Profily velících důstojníků Away Teamu a pár screenshotů z intra
30.3.2001 7:33
Na dnešek jsme pro Vás připravili první várku profilů členů Away Teamu - tentokráte to jsou profily velících důstojníků. No a protože ne všichni mají možnost stáhnout si 15MB velké intro, schrastili jsme z něj šest screenshotů. Pro zajímavost ještě dodáme, že intro k Away Teamu nevytvořil nikdo jiný než Cyberlore Studios - aneb lidi, kteří právě usilovně pracují na hře Borg Assimilator.

Star Trek: Away Team DEMO!
29.3.2001 11:29
Pánové z Reflexive Entertainment a Activisionu splnili svůj slib a právě dnes vypustili demoverzi této taktické akce. Pokud si dosud nejste jisti, jestli si ji máte koupit, tohle demo Vám snad rozhodování ulehčí. Příjemnou zábavu u 70MB stahování a následného hraní!

Mini-updatík
27.3.2001 18:17
Po delší době Vám přinášíme další textový mini-updatík. Pro všechny fandy čekající na strategickou akci Away Team mám dobrou zprávu: Všem jistě velmi dobře známý Praotec Trekkie dokončil o víkendu překlad manuálu k této hře (na jehož vzniku se taktéž podílela redakce Star Trek Games.CZ (tj. Mae2000 a Kovi)) a předal ho ke zpracování JRC. Podle sdělení PR Bohemia Interactive slečny Dity Šímové je termín vydání 30. března stále v platnosti, takže se připravte: Čekání vrcholí!

V další části dnešního updatu zdrbneme české herní časopisy. Stále Vám ještě dlužíme rozbor březnového GameStaru (brzo, když zítra vychází nové číslo, ale co naplat). Vězte tedy, že na 14. straně Vás GameStar informuje, že na březen je naplánován Star Trek: Away Team a na měsíc další (duben) pak Star Trek: Bridge Commander. Pak se dlouho předlouho nic neděje, až na straně 88 se jen tak mimochodem dozvíte, že Star Trek: Armada (o na Vánoce chystané Armadě II Vás budeme brzy informovat) podporuje dva monitory připojené současně (nevíme jak, protože jsme to ještě v reálu neviděli). Z Cdčka si také můžete stáhnout opravný patch Mrazíkovy češtiny do Elite Force. Toť k březnovému GameStaru vše.

Dalším v řadě je třetí číslo Levelu. Na přelomu 23. a 24. strany se můžete dočíst pár zajímavých novinek ohledně chystané hry Borg Assimilator – k doplnění našeho vyčerpávajícího preview snad jen přidáme fakt, že děj hry začíná po porážce Borgů na konci hry Star Trek: Armada. Hned na vedlejší straně se v části kdy.to.bude? snad naposledy dozvíte, že ve druhém čtvrtletí vychází Star Trek: Away Team a ve stejném období i Star Trek: Bridge Commander. Na straně 87 se dozvíte o zajímavém prográmku BorgTV určeném pro televizní karty – pokud někdo z Vás televizní kartu má, určitě se po BorgTV podívejte. A jako obvykle na závěr obsah přiloženého CD – tentokrát všem hráčům Armady je určen nový patch v1.2. Tolik prozatím k situaci v našich herních časopisech.

Ještě si povíme, jak dopadlo minulé hlasování. Měli jste vyjádřit svůj názor na nový grafický design těchto stránek. Hned předem musím říct, že jste mě potěšili, protože 69 z Vás se nový design líbí a 26 si myslí, že je lepší než předchozí. Naopak pouhým 8 se design nelíbí a 10 čtenářů si myslí, že je horší než verze minulá. Jak vidíte, nový design jasně zvítězil, takže se nějakou dobu měnit nebude! (Ještě že tak..., uff.)

Teď už ale přikročíme k nové anketě. Jelikož se všichni lidi co znám, hrozně těší na Away Team, bude se ho týkat i toto hlasování. Zajímá nás, jaký k němu zaujmete postoj. Kvůli jisté ožehavosti jedné z možných odpovědí Vás můžeme uklidnit – hlasování je zcela anonymní. A poznámka závěrem (ale teď už snad zbytečná) – každý hlasujte, prosím, pouze jednou. Díky za Váš čas!

Star Trek: Away Team Intro Movie!
19.3.2001 18:08
Týmová akčňárna Star Trek: Away Team by měla zítra naplno vrazit do obchodů a u nás stále platí datum 30. března, takže už rychle šetřte penízky na tuhle super akci! Abychom Vás ještě trochu víc navnadili, máme tu INTRO MOVIE - ve formátu MPEG a WMV - stahujte a sledujte!

No a ještě druhý rozhovor s Gary Wagnerem
15.3.2001 17:17
A aby toho nebylo málo, přidal jsem právě ještě druhý rozhovor s Gary Wagnerem - prezidentem Gizmo Games - týmu, který pro Vás připravuje taktickou hru Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars.

Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars Update
15.3.2001 10:12
Jelikož dnes slavím své 21. narozeniny - nadělil jsem si maxi-update informací o Dominion Wars. Mezi ně patří nové povídání o tom, co nového se v týmu Gizmo Games a kolem Dominion Wars děje, pokochat se můžete profily deseti kapitánů a devíti hvězdných lodí doplněnými statistikami, které jsem pro Vás VŠECHNY překreslil do češtiny(!) a jako třešničku na dortu si vychutnejte 11 nových screenshotů.
P.S.: Gratulace a případné e-dárky posílejte na známou adresu: kovi@startrekgames.cz
PP.S.: A ještě jsem přidal rozhovor s Gary Wagnerem - prezidentem Gizmo Games - když už, tak už!

Star Trek: Borg Assimilator Preview
9.3.2001 7:24
Maximum dostupným informací se dozvíte z našeho preview připravované budovatelské strategie Star Trek: Borg Assimilator, doplněného rozhovorem s hlavním návrhářem hry a několika screenshoty.

Jen doplním...
8.3.2001 15:45
K nové anketě bych ještě rád podotkl, že tentokráte můžete zaškrtnout dvě možnosti. Např.: "Ano, líbí se mi" a zároveň "Je lepší než předchozí". Jen tak pro úplnost.

Star Trek: Klingon Academy multiplayer match!
7.3.2001 17:00
Marek pořádá tento víkend multiplayerový match ve hře Klingon Academy. Testovací kolo již úspěšné proběhlo (někdo vyhrál - Marek, někdo prohrál - Indy), takže každý z Vás, kdo vlastní Klingon Academy a chce si to rozdat po Internetu (bez problému i po modemu!), nechť se ozve Markovi. Konec hlášení.

Další věcí je nová anketa. Stará už tu byla dost dlouho a vyplynulo z ní následující: originálku Star Trek: Deep Space Nine The Fallen by si od nás koupilo 36 lidí, zatímco dalších 51 ne (a dalších několik set nehlasovalo) Momentálně jednáme se Simon & Schuster Interactive, jestli by nám mohli dát slevu a jakmile to jen trošku půjde, objeví se tu závazný formulář a The Fallen se doveze.
Teď už k anketě nové. Ta se týká nového grafického designu. Ten jsem totiž svévolně změnil (já = Kovi) a líbí se mi (bodejť, když jsem si s nim dal takovou práci). Na druhou stranu barikády se ale okamžitě postavil Marek, který předchozí LCARS menu považuje za lepší a nezůstal ve svém protestu osamocený. Takže pokud Vám není jedno, jak vypadají Vaše oblíbené stránky (tj. Star Trek Games.CZ), tak určitě hlasujte (každý jednou, pěkně prosím, díky). Jen na Vás záleží, jak na Vás budou stránky Star Trek Games.CZ shlížet z monitoru. Ti kreativnější z Vás mohou dokonce posílat svoje vlastní návrhy - znáte to, nejlepší návrh možná použijeme a jeho autora možná možná (to není překlep) odměníme odměnou.

Rozhovor s Mrazíkem
3.3.2001 14:20
Mrazíka Vám jistě netřeba představovat. To, že kompletně přeložil Elite Force, asi víte a jeho další češtiny můžete najít třeba na posledním CDčku GameStaru. Marek neváhal a Mrazíka pořádně vyzpovídal. Aby bylo celé dílo kompletní, můžete si Mrazíkovu češtinu do Elite Force včetně jejího opravného patche stáhnout z naší Download sekce. Pro tématické doplnění jsme ještě přidali cheaty, které Vám ulehčí hraní této vynikající 3D akce.

Ještě si propereme 85. číslo Score, které vyšlo 22. února. Na straně 11 se ve Stručných zprávách můžete dočíst, že anglické herní stránky Gamespot UK vyhlásily Star Trek: Voyager Elite Force za nejlepší akci roku 2000. V jízdním řádu na straně 22 se kromě již minulý měsíc zmiňovaného Star Trek: Away Team naplánovaného na 27. března též dozvíte, že Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars by měly vyjít 20. dubna. Hned na vedlejší straně pak najdete nominace do Vyhlášení her roku 2000 České herní akademie. Mezi nimi se rozhodně neztratí Star Trek: Voyager Elite Force nominovaný na titul Nejlepší akce (neváhejte tedy a hlasujte pro něj!). A jen tak pro doplnění: Na straně 28 začíná několikastránkové preview hry Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, kterou má na svědomí tým 14 East - ten, který má za sebou hry jako Starfleet Command, Star Trek: Klingon Academy a Star Trek: New Worlds. A pokud budete mít chuť, můžete si na CDčku s plnou verzí hry Redneck Rampage v adresáři "SFADEMO" prohlédnout trailer na hru Star Trek: Starfleet Academy (pozdě ale přeci...)

P.S.: Taky máme nový grafický design...

Začíná březnová soutěž!
1.3.2001 8:00
Sponzorem tohoto kola je firma Bohemia Interactive, která pro vás do soutěže věnovala spoustu cen, takže vězte, že první dva vylosovaní od nás získají originálku hry Star Trek: Conquest Online + tričko a kšiltovku EA Sports. Třetí dostane originálku playstationové hry Star Trek: Invasion a tričko EA Sports a čtvrtý v pořadí obdrží k originálce Star Trek: Invasion kšiltovku EA Sports. Ceny jsou více než lákavé, takže neváhejte a soutěžte s námi. Navíc jsme pro Vás se Štěpánem vymysleli lehoučké otázky, které by Vám neměly činit nejmenších potíží. Puste se směle do toho!

Výsledky únorové soutěže!
1.3.2001 7:52
Včera úderem půlnoci skončila únorová soutěž s knihkupectvím Netopejr (kterému tímto ještě jednou děkuji). Předtím, než vám prozradím výherce, vás seznámím se správnými odpověďmi: Leguán bohužel ještě od Netopejru nedostal žádném jméno. V Birth of the Federation můžete hrát za pět stran a sice Klingony, Federaci, Ferengy, Cardassiany a Romulany. Autorem obálek Startrekovských knih je David Spáčil (můj bratranec Mirek Fanta děkuje všem kteří pro něj hlasovali!) a konečně zástupcem Borgů v Armadě je Locutus. A kdo správně odpověděl a měl štěstí při losování? Opět to je trojice chlapů: Tomáš Tvrdík, Michal Gerlašinský a Adam Kroc - všichni vyhrávají knihu Star Trek VI: Neobjevená země. Gratulujeme!