Dominion Wars a WinBorgWar 2
24.2.2001 19:30
Dnes jsem přidal šest nových wallpaperů k Dominion Wars a ty staré jsem nahradil novými tak, aby všechny měly stejné rozlišení 1024x768 pixelů. K tomu přibylo 19 nových screenshotů ze stejné hry a Dominion Wars se týká ještě jedna informace: Peter Binazeski - Publicity Director Simon and Schuster Interactive - nám oficiálně oznámil otevření homepage Dominion Wars a přislíbil, že v březnu dostaneme beta kód této hry, takže si držíme palce, aby to vyšlo. Dokonce jsme získali přístup na FTPčko S&S Interactive jako autorizované médium - konečně šest screenshotů z dnes přidaných je právě odtamtud. A na závěr - hra by podle Petera měla vyjít v květnu tohoto roku.

Další čerstvé informace se k nám dostaly přímo od Toma Luthmena - autora WinBorgWar - který právě usilovně pracuje na pokračování s překvapivým názvem WinBorgWar 2. I když je hra daleko od svého dokončení, už teď víme, že tentokráte budete hrát za Borgskou krychli, budete létat po obrazovce a ničit útočící lodě Federace. Pokud všechno půjde na výbornou, tak budete moci používat kromě antihmotových torpéd i další zbraně, vlečné paprsky a možná budete i moci přetransportovat pár Borgů na federační loď, aby nad ní převzali kontrolu a začali útočit na lodě z federačních řad. Pokud si pamatujete nápovědu z předchozího dílu, tak věřte, že díky Tomovým kamarádům (profesionálním i amatérským karikaturistům) se budete moci na nápovědných obrazovkách pokochat několika parodiemi na Borgy. Podle lidí, kteří hru zatím viděli, to vypadá prý docela dobře. WinBorgWar 2 by se měla objevit někdy v říjnu tohoto roku, první verze určená pro betatestery (tedy opět i pro nás) by se k nám měla dostat prvního dubna.

Honzovo Preview Star Trek: Deep Space Nine The Fallen
21.2.2001 19:26
Pro ty z vás, kteří nevědí, co mohou čekat od hry Star Trek: Deep Space Nine The Fallen, připravil Honza "Indy" Váňa preview, které vám sdělí jeho zážitky z Maximum Warp Dema!

Textový mini-updatík
21.2.2001 18:46
V dnešním mini-updatu se budeme věnovat tomu, co se o Star Trek hrách napsalo v českých herních magazínech (pokud chybí váš oblíbený, nezoufejte, prostě jsem ho ještě nepřečetl celý). Začněme Scorem s pořadovým číslem 84. Potěšující je, že na str. 35 je Star Trek: Away Team uveden jako jeden z 21 nejočekávanějších titulů roku 2001. Na straně 20 je pak v Jízdním řádu uvedeno, že tato hra vychází 27. března. Už aby tu byla (navíc když bude kompletně česky, že)? Patrně nejdůležitější v tomto čísle (z našeho pohledu) je, že na str. 72 začíná několikastránková recenze hry Star Trek Starfleet Command Volume II: Empires at War, která je hodnocena velice kladně. A poslední informací ze „skoráckých“ luhů a hájů je citát z recenze akčňárny No One Lives Forever: „Samozřejmě, je tady ještě Star Trek: Elite Force, ale startrekovské téma, přestože seriál většina z nás poctivě sleduje, je zaprvé poněkud těžší sousto a zadruhé nás baví přeci jen víc kosit nepřátelské vojáky a špinavé kriminálníky než připitomělé Borgy.“

Dalším pánem na holení je druhé číslo Levelu, které potěší všechny fandy akčních her, protože na prvním přiloženém CD se nachází Maximum Warp Demo hry Star Trek: Deep Space Nine The Fallen (kterou máte možnost získat (ovšem pokud budete chtít) v originální podobě – viz předchozí update). Na straně 25 najdete v článku kdy.to.bude? informaci, že jak Star Trek: Away Team tak Star Trek: Bridge Commander vychází ve druhém čtvrtletí tohoto roku. A na závěr jednu perličku z hot.news o připravované hře na motivy seriálu Brutální Nikita z přelomu stran 23 a 24, která jistě potěší všechny fandy Voyageru: „Nemusíme ale hned nad Nikitou lámat hůl, herní historie zná i případy, kdy se na motivy nepříliš kvalitních seriálů objevily kvalitní hry (třeba Star Trek Voyager).“

Anketa The Fallen
20.2.2001 10:16
Teď už jste si určitě všimli malého hlasovátka, které se vám vetřelo na obrazovku. O co se jedná? Jde o to, že výtečnou akční hru Star Trek: Deep Space Nine The Fallen tu v originální podobě nikdy neuvidíme, pokud ji sem nedovezeme my sami. Takže otázka je jasná: Koupili byste si takovou originálku za cenu obvyklou (tj. předpokládám tak 1.500,- až 1.800,- Kč)? A zároveň otázka druhá: Jakou Star Trek hru byste tu rádi viděli distribuovanou? Napište nám!

2x New Worlds
18.2.2001 23:11
Pro dnešek jsme si pro vás připravili unikátní srovnání real-time strategie Star Trek: New Worlds z pohledů dvou recenzentů. Jak Michalova, tak Markova recenze obsahují přesvědčivé argumenty, ale obě se přiklánějí k opačnému hodnocení. Přesvědčte se sami.

Updatík
14.2.2001 10:32
Tentokrát tu máme recenzi výborné adventury Star Trek: The Next Generation A Final Unity, kterou pro Excalibur v době jeho největší slávy napsal Tomáš Smolík. Ti, co se těší na Star Trek: Away Team, se tady mohou podívat na šest herních klipů.

Recenze Star Trek: TNG Birth of the Federation a návod Star Trek: Generations
3.2.2001 20:04
Na dnešní den pro vás Marek připravil recenzi hry Star Trek: The Next Generation Birth of the Federation psanou v jeho typickém stylu a já jsem na čtenářskou žádost přidal návod akční adventury Star Trek: Generations, u kterého bych se rád zastavil. Ti z vás, kteří Generation hráli a dohráli si možná všimnou, že v návodu chybí popis jedné úrovně - Geordiho mise na palubě klingonského křižníku. Proč tomu tak je? Jde o to, že do tohoto levelu jsem se já nikdy nedostal, a i když jsem Generations hrál nespočetněkrát, vždy jsem se tomuto levelu dokázal vyhnout. Dostanete se do něj totiž jedině, když bojujete ve vesmírných bitvách, což se ovšem nechá obejít, čímž ovšem obejdete i tuto úroveň. S Markem jsme o způsobu, jak se do Geordiho levelu dostat diskutovali a jakmile si najdu trochu času, pokusím se návod doplnit, aby byl kompletní.

Download videí Star Trek: Away Team
1.2.2001 10:45
Teď si můžete v sekci Downloadů stáhnout čtyři ukázky ze hry a Final Trailer!

Výherci lednové soutěže - začíná únorové kolo!
1.2.2001 6:18
J.M.Dillard - Neobjevená zeměLednová soutěž na Star Trek Games.CZ s internetovým knihkupectvím Mordor o tři knihy Star Trek: Nová generace Otázka bezpečnosti už zná své výherce. Stali se jimi následující pánové: Martin Boehm, Zdeněk Kapička a Michal Hajas. Všem jim gratulujeme a pro úplnost dodáváme znění správných odpovědí:
Mordor nabízí čtyři knihy ze série Nové generace a to na adrese www.mordor-knihy.cz
První hrou využívající licence Voyageru je Star Trek: Voyager Elite Force a 3D akční hrou z roku 1998 je Star Trek: The Next Generation Klingon Honor Guard.
Teď tedy víte, jak měly vypadat správné odpovědi, ale pokud jste v lednu nevyhráli, nezoufejte, neboť právě začíná další (únorové) kolo tentokráte sponzorované nakladatelstvím Netopejr, které do soutěže věnovalo tři knihy Star Trek VI: Neobjevená země. Takže hodně štěstí!