Literární soutěž o Klingon Honor Guard na The Neutral Zone
29.8.2002 18:12
Před několika málo dny vyhlásil Surel na The Neutral Zone letní literární soutěž týkající se Klingonů a jejich kultury. Autor vítězné povídky obdrží originální verzi 3D akční hry Star Trek: The Next Generation Klingon Honor Guard.

A teď z vážnějšího soudku. Pokud si někdo z vás nestačil přečíst v pátek zveřejněný rozhovor s Jonem Gallowayem o Elite Force 2, má smůlu. Dneska jsem byl totiž vyzván šéfredaktorem Holodeck 5 Kimem Koopsem, abych ho (okamžitě) odstranil. Staniž se! No, a je fuč. Všichni, kteří si chtějí přečíst aspoň anglickou verzi, klikněte sem.

Rozhovor s Jonem Gallowayem o Elite Force 2
23.8.2002 21:09
Dnes si můžete přečíst několik dní starý čtyřstránkový rozhovor s vedoucím projektu Star Trek: Elite Force 2 Jonem Gallowayem. Dozvíte se, co všechno má na starosti, něco obecně o hře a také se dozvíte, kdo že nový přibude v Hazard Teamu.

Další nové informace o Elite Force 2
22.8.2002 22:46
Podařilo se mi zjistit další nové informace týkající se 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Tentokráte hodně o zbraních a také něco o hře více hráčů a nejen to.

Nové informace a screenshoty ze Star Trek: Elite Force 2
20.8.2002 23:03
Tak nám skončil QuakeCon 2002, který s sebou přinesl i několik nových informací a screenshotů z připravované 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Jak už jste si určitě zvykli, můžete si na konci preview k Elite Force 2 přečíst několik nových informací, které zpřesňují údaje předchozí. Tentokráte něco nejen o nepřátelích, nových zbraních a trikordéru. Prohlédnout si pak můžete pět obrázků z akce, na kterých Doug Pearson předvádí hru a také dva obrázky, na kterých Brian Jones ukazuje, jak se vytváří obličeje postav v Elite Force 2. Kromě toho se samozřejmě můžete pokochat šesticí nových regulérních screenshotů. K tomu celému pak ještě dodám, že Elite Force 2 se nachází přibližně pět týdnů před alfa verzí.

Český manuál pro Star Trek: New Worlds!
18.8.2002 18:41
Podle informací z databáze společnosti Cenega Czech, které pro mě laskavě vyhrabala jejich PR manažerka Bára Veselá, vyplývá, že když v roce 2000 vyšla 3D real-time strategie Star Trek: New Worlds, nebyla v ČR distribuována. V dnešní době (nebo době nedávné) jste si však mohli zakoupit budget edici v DVD obalu za necelých Kč 600,-, u které však byl pouze anglický manuál - a to ještě navíc v PDF formátu na CD. Takže jsem se rozhodl, že pro všechny, kteří by se rádi ponořili do této (podle mého názoru) výborné strategie, přeložím manuál do češtiny. Dobrá věc se podařila a vy se teď můžete na 84 stranách ponořit do tajů koloniálních operací na sklonku 23. století. Pokud jste náhodou New Worlds zkoušeli a hra vám nějak nesedla a nevěděli jste, co kde vlastně kam a jak, tak věřte, že to je právě kvůli tomu, že jste nečetli důkladně manuál, protože podle mě si bez důkladného prostudování manuálu v New Worlds příliš neškrtnete. Konec filozofování - český (a pro pořádek i anglický) manuál si můžete stáhnout na této stránce. No, a když už jsem vytvářel stránku s downloady pro New Worlds, rozhodl jsem se ji trochu rozšířit, výsledkem čehož je, že nyní si můžete stáhnout (nebo vypálit) hratelnou demoverzi, dva trailery, dvanáct krátkých videoukázek představujících nejrůznější koloniální vozidla a pět hudebních nápěvů znějících hrou. Užijte si je. K českému manuálu pak ještě dodám, že stejně jako v případě českého manuálu a kompletní češtiny pro hru Star Trek: Bridge Commander vychází i toto dílo pod hlavičkou českého vývojového týmu WDK Games.

A teď trochu pohledu do budoucnosti: Podle informací Báry Veselé se můžeme těšit na český DVD box i manuál k připravované 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2 (zvěsti o tom, že by se Elite Force 2 mohl objevit ještě před koncem Vánoc označil hlavní návrhář Ritual Entertainment Chris Stockman za nepravdivé). Český manuál k rovněž chystané taktické vesmírné simulaci Star Trek: Starfleet Command 3 se prozatím neplánuje, ovšem zřejmě definitivní slovo padne až tento týden, kdy se o celé záležitosti bude jednat. Výsledek se záhy dozvíte.

Rozhovor s Danem Hagertym o Starfleet Command 3 & screenshoty
10.8.2002 20:33
Přečtěte si zbrusu nový čtyřstránkový rozhovor s Danem Hagertym z Activisionu o chystané vesmírné taktické simulaci Star Trek: Starfleet Command 3. Pokud vám to bude málo, můžete si ještě prohlédnout sedm nových screenshotů.

A pokud někteří z vás nechtějí podporovat chamtivý Český Telecom a stahovat 4,5 nebo 10,4 MB trailer k Elite Force 2, můžete se rozhodnout pro třetí verzi, kterou je 1,9 MB velké video ve formátu WMV.

Sada nových zvuků pro Bridge Commandera
9.8.2002 18:46
Já vím, že teď jsou Star Trek Games.CZ plné Bridge Commandera, ale když ono nic jiného ani není. Sice pracuji na pár věcech, nicméně to ještě nějaký čásek potrvá, takže do té doby to budete muset nějak přetrpět. Dnes tu tedy je další modifikace vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander, kterou je nová sada nejrůznějších zvuků, které by měly zvýšit herní požitek. Zájemci stahujte na Bridge Commander Czech Fan Site.

Federální raketoplán třídy Orion a podoba klingonského můstku
8.8.2002 18:08
Na Bridge Commander Czech Fan Site jsem dnes přidal nový model federálního raketoplánu třídy Orion a klingonský můstek, který nahrazuje standardní podobu můstku federální lodi třídy Sovereign.

Elite Force 2 Trailer
5.8.2002 23:58
Konečně je k dispozici trailer k chystané 3D akci Star Trek: Elite Force 2, který si můžete bezplatně stáhnout (to je ale pokrok, co?). Můžete si vybrat ze dvou verzí: Jednou menší v DivXu a druhou větší v klasickém MPEGu. Obě dvě si jsou podobné jako vejce vejci a co se týče porovnání této verze s tou placenou od Gamespotu, tak si jsou hodně podobné. Nicméně nová verze je o devět vteřin delší, obsahuje hudbu a navíc se podíváme na místa, která v prvním traileru nejsou k vidění. Kdo si počká, ten se dočká.

Modifikační všehochuť na Bridge Commander Czech Fan Site
3.8.2002 12:05
Na Bridge Commander Czech Fan Site si dnes můžete vychutnat modifikační všehochuť. Menu tvoří nový zvuk oznamující vyhlášení červeného poplachu, nový aerodynamický záblesk při přechodu lodi na warp rychlost a nový model lodi třídy Shiva.

Nová loď: Maquis Raider
2.8.2002 18:55
Na Bridge Commander Czech Fan Site se dnes objevila jubilejní stá modifikace, kterou je model maquistického bojového plavidla Raider.

Nová loď: Long Island a holografická mřížka
1.8.2002 20:04
Na Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout nový model federální lodi U.S.S. Kings Park, která náleží mezi plavidla třídy Long Island a navíc i nové pozadí do hry, které nahrazuje standardní hvězdnou oblohu holografickou mřížkou.