Téma dne: Star Trek: 25th Anniversary
30.1.2008 9:32
Možná si teď říkáte, že adventuru 25th Anniversary jsme tu už docela slušně probrali ze všech stran a úhlů. Dnes vám však chceme představit jinou adventuru 25th Anniversary - tu, která vznikla pro konzoli NES o rok dříve než PC verze. Na úvod vám pochopitelně naservírujeme recenzi, v níž najdete vše, co je o této hře dobré vědět. V galerii na vás také čeká šest desítek screenshotů, které chronologicky mapují postup hrou, a v sekci obrázků zjistíte, v jakém balení se tato hra vlastně prodávala. Kdo by si chtěl 25th Anniversary vyzkoušet na vlastní kůži, může si hru včetně emulátoru stáhnout přímo od nás a v takovém případě možná nepohrdne kompletním návodem, ve kterém jsme se tentokrát skutečně překonali, protože jsme pro vás zmapovali všechny planety, na které můžete v této hře zavítat.

Rozhovor s Johnem Pricem o Star Trek: Away Team
19.1.2008 11:22
Dnes si můžete přečíst starší rozhovor s Johnem Pricem, vedoucím projektu Star Trek: Away Team v Reflexive Entertainment.

Vzhledem k tomu, že Perpetual oficiálně ukončil práce na Star Trek Online, začínají se objevovat první názory bývalých členů vývojářského týmu nepřefiltrované PR kanceláří. Jako první se se svými názory svěřil hlavní návrhář systémů Eric Heimburg. Varování: Pravda občas bolí.

Pokud si rádi poslechnete herní hudbu a nemáte ještě doma Star Trek: Conquest, zavítejte na domovskou stránku skladatele Michaela Shapira, kde najdete dvě ukázky (Star Trek Conquest a Stardock Refuel).

Perpetual končí se Star Trek Online
15.1.2008 9:05
Prokletí provázející snahu vytvořit masivní hru více hráčů z prostředí Star Treku pokračuje. Po sérii podezřelých aktivit v Perpetual Entertainment/P2 Entertainment teď podle všeho dostala Star Trek Online další ránu pod pás. Jak se zdá, P2 Entertainment se nepodařilo zajistit nové financování pro Star Trek Online v dostatečném objemu, a tak se rozhodla, že vývoj raději zastaví a bude se nadále věnovat pouze práci na své online platformě a vývoji casual her. Podle prvních informací by nicméně ve vývoji Star Trek Online mohlo pokračovat jiné studio, kterému by P2 Entertainment "předala" licenci a vlastní herní obsah (tj. nikoliv programový kód). WarCry Network tvrdí, že k takovémuto převodu již došlo a že ve vývoji Star Trek Online bude pokračovat společnost Cryptic Studios, autoři MMO her City of Heroes nebo City of Villains. Podle jiného zdroje zatím k žádné dohodě nedošlo a Cryptic má dost možná zájem pouze o některé vývojáře Star Trek Online, protože právě usilovně pracuje na svém vlastním MMORPG Marvel Universe Online.