti v MB, kdo ale chce vidět, k čemu všemu jsou dobré předlouhé diskuze na Lapiduchu, ať vesele stahuje. A nesmím zapomenout dodat, že by GoGo ocenil, kdybyste po zahrání věnovali svůj drahocenný čas krátkému e-mailu, ve kterém byste sdělili své případné připomínky k aktuální verzi.

Aktualizace herních stránek
12.4.2004 22:39
Martin Šimek přidal do databáze plavidel vesmírné akční střílečky Final War 2 spoustu nových popisků. Mezi nimi najdete především lodě federální, ale i zástupce strany klingonské, cardassianské a jem'hadarské. Hlavním lákadlem však jsou detailní informace o borgské krychli.

Martin Miřejovský pro změnu do sekce Připravované mapy doplnil dva nové screenshoty z chystané mapy pro Voyager Elite Force.

Recenze a download Star Trek: Red Alert
9.4.2004 18:49
Tak! Jak je možné, že akční vesmírná střílečka Star Trek: Red Alert není ještě hotova, ale zde se na ni přesto objevuje recenze včetně downloadu? Ne, GoGo, netřeba panikařit, k úniku nejnovější betaverze v žádném případě nedošlo. Dnes recenzovanou hru spojuje s očekávanou českou střílečkou naštěstí pouze název...

Aktuální informace od Jirky Bigase praví, že byly dnes v Levných knihách v Jindřišské ulici v Praze spatřeny hry Deep Space Nine The Fallen, Starfleet Command a Judgment Rites za výhodnou cenu! Máte-li o ně zájem, nezapomeňte prošťourat nejbližší Levné knihy!

Recenze Star Trek: Conquest Online
5.4.2004 21:42
Karetní počítačová hra Star Trek: Conquest Online je jedním z mála oficiálních titulů, které se dosud nedočkaly své recenze. V dnešním článku Pavla Dobrovského se tak konečně můžete dozvědět, jak dopadlo přenesení původně stolní hry na monitory našich počítačů.

Martin Miřejovský přidal do galerie nový screenshot z připravované mapy pro 3D akční hru Star Trek: Voyager Elite Force.

70.000 návštěvníků Star Trek Games.CZ
3.4.2004 18:43
Koukám a vidím, že dnes navštívil tyto stránky 70 000. čtenář. Jsem rád, že nám i v těžkých dobách startrekových her zachováváte přízeň a slibuji, že vám i do budoucna budeme přinášet novinky o aktuálním dění i recenze všelijakých (to je asi to nejvhodnější slovo) herních počinů. Doufejme, že freeware éra nebude trvat moc dlouho.

Recenze Star Trek: Away Team
3.4.2004 18:23
Dnes si můžete přečíst recenzi taktické týmové hry Star Trek: Away Team od Mirka Zemana, která na jaře 2001 zvedla mandle velkému množství fanoušků startrekových her. Pokud vás tehdy náhodou minula, rozhodně si nenechte utéct příležitost přečíst si jednu z nekritičtějších recenzí na hru založenou na licenci Star Treku.

Recenze Klingon Honor Guard
1.4.2004 18:24
Někteří hráči a fanoušci Star Treku dost dobře nedokáží pochopit, proč se Microprose v roce 1998 rozhodl ukončit práce na zajímavě vypadající 3D akční hře Star Trek: First Contact a místo toho soustředil svoje úsilí na další titul stejné kategorie, kterým je právě Star Trek: The Next Generation Klingon Honor Guard. Já se tu ale kdysi rozplýval snad nad všemi herními prvky a musím uznat, že mě recenze Tomáše Smolíka z Levelu příjemně překvapila v tom, že se s jejím autorem více méně shodneme.