Harry a Porter na Akademii Hvězdné flotily
29.7.2003 22:08
Při překladu Elite Force 2 jsme si všimli pasáže na Akademii Hvězdné flotily, ve které si dva studenti Harry a Porter dělají srandu z profesora Munroa. Ve finální podobě hry byla ale tato pasáž vyjmuta. Po nějakém tom skriptování se mi podařilo tento level upravit tak, že zmíněnou pasáž obsahuje. Pokud o tuto veselou epizodku máte zájem, stáhněte si tento soubor a rozbalte ho do adresáře EF2/base/maps. Spusťte hru, a až se dostanete do hlavního menu, aktivujte konzolu stiskem klávesy ~ (tilda). Do ní pak napište příkaz MAP m2l1-sfa. Když ve hře dostanete za úkol vyrazit do kanceláře ředitele Akademie, běžte normálně k výtahu, jak jste zvyklí. Až se věci změní, počkejte na Portera - on vám vše vysvětlí. Budete-li se chtít vrátit k původní verzi tohoto levelu, stačí z uvedeného adresáře smazat soubor m2l1-sfa.scr.

Nezapomenu ani na jednu z posledních várek hodnocení Elite Force 2:

PC Gamer US - 86%
Game Informer - 85%
GameOver - 80%

Kromě toho se Elite Force 2 umístil na serveru ign.pc na druhém místě v anketě hra měsíce, hned za datadiskem Bloodmoon k RPG Morrowind.

Zmíním se tu ještě o soutěži probíhající až do konce tohoto měsíce na stránkách Elite Force Universe. Abyste vyhráli originální velký plakát Elite Force 2, musíte típnout screenshot z této hry, doplnit ho o nejvýstižnější komentář a poslat pořadatelům. V soutěži je momentálně dvanáct screenshotů, takže šanci rozhodně máte. Přesná pravidla soutěže, všechny potřebné informace i všechny soutěžní obrázky si můžete prohlédnout na této stránce.

Screenshoty Star Trek: Shattered Universe
23.7.2003 19:59
Šéfredaktor on-line magazínu GamePlanet.cz Jiří Bigas mě upozornil na několik nových screenshotů z vesmírné akční střílečky Star Trek: Shattered Universe, které si můžete prohlédnout v této galerii.

Návod na Star Trek: Elite Force 2
22.7.2003 23:38
Jak mě informoval šéfredaktor Tiscali Games jd, vyšel na tomto herním serveru první díl návodu na 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2, ve které vás McMichal provede od výcviku po první level na lodi U.S.S. Dallas. Mimochodem, věděli jste, že je tato loď pojmenována po domovském městě Ritual Entertainment Dallasu ve státě Texas?

Rozhovor o Star Trek: Shattered Universe
18.7.2003 18:06
Navzdory všem pesimistickým předpokladům následujících po vypuknutí sporu mezi Activisionem a Viacomem to vypadá, že vesmírná střílečka Star Trek: Shattered Universe z produkce Starsphere Interactive vyjde podle plánů na konci letošního léta. Více se už ale dozvíte v tomto rozhovoru s hlavním návrhářem Andym Iversonem a programátorem Henrikem Markarianem.

Na závěr opět přidám několik hodnocení Elite Force 2:

Gameguru Mania - 81%
Computer Games Romania - 84%
OC Prices - Dobrá
Tech TV - 3/5
Game Revolution - B+
Game Planet - Velmi dobrá
Elite Force Universe - dobrá hutná hra, Ritual odvedl skvělou práci

Star Trek: Elite Force 2 - ČEŠTINA v0.9
16.7.2003 19:13
Abychom vyhověli četným žádostem, rozhodli jsme se v WDK Games vydat (beta) verzi 0.9 naší češtiny do 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Hlavním předpokládaným rozdílem oproti v1.0 je momentální absence diakritiky. Jinak jsou ale přeloženy téměř všechny texty ve hře (všechny ve hře pro jednoho hráče), takže Vám nebude nic bránit si tuto hru užít.

Activision vs. Viacom
9.7.2003 23:17
Všichni už o tom mluví, takže mi nezbývá, než abych i já přišel se svojí troškou do mlýna a informoval vás o nepěkné věci. Activision - majitel exkluzivních práv na vydávání startrekových her - odstoupil od smlouvy s Viacomem a přestal vyvíjet další počítačové hry. To, čeho jsme se před více než rokem, po vydání Bridge Commandera, nejprve tolik lekli a následně se všemu zasmáli jako povedenému žertu (pro připomenutí zde), se ukázalo přeci jen jako vážná záležitost a mně tak nezbylo než napsat následující článek.

Rozhovor s Dougem Pearsonem
8.7.2003 23:39
Na Internetu se objevil první rozhovor s producentem Elite Force 2 Dougem Pearsonem, který se uskutečnil až po vydání hry. Nejnovější otázky a odpovědi si můžete přečíst na této stránce.

A jak se stalo pravidlem, přidám nakonec několik nových hodnocení Elite Force 2:

Level 102 - 9,0/10 + stříbrná hvězda
Gamers Depot - 4.5/5
Gamebiz.com - 82%
GameSpot AU - 75%
Gamigo - 85%
Gamevision - 87%
Gaming Age - B+
Sphinx's Sanitarium - znamenitá střílečka z pohledu první osoby
Gamezilla - doporučuji hru všem fandům stříleček z pohledu první osoby, obzvláště chválím příběh a zvukovou stránku věci

Elite Force 2 v ČR
2.7.2003 21:25
Podle informací Báry Veselé z Cenegy by měla hra Star Trek: Elite Force 2 vyjít v České republice zítra, tj. 3. července a to, jak bylo slíbeno, s českým manuálem. Pokud ještě pořád váháte, přečtěte si nejnovější české recenze této hry na Tiscali Games (88%) a BonusWebu (79%).

Elite Force 2 - recenze
1.7.2003 23:37
Dnes se objevily první české recenze 3D akčního hitu (myslím, že už mohu použít tohoto termínu) Star Trek: Elite Force 2. Problém bude krapánek v tom, že uveřejnění těchto recenzí není ještě úplně v pořádku - no, uvidíme.

GameCenter - 88%
GameZone - hodnocení neuvedeno
Gaming Nexus - 7.8
Thunderbolt Games Online - 90%