Startrekové freeware hry jinde
28.7.2004 18:44
Dnes bych vás chtěl upozornit na několik článků z obecných herních serverů, které se týkají českých startrekových freeware her. První z nich - akční střílečku Star Trek: Red Alert od Le Crâne Sombre Amusement - odbudu prohlášením, že soupis všech recenzí a rozhovorů o této hře najdete v sekci other stuff na domovské stránce tohoto vývojářského týmu. Na serveru Plné hry.cz si potom můžete přečíst recenzi logického rychlíku Star Trek: Blaze of Glory i preview další akční vesmírné střílečky Star Trek: Revolution, oboje od kluků z Hazard Teamu.

Rozhovor s Harrym Langem
26.7.2004 21:42
Star Trek Gamers Directory a Star Trek Gaming Universe uskutečnili historicky první rozhovor s Harrym Langem, výkonným ředitelem oddělení vývoje interaktivních produktů ve Viacom Consumer Products. Dlužno dodat, že pokud měli někteří z vás při posledním větším prohlášení pana Langa pocit, že se vlastně vůbec nic nedozvěděli, z dnešního dvoustránkového rozhovoru se toho dozví ještě méně...

Něco novinek
23.7.2004 22:30
Martin Šimek přidal další záznam do svého vývojářského deníku, ve kterém tentokrát rozebírá práce na programování poškozování jednotlivých systémů lodi i schopnosti umělé inteligence v připravované vesmírné taktické střílečce Star Trek: Final War 2.

Pro malý zájem o účast v turnaji ve vesmírném simulátoru Star Trek: Bridge Commander se David Ruml rozhodl tento projekt zrušit. Připravovanou akční vesmírnou střílečku Star Trek: Space War by to ale nemělo ovlivnit.

Martin Miřejovský přidal dva nové screenshoty do galerie připravovaného rozšíření pro 3D akční FPS Star Trek: Voyager Elite Force. Tentokrát si můžete prohlédnout, jak vypadá asimilovaný Voyager.

Recenze Elite Force 2
19.7.2004 19:21
Do doby než se mi podaří získat další recenze původem pocházející ze Score, toto kopírování dnes zakončíme článkem Tomáše Zvelebila o 3D akční střílečce Star Trek: Elite Force 2. Jak si ta vede v očích zkušeného harcovníka?

Martin Šimek pracuje na plné obrátky a tak si na domovské stránce Final War 2 můžete přečíst nový záznam ve vývojářském deníku, který pojednává o novém vlečném paprsku a systému maskování. Oba tyto prvky dokumentují i čerstvě zveřejněné screenshoty.

Update domovské stránky Final War 2
14.7.2004 19:34
Domovská stránka připravované vesmírné taktické střílečky Star Trek: Final War 2 od Martina Šimka so po delší době dočkala nového updatu. Můžete se podívat na sedm nových screenshotů, na kterých si kromě upraveného menu můžete prohlédnout taktéž nově zakomponované prvky, jako jsou mlhoviny či systém prestiže. A pokud chcete udělat Martinovi radost, tak si nezapomeňte přečíst nový záznam ve vývojářském deníku!

Online turnaje v Elite Force 2
13.7.2004 18:23
Pokud hrajete rádi po Internetu a vadí vám nedostatek příležitostí ke změření sil v 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2, mohla by vás zaujmout nová aktivita stránek Ritualistic a Elite Force Universe. V podstatě jde o to, že se vždy předem stanoví termín, ve kterém se všichni zájemci o kvalitní zábavu sejdou a několik následujících hodin si spolu zahrají. První dějství je naplánováno na přelom z neděle 18. července na pondělí 19. července a to od 00:00 do 02:00. Bude se hrát v módu Capture the Flag a svůj Elite Force 2 si budete muset opatchovat na v1.1. Kromě standardních map dodávaných s hrou, se také budou využívat fan mapy CTF_Gardens a CTF_Lunacy. Pokud vás tato možnost zaujala, navštivte tuto stránku, kde se budete dozvídat aktuální informace.

Úvodní povídka Kvadrantu 5
11.7.2004 12:47
Už několik dní si můžete na domovské stránce připravované on-line hry Kvadrant 5 přečíst rozsáhlou úvodní povídku, která popisuje události předcházející dění v této české hře. Se svolením jejích tvůrců z Trans Teamu si ji dnes můžete přečíst i přímo zde. Pokud máte v plánu se do této hry zapojit, určitě si ji nesmíte nechat ujít. Jako vydařené literární dílko si ji však může přečíst úplně každý.

Martin Miřejovský obohatil galerii screenshotů ze svého připravovaného rozšíření pro 3D akční hru Star Trek: Voyager Elite Force o další obrázek a přidal i několik nových informací. Celá mise nesoucí název Nebula 2 bude rozložena do osmi různě velkých levelů, které se budou odehrávat na Voyageru a borgské krychli. V komprimovaném stavu by celý projekt neměl přesáhnout 20 MB, čímž bude dostupný téměř pro každého. Momentálně by měla být nová mise hotova z osmdesáti procent.

Recenze Star Trek: Starfleet Command 3
5.7.2004 21:38
Tomáš Zvelebil recenzuje ve Score startrekové hry pravidelně. Nejinak tomu je i u recenze vesmírné taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3 od dnes již neexistujícího vývojového týmu Taldren.

Recenze Star Trek: Bridge Commander
3.7.2004 8:40
Aby si ve Score neřekli, že je necháváme stranou, dohodl jsem se s šéfredaktorem Mikolášem Tučkem a dnes vám mohu přinést jejich recenzi vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander. Původní Jirkova recenze byla plná nadšení, schválně jestli je takový i článek Tomáše Zvelebila. A ještě jedna organizační záležitost: Bohužel nedisponuji nijak ohromujícím množstvím startrekových recenzí ze Score (na své uveřejnění tu čeká pouze Starfleet Command 3 a Elite Force 2), a proto pokud někdo máte doma v archivním Score nějakou tu recenzi a máte možnost/chuť ji naskenovat či přepsat do počítače a poslat mi ji na e-mail, neváhejte! Předem mockrát díky.

Podle informací z diskuzního fóra české on-line startrekové hry Kvadrant 5 bylo její spuštění z důvodu nedostatku programátorské síly odsunuto na neurčito. V ideálním případě by se mělo jednat o několik málo dní.