Recenze a download Star Trek: First Contact
30.11.2003 19:34
Ti, kteří se již radovali, že si konečně zahrají zrušenou 3D akční hru First Contact od Microprose, mohou smutnit klidně dál. Tentokrát si totiž povíme něco o staré textové hře od Simon & Schuster z roku 1987. A pro případ, že by měl někdo z vás po přečtení recenze chuť si tuto hru vyzkoušet, jsem přidal její plnou verzi (doufám že již víceméně legálně) do Download sekce.

Rozhovor s Joshuou Morrisem o Starfleet Command
23.11.2003 22:22
O chvíli volna jsem přeložil starší rozhovor s Joshuou Morrisem z vývojového týmu Taldren, který se točí kolem celé série taktických simulací Starfleet Command (v době rozhovoru ještě neexistoval Starfleet Command 3). Máte-li o tento rozhovor zájem, klikněte sem.

Těžko říct, jestli má cenu to sem pořád psát, ale... Shattered Universe má zpoždění a Jirka Bigas mi dnes oznámil, že na Internetu narazil na reklamu, která tuto hru propaguje, na které stálo - leden 2004...

WDK Games vydali finální verzi 1.1 češtiny pro demoverzi 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Kompletní češtinu s diakritikou si můžete stáhnout buď pro anglickou nebo německou verzi dema.

Voyager Elite Force in real 3D! Opravdu?
21.11.2003 20:37
Před nějakou dobou jsem vás upozorňoval na článek Voyager Elite Force in real 3D! Opravdu? od S.S.Enterprise na Základně Antares. Marek se však s S.S.Enterprise domluvil a tak vám dnes mohu tento článek nabídnout přímo v lokálním provedení. Dojmy S.S.Enterprise z hraní nejen 3D akční hry Star Trek: Voyager Elite Force s trojrozměrnými brýlemi E-D Glasses si tedy můžete přečíst v tomto článku.

Recenze her Hazard Teamu
17.11.2003 16:41
Dnešní sváteční den se podíváme zblízka na trojici her, které má na svědomí nový český vývojový tým startrekových her, Hazard Team. V tomto souhrnném článku se můžete dočíst informace o všech doposud vydaných hrách - Pong, Asteroids a Blaze of Glory.

Před několika dny vyšel poslední patch na taktickou vesmírnou simulaci Starfleet Command: Orion Pirates v2.5.5.2, který si můžete stáhnout například odsud. Jeho autorem je David Ferrell, který ovšem v těchto dnech z vývojového týmu Taldren odchází pryč, a proto je tento patch opravdu posledním oficiálním updatem, který k této hře vyjde.

60.000 návštěvníků Star Trek Games.CZ
16.11.2003 22:00
Výmluvný titulek zcela jistě nenechal nikoho na pochybách v tom, že tuto stránku dnes navštívil 60 000. čtenář. Mohu dodat pouze obligátní díky a jedeme vesele dál.

Rád bych vás upozornil na menší web s názvem "Star Trek: Bridge Commander", na kterém si jeho autor David Ruml klade za cíl shromáždit partu nadšenců, kteří by rádi organizovaně hráli vesmírný simulátor Bridge Commander po Internetu. Všichni, kteří byli zklamáni z toho, že to s prvním Bridge Commander klanem nevyšlo, teď mají druhou šanci.

Wallpapery Star Trek: Shattered Universe
14.11.2003 18:35
Mezi nové propagační materiály akční vesmírné střílečky Shattered Universe také patří sada čtyř různých wallpaperů ve třech rozlišeních, které si dnes můžete stáhnout v Download sekci.

Pokud se nic nestane a vše půjde podle plánu, měla by se na nejbližším GameStar CD objevit finální verze češtiny pro 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2 již s kompletní diakritikou. Češtinu jsme připravili ve dvou verzích - pro anglickou i německou verzi a v nejbližší době plánujeme i uvolnění finální češtiny pro demoverzi této hry (jen tak pro radost a pro pořádek). S tvorbou češtiny pro demo jsou až nečekané problémy, ale jak to tak bývá - všechno zlé je k něčemu dobré - podařilo se mi přitom přijít na způsob jak ve hře zvětšit doprovodné titulky. Pokud tedy někoho z vás titěrná písmenka v titulcích trápí, ozvěte se, poradím vám jak na to.

Recenze on-line her z www.startrek.com
13.11.2003 18:30
Když byl před nějakou dobou zcela přepracován design oficiálních stránek www.startrek.com a byly zprovozněny i nové stránky věnující se počítačovým hrám, sliboval jsem si od tohoto kroku i častější aktualizace tamní herní sekce. Pokud se nějakým zvláštním způsobem šeredně nemýlím, byla moje očekávání zcela lichá a nové aktualizace byste spočítali i na sevřené pěsti. Co však bylo a je na nové herní sekci zajímavé, to je několik on-line her, které si ve chvílích volna můžete zahrát. Dnes jsem se tedy podíval krátce na každou z nich, abyste měli přehled a věděli, do čeho jdete.

Zdrojový kód Elite Force 2
11.11.2003 15:15
Před několika dny byl uvolněn zdrojový kód pro single i multiplayer 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 a to již ve verzi 1.10. Pokud jste náhodou maniaci, kterým by to mohlo být k užitku, stáhněte se přímo odsud 2,3 MB velký soubor.

Informace ze včerejšího dne praví, že Macintosh verze Elite Force 2 je již hotova a bylo započato s masovou výrobou herních CD.

Nové hry od Hazard Teamu, wallpaper k Shattered Universe a informace o Final War 2
9.11.2003 18:49
PVH Danny mi poslal e-mail, ve kterém mě informoval o dění na domovské stránce českého vývojového týmu Hazard Team, který si pro nás připravil nové projekty a nabízí ke stažení buď jejich plné verze nebo demoverze, jakož i další tématicky spřízněné prvky. Určitě se nezapomeňte podívat na adresu www.hazardteam.wz.cz.

Jirka Bigas vytvořil pro všechny zájemce o Shattered Universe velmi zajímavou tapetu na pracovní plochu, která sleduje vývoj návrhů přebalu DVD boxu této hry. Tento wallpaper si můžete stáhnout v Downloads sekci.

Hlavní tvůrce české akční vesmírné střílečky Star Trek: Final War 2, Martin Šimek, mi sdělil nejnovější informace týkající se této hry, která – jak si možná pamatujete – měla v ideálním případě vyjít již v průběhu září. Nemusíte se však ničeho obávat, vydání hry bylo sice posunuto prozatím na neurčito, ale hra rozhodně vyjde. Další informace přímo z první ruky čtěte na konci tohoto článku.

Co vy na to?
8.11.2003 21:09
Když jsme před nějakou dobou přemýšleli s Markem, co nového na Star Trek Games.CZ vymyslet, přišel Marek s nápadem jak zjednodušit a zpřehlednit systém vzájemné provázanosti tématicky příbuzných článků. S konečnou platností tedy mizí odstavec "Spřátelené články", nedílná a v mnoha případech nemalá součást všech článků a nahrazuje ji samostatná informační stránka "Seznam článků" týkajících se každé hry. A aby to celé vypadalo trochu k světu, vytvořila za tímto účelem Markova přítelkyně Tereza sadu piktogramů, které reprezentují jednotlivé kategorie článků. Jako reprezentativní vzorek naší snahy se můžete pokochat například seznamem článků o Elite Force 2.

No a když už byla Tereza v akci, vytvořila horní lištu Star Trek Games.CZ, které - jak věřím - jste si všimli i bez tohoto textu. Za to vše jí patří můj vřelý dík a doufám, že se vám její práce bude líbit stejně jako mně.

Další screenshoty ze Shattered Universe
7.11.2003 18:27
Dnes vám servíruji dalších patnáct nových screenshotů z akční vesmírné střílečky Star Trek: Shattered Universe. Podle obrázků to vypadá vážně moc pěkně.

Screenshoty Star Trek: Shattered Universe
6.11.2003 21:20
PS2 verze přebaluXbox verze přebaluJirka Bigas mě upozornil na zvýšenou aktivitu na oficiální domovské stránce Shattered Universe, kde nyní najdete více než čtyři desítky screenshotů, čtyři různé tapety na pracovní plochu a k tomu i nějaký ten trailer. Pokud jste nedočkaví, rozhodně na výše zmíněnou stránku zaskočte, tady se vše co půjde, postupně také objeví. Dnes to je desítka nových screenshotů z této akční vesmírné hry a navíc si můžete prohlédnout přebal DVD boxu jak pro Xbox tak pro PS2 verzi.

Download Elite Force 2 Dedicated Linux server
4.11.2003 20:08
Další veřejný testovací počin skončil (tentokráte se jednalo o několikráte zmíněný Linux server) a zájemci si tak mohou třeba odsud stáhnout finální verzi tohoto serveru ve velikosti 3,5 MB.

[SFC] be_c shání na diskusním serveru StarNet fanoušky, kteří hrají nebo mají zájem hrát po Internetu vesmírný simulátor Star Trek: Bridge Commander. Pokud máte zájem, nezapomeňte tam zaskočit.