The Neutral Zone 2 Alpha 2.3
27.3.2005 18:14
Krešo uveřejnil další alfa verzi své akčně-taktické vesmírné hry Star Trek: The Neutral Zone 2. V nové verzi byla odstraněna řada problémů nalezených ve verzi předchozí, kromě prachobyčejného létání si tentokrát můžete vyzkoušet převádění energie ze štítu do štítu, ale především na vás konečně čeká skutečně vícejazyčné provedení. Kromě standardní angličtiny a chorvatštiny si můžete vybírat rovněž mezi češtinou, polštinou a němčinou. Podle toho, která řeč je vašemu srdci nejbližší.

Nové screenshoty z Lightspeed
21.3.2005 18:11
Na domovské stránce Le Crâne Sombre Amusement si můžete prohlédnout jedenáct nových obrázků z chystané akční vesmírné závodní hry Lightspeed od GoGo.Finche. A pokud vás rovněž zajímají střípky ze zákulisí tvorby této hry, nezapomeňte nahlédnout do aktualizovaného Deníčku vývojáře.

Konec sporů
17.3.2005 21:38
Po téměř dvou letech bezvýsledných tahanic mezi Activisionem a Paramountem se obě společnosti minulý týden domluvily (thnx GoGo.Finch) a stáhly veškerá vzájemná obvinění. Bližší informace o této dohodě žádná z firem nezveřejnila, obě strany k tomu pouze uvedly, že jsou rády, že se dohodly po dobrém, a těší se na budoucí vzájemnou spolupráci. Tak že by se konečně začalo zase něco dít? Faktem zůstává, že Activision vyprodukoval opravdu kvalitní startrekové hry, takže pokud by s Paramountem našel společnou řeč, nemělo by to být z našeho pohledu vůbec na škodu.

Na Tiscali Games se včera objevily nové informace o jediné oficiálně ohlášené startrekové hře ve výrobě, MMORPG Star Trek Online. Pokud se už nemůžete dočkat a poctivě spoříte na měsíční poplatky, zaskočte na výše uvedenou stránku a nasajte jemný parfém velmi pomalu se blížící hry.

Recenze Star Trek: The Next Generation Companion
15.3.2005 22:32
Protože jsme se už dlouho nevěnovali některému z oficiálních startrekových produktů, dnes tuto skutečnost napravíme a mrkneme se na průvodce světem série Star Trek: Nová generace. Pokud si chcete odpočinout od hraní nezměrného počtu nových startrekových titulů, nabízíme vám velmi dobrou volbu.

Star Trek: The Neutral Zone 2 alpha 2.2
11.3.2005 16:26
Krešo před dvěma dny po několika odkladech uvolnil alpha verzi 2.2 své taktické vesmírné akce Star Trek: The Neutral Zone 2. Oproti původním předpokladům tato verze ještě nezahrnuje více jazykových mutací (kromě angličtiny a chorvatštiny). Vězte však, že český překlad této verze je již hotov a podobně na tom bude i verze polská a německá.

Několik zajímavých odkazů
5.3.2005 18:50
Abyste neztratili přehled o tom, co důležitého se ve světě startrekových her děje, nabízíme vám dnes několik odkazů na zajímavé stránky:
  • Jako první tu máme starší článek ze Star Trek Gaming Universe, v němž se opět rozebírá spor mezi Activisionem a Viacomem. Pokud máte chuť znovu se ráchat v bezvýsledných tahanicích o to, kdo víc vydělá, poslužte si.
  • Ze stejného zdroje pochází první rozhovor s Krešimirem Špesem o jeho chystané akčně-taktické vesmírné hře Star Trek: The Neutral Zone 2.
  • Na serveru GameSpy si pro změnu položili otázku, jestli by si měl dát Star Trek pauzu. Pokud vás toto dilema rovněž trápí, začtěte se do tohoto třístránkového článku.
  • Nesmíme zapomenout ani na GameSpot, kde si můžete přečíst článek o tom, čeho by se měli tvůrci nových startrekových her vyvarovat, chtějí-li svých výtvorů prodat co nejvíc.
  • Dalším pánem na holení je server ign.com, kde si můžete přečíst recenzi na mobilní hru Star Trek: The Cold Enemy, která si odnesla slušné hodnocení 7.0/10.
  • No a ještě se podíváme na herní server ABCgames.sk, odkud si už nějakou dobu můžete stáhnout jejich offline Cheater, který kromě jiného obsahuje i řadu cheatů a návodů na startrekové hry. Navíc, chcete-li být styloví, můžete si stáhnout i alternativní startrekový skin.
Druhá reportáž ze Star Trek Games.CZ Battlefest W.05
3.3.2005 19:33
No tak to vidíte, netrvalo to zase tak dlouho a máme tu další aktualizaci. Karasman neváhal a pro herní magazín BonusWeb sepsal svoji vlastní reportáž z našeho herního sezení. Pokud vám nestačil jeden pohled, alternativníma očima Karasmana se na Star Trek Games.CZ Battlefest W.05 můžete podívat zde.

Reportáž a fotogalerie ze Star Trek Games.CZ Battlefest W.05
3.3.2005 19:31
Faktem je, že únor je krátký měsíc. To víme všichni. Na druhou stranu se určitě vzácně shodneme, že dvě aktualizace za měsíc je poměrně málo... Snad po historicky nejdelší výluce se vracíme zpět do akce a přinášíme vám podrobnou reportáž s obsáhlou fotogalerií týkající se víkendového herního setkání maskovaného pod názvem Star Trek Games.CZ Battlefest W.05. Takže se s chutí začtěte do reportáže z akce, na které jste měli být, a pokochejte se pohledem na blázny, co na ní skutečně byli. No a já vám slíbím, že v březnu se tu aktualizací objeví podstatně víc...