Star Trek Games.CZ e-shop
25.10.2004 6:37
Tak... Myslím, že není třeba obšírně vysvětlovat, co nového jsme si pro vás připravili. Ano, dnešním dnem spouštíme ve spolupráci s internetovým obchodem (X)Zone.cz speciální obchůdek se startrekovými hrami. Do začátku na vás čekají téměř dvě desítky položek, takže se v nich můžete přehrabovat podle libosti. Není jistě třeba podotýkat, že většina titulů je k dostání výhradně u nás... Než začnete bezmezně jásat, musíme vás upozornit na dvě věci: Startrekové hry se shání hodně těžce, to víte sami nejlépe. A když už se nějaká objeví, je také pořádně drahá. Pokud vás tedy u některých kousků zarazí vyšší cena, vězte, že si nemastíme kapsu, ale jsme nuceni s nevolí přijímat částku, za kterou se nám hra ze zahraničí nabízí. A se zahraničím souvisí i druhá poznámka. Co si budeme povídat, startrekové hry se u nás nikdy úspěšně neprodávaly, ačkoliv fanoušků tu mají určitě dost. Z toho důvodu by bylo riskantní je nakupovat na sklad, a proto se drtivá většina her bude dovážet až na základě vaší objednávky. Než se k vám tedy váš vytoužený objekt dostane, může to trvat až tři týdny. Věříme, že když jste museli chtě nechtě čekat více než rok, pár týdnů to ještě úspěšně přežijete. Závěrem bychom rádi poděkovali panu Schovancovi z (X)Zone.cz, který se rozhodl dát našemu nápadu šanci. A teď už běžte vybírat...

Recenze Star Trek: Borg
22.10.2004 18:17
V době informačního sucha se tonoucí recenzí z Levelu chytá, a proto i dnes použiji této taktiky a předložím vám k přečtení již třetí recenzi interaktivního filmu Star Trek: Borg. Jejím autorem je Tomáš Smolík a pokud ještě stále nevíte, o co že v této hře kráčí, klikněte sem.

Domovská stránka DoomMapu dostala novou, elegantnější podobu, a abych vás nenutil ji navštěvovat jen tak, můžete si rovněž prohlédnout čtyři nové screenshoty z připravovaného rozšíření Nebula2 pro Voyager Elite Force a flashovou animaci, která ho propaguje.

Megarecenze Star Trek: Shattered Universe
16.10.2004 22:32
Na dnešní večer si pro vás Jirka přichystal obří recenzi akčního konzolového titulu Star Trek: Shattered Universe. V recenzi na vás kromě klasického detailního rozboru všech herních stránek čeká rovněž soupiska všech stíhaček, které se vám dostanou v průběhu hraní do spárů, dlouhatánský seznam všech vesmírných plavidel, kterým budete na své pouti zrcadlovým vesmírem čelit, i nějaké ty tipy či malé ohlédnutí za původní televizní sérií a její porovnání s její herní podobou. Pokud to nevydržíte a Shattered Universe si poběžíte koupit, mohl by se vám jednou hodit i kompletní soupis cheatů.

Star Trek: The Neutral Zone 2 - první informace
12.10.2004 19:50
The Neutral Zone 2 Concept ArtJe to zhruba čtrnáct dní, co tu vyšla Jirkova recenze chorvatské akční vesmírné střílečky Star Trek: The Neutral Zone. A vidíte. Dnes tu pro vás máme první pohled na to, jak si autor The Neutral Zone, Kresimir Spes, představuje její pokračování. Nejedná se tedy o screenshot přímo ze hry, přesto vypadá přiložený obrázek minimálně zajímavě. Kresimir plánuje do hry kromě jiného přidat například multiplayerové módy jako Capture the Shuttle, DeathMatch atd. Jen pro zajímavost doplním, že i The Neutral Zone jsme poctivě vyzkoušeli během posledního Battlefestu. Ačkoliv se ukázalo, že to zase taková švanda nebyla, s novými módy by to mohlo být hned o něco zábavnější. Kresimir, který je členem vývojového týmu Cateia Games, plánuje vydání na druhé čtvrtletí příštího roku.

Star Trek Games.CZ Battlefest F.04 - reportáž
8.10.2004 22:38
Téměř po týdnu jsem se odhodlal napsat reportáž z víkendové herní sleziny, mezi některými známé jako Battlefest F.04. Těm z vás, kteří se akce zúčastnili, může posloužit jako pomůcka, až se vás zima zeptá, co jste dělali na podzim. Ostatním zbudou oči pro pláč a až si je osuší, mohou se s chutí začíst do krátkého shrnutí...

Novinkový nášup
6.10.2004 22:33
David Ruml vydal veřejnou betaverzi akční vesmírné střílečky Star Trek: Space War. Stáhnout si ji můžete z domovské stránky. Předtím prošla hra krátkým uzavřeným betatestem, přesto však pokud v ní najdete nějakou chybku, neváhejte se Davidovi ozvat.

Teserakt Team nečekaně vypustil do světa finální verzi své obchodní simulace ze startrekového vesmíru nesoucí název Star Trek: Fereng Trader. Jedná se o první dokončený projekt tohoto poměrně mladého týmu, takže se už těšíme, až jim ho pořádně proklepneme.

Pokud se vám líbil prozatím poslední startrekový film Star Trek: Nemesis a zároveň máte v oblibě 3D akční střílečku Star Trek: Elite Force 2, určitě vás potěší informace o postupujících pracích na nové modifikaci, která čerpá právě z tohoto filmového prostředí. Bude se jednat pouze o multiplayerový dodatek, ve kterém si budete moci zabojovat proti svým kamarádům na několika mapách v módech CTF, RPG a v jednom zbrusu novém herním stylu. Z domovské stránky projektu si můžete stáhnout první alfa ukázky.

Mrzí vás, že Star Trek: Evolution týmu WDK Games skončila v troskách? Možná máte novou naději. V přípravě je další pokus o oživení oblíbené tahové strategie Star Trek: The Next Generation Birth of the Federation. Domovskou stránku najdete na tomto místě a první dle mého soudu všelijak vypadající obrázky si můžete prohlédnout zde.

A ještě jednou Elite Force 2. Skupina fanoušků má v úmyslu vytvořit totální konverzi oblíbené akční multiplayerové střílečky Unreal Tournament 2004 do prostředí Star Treku s využitím prvků známých právě z Elite Force 2. Prozatím není nic konkrétního vytvořeno a stále se nabírají noví zájemci o spolupráci. Máte-li zájem, můžete se přidat.