Rozhovor o Star Trek: Deep Space Nine The Fallen
29.1.2005 17:49
Když už jsme u těch rozhovorů, tak se u nich na okamžik zastavíme a podíváme se, co nám o akční dobrodružné hře Star Trek: Deep Space Nine The Fallen řeknou její tvůrci z The Collective Studios. Rozhovor je sice už staršího data, ale to nám zase tolik vadit nemusí.

Rozhovor o Star Trek: Shattered Universe
26.1.2005 18:13
Dnes tu pro vás máme opět jeden rozhovor. Tentokrát se společně s tvůrci ze Starsphere Interactive podíváme na akční vesmírnou střílečku Star Trek: Shattered Universe pro konzole PS2 a Xbox. Pokud vám náhodou nestačila Jirkova megalomansky pojatá recenze, máte další možnost, jak se o této hře něco dozvědět.

Star Trek Games.CZ Battlefest W.05
25.1.2005 18:45
Téměř ve stejném termínu jako loni se i tento rok uskuteční herní seance startrekových fanoušků pod názvem Star Trek Games.CZ Battlefest W.05. Tentokrát se sejdeme v sobotu 26. února v eSports Areně na Palmovce v Praze k celonoční akci, která každého zájemce přijde na pouhopouhých 250,- Kč. Pokud čirou náhodou nevíte, co si vlastně máte představit, odkazuji vás na stránky věnované této společenské události. V případě, že se budete chtít nadcházející (a podle všeho výtečně obsazené) akce zúčastnit, přijďte nám to oznámit do našeho diskuzního klubu na Lapiduch, kde můžete taktéž položit libovolné doplňující otázky.

První dojmy Lightspeed
24.1.2005 22:33
GoGo.Finch uvolnil novou alfa verzi akčních vesmírných závodů Lightspeed, a protože vývoj hry postupuje chvályhodně kupředu a hra již obsahuje tolik prvků, aby o ní mohl vzniknout samostatný článek, můžete dnes zjistit, jaké dojmy v Jirkovi zanechala.

Krátké zprávy
21.1.2005 22:14
GoGo.Finch zprovoznil na domovských stránkách svého týmu Le Crâne Sombre Amusement sekci věnovanou chystaným akčním závodům Lightspeed. Kromě stáhnutelné alfa verze patří k tomu nejzajímavějšímu vývojářský deníček, který si GoGo začal psát. Pokud chcete mít vždy nejaktuálnější informace o postupu prací, nezapomeňte ho číst.

Stejně tak nezapomínejte navštěvovat diskuzní klub Star Trek Games na Lapiduchu, kde se poslední dobou pravidelně objevují screenshoty z plně 3D vesmírného simulátoru s pracovním názvem "Star Trek: Project X" od Gamma Studios.

A do třetice všeho dobrého: Domovská stránka Hazard Teamu se po vyřešení potíží se serverem opět rozjíždí a všem zájemcům přináší možnost stáhnout si a vyzkoušet technologické demo Star Trek: Revolution. Oproti tomu nemilou zprávou je zrušení arkády Star Trek: Q Expression.

Co nás čeká a možná nemine?
19.1.2005 22:49
Harry Lang z Paramount Pictures informoval na Star Trek Gaming Universe o novinkách týkajících se startrekových her. Na MMOG Star Trek Online se usilovně pracuje, betatest je stále naplánován na rok 2006 a vydání o rok později. V souvislosti s nedávno vydanými hrami Birds of Brey a Cold Enemy uvedl, že se dočkáme i dalších her pro mobilní telefony a kromě nich by se startrekové hry letos měly začít objevovat i na dalších netradičních herních platformách (což nás zase asi tolik těšit nemůže).

Momentálně se diskutuje o několika zbrusu nových startrekových hrách, z nichž jednou by mohla být strategie, které bychom se mohli dočkat „dřív, než si myslíme“. Kromě toho se Paramount snaží vzkřísit jednu z dříve zrušených her (nechme se překvapit) a další Harryho nápad se týká výhradně modifikací a lidí, kteří na nich pracují (což jde poměrně taky mimo nás).

Kdybych měl pominout povětšinou bezmezné nadšení, které Harryho slova vždy doprovází, a zůstat stát na zemi, nesměl bych přehlédnout větu „co se letošního roku týče, doufám, že si zahrajete novou startrekovou hru, půjde-li vše podle plánu“, případně „existuje řada proměnných, kvůli nimž by to nemuselo vyjít“. Kupříkladu zajímavě zní názor jednoho z návštěvníků fóra: „Star Trek je mrtev stejně jako Kirk. Všechny startrekové hry, které uděláte (včetně MMORPG), budou stejný propadák jako ty poslední.“

Podle informací, které zveřejnil Striker z německých Star Trek Games.DE, se jim podařilo shromáždit přes 2.000 podpisů v kampani „Zachraňte startrekové hry“. No, za sebe musím říct, že jsem očekával větší číslo. Výše citovaný fanoušek to vidí podobně: „Přes 2.000? Páni. Tímhle tempem se příští startrekové hry prodá skoro polovina kusů co Daikatany.“ Z následné hádky na fóru se alespoň nechá vytáhnout zajímavá informace ohledně Starfleet Command 3. Activision údajně záměrně vydal hru o šest měsíců dříve, totálně se vykašlal na betatest a odmítl zaplatit Taldrenu patche, které vyšly pouze jako neoficiální beta verze. Takže Dynaverse server prý pořád padá a Taldren nakonec zkrachoval. No jo, blýská se nám na lepší časy…

Recenze a download Star Trek: Tour of Duty
12.1.2005 18:43
Včera jsme se podívali na zoubek druhé hře Toda Lackeyho, Enterprise: Asteroids, dnes se zaměříme na jeho prvotinu. A jak je naším dobrým zvykem, pokud se vám recenzovaná akční vesmírná střílečka Star Trek: Tour of Duty zalíbí, můžete si ji okamžitě stáhnout a sami vyzkoušet.

Recenze a download Enterprise: Asteroids
11.1.2005 19:41
Startrekové freeware hry vznikají po celém světě a tak se tam za nimi vydáme. V dnešní recenzi si něco povíme o první hře dokumentující hrdinské počínání posádky lodi Enterprise NX-01. A pokud jste velkými fanoušky ať už kapitána Archera nebo Asteroids, můžete si tuto hru ihned stáhnout.

Preview Star Trek: The Neutral Zone 2
7.1.2005 19:03
V prvním novoročním updatu se podíváme na zoubek chystané chorvatské akční vesmírné střílečce Star Trek: The Neutral Zone 2. V tomto preview se dozvíte spoustu zajímavých informací, pokud si však libujete v detailním pitvání všeho, co s hrou souvisí, odkazuji vás přímo na domovskou stránku The Neutral Zone 2, kde kromě doplňkových informací a obsáhlého FAQ souboru naleznete i několik ručně kreslených konceptů, obrázky vysvětlující funkce uživatelského rozhraní a také několik souborů ke stažení.

Při prolézání stránek o prvním díle The Neutral Zone nás zaujaly fotografie DVD přebalu a CD, které si její autor Krešimir Špes vyrobil. Příslušné fotografie najdete v zdejší sekci Obrázků, kde by mohly vyprovokovat české tvůrce startrekových freeware her k podobným činům.