Kompatibilita konzolových her
30.1.2007 15:50
Jelikož se nám s novými konzolemi v posledních měsících doslova roztrhl pytel, rozhodl jsem se podívat na to, jak se to má s kompatibilitou starších startrekových her na těchto systémech. Závěrečné resumé dopadlo tak něco "mezi". Zatímco na PlayStationu 3 si bez problému pravděpodobně vychutnáte všechny tři existující startrekové tituly včetně nejnovějších Encounters, Xbox 360, resp. Microsoft, je zatím k voláním Trekkies hluchý. Jediný startrekový titul pro první Xbox, Shattered Universe, tak momentálně nepatří mezi oficiálně podporované tituly. A podle všeho se ani nedá očekávat, že by se do tohoto zatím poměrně exklusivního klubu v nejbližší době dostal.

Problém tkví v případě konzole Xbox 360 a její zpětné kompatibility především v tom, že je k většině her nutno stáhnout jakýsi opravný update, který slouží k podpoře vlastní emulace prostředí prvního Xboxu. Podle neoficiálních seznamů se však zdá, že PAL verzi Shattered Universe určenou pro evropský, novozélandský a australský region lze jakžtakž rozchodit, a to v 50Hz módu. Vlastníci (povětšinou) nelegálních US a JP NTSC verzí mají zatím smůlu. V nejbližší době se vám pokusíme k tomuto problému opatřit nějaké podrobnější doplňující informace, případně vlastní dojmy z pokusů o rozběhnutí všech zmiňovaných titulů v lokálních podmínkách. (mr.spock)

Konzolové novinky
29.1.2007 14:05
Jeden z nejznámějších a nejvýznamnějších neoficiálních PlayStation magazínů - PSM - uveřejnil ve svém posledním čísle testy hned dvou nedávno vydaných stratrekových her. A nutno podotknout, že číselný verdikt nevyznívá vůbec ku prospěchu jejich už tak nepříliš valné pověsti. Handheldový Star Trek: Tactical Assault na PSP si vysloužil jen lehce nadprůměrných 58 %, PS2 budget Star Trek: Encounters pak dokonce pouhých 32 %. Jen pro srovnání uveďme, že největší PS2 hit posledních týdnů, japonský nekonvenční titul Okami od Capcomu, si odnesl celých 95 %. Jinou věcí ovšem je, že verdikty PSM jsou i přes skvělou pověst tohoto měsíčníku často velmi kontroverzní a předmětem pravidelné kritiky.

Mimochodem, doporučit bychom mohli i tradičně solidní recenzi na Sector.sk, odkud si Legacy odnesla nějakých 60 %. Až na mírné obsahové chybky se, myslím, jedná o užitečný zdroj ucelených a solidně prezentovaných informací. Což jen potvrzuje, že Sector patří spolu s Hrej na špičku československých magazínů. (mr.spock)

Recenze Star Trek: Legacy
28.1.2007 10:30
Dnes si můžete přečíst naši recenzi PC verze vesmírné akce Star Trek: Legacy. Pokud všechno klapne, dočkáte se časem i zhodnocení verze pro herní konzoli Xbox 360.

RSS kanál na Star Trek Games.CZ
26.1.2007 12:19
Nepopírám, že o "RSS" nevím skoro nic, ale Unimatrix325 na Lapiduchu navrhl, že by to mohlo být užitečné vylepšení. Pomocí RSS kanálu totiž můžete být automaticky informováni o nové aktualizaci na vašich oblíbených stránkách a vzhledem k tomu, jak málo zde v posledních měsících bylo aktualizací, se taková věcička může hodit. Pokud už nějakou tu čtečku RSS používáte, asi vám není třeba nic dalšího vysvětlovat a bude vám stačit informace o naší adrese, která zní http://www.startrekgames.cz/stg.xml. Pokud se k odebírání RSS dostanete stejně jako já teprve s pomocí Star Trek Games.CZ, můžete si například odsud stáhnout některou ze čteček. Pokud byste se chtěli dozvědět bližší informace nebo potřebovali s něčím poradit, zavítejte do našeho diskuzního klubu na Lapiduchu.

První dojmy z hraní Star Trek: Encounters
25.1.2007 15:49
Jirka Bigas pro vás sepsal obří první dojmy z hraní konzolové vesmírné střílečky Star Trek: Encounters. Pokud se o tomto titulu chcete dozvědět opravdu hodně informací, neváhejte si ve svém denním programu udělat delší volno a s chutí se začtěte do tohoto článku.

Mimochodem, podle posledních informací chystá Bethesda nějaké významné oznámení týkající se Star Trek: Legacy, tak se nechme překvapit.

Domovská stránka pro Star Trek Online
21.1.2007 13:04
Perpetual Entertainment spustil oficiální domovskou stránku pro chystanou MMO hru Star Trek Online. Kromě pěkné flashové animace na úvodní stránce tam toho zatím není moc k vidění, ale zdá se, že vývoj je na dobré cestě.

Na stránkách TrekCore Gaming se objevilo několik hudebních ukázek z prvního dílu 3D akce Elite Force.

Našich vlastních recenzí nových startrekových her Encounters a Legacy se dočkáte už zanedlouho, mezitím se však podíváme, jak si Legacy vede v Čechách - v papírovém Doupěti dostala hra průměrných 5,0 z 10. Michael Stern jí vyčetl jednoduchost, zpátečnické technické zpracování, horší ovládání a neumělou inteligenci. Od Pavla Dobrovského dostala Legacy v novém Levelu dokonce 4/10 a to jak za kolotočovou stavbu misí, tak za naprosto pitomé ovládání. Pokud máte zájem, můžete si stáhnout i videorecenzi (AVI, 22,6 MB). Z online časopisů se můžete podívat na recenzi na Tiscali Games (44 % - "Kandidát na propadák roku") a Doupěti (3/10 - "Špatný vtip! Noční můra hratelnosti!").