The Next Generation Companion logo

Podle průzkumů je nejoblíbenější televizní sérií seriálu Star Trek řada Nová generace s kapitánem Picardem jako velitelem hvězdné lodi Enterprise-D. Pokud s tímto názorem souhlasíte, není pro vás nic lepšího, než si pořídit CD nazvané Star Trek: The Next Generation Companion, které vám nabídne detailní pohled do hlubin této série. A co všechno od tohoto interaktivního produktu můžete očekávat?

Základní informace o epizodě Všechno dobré...   Fotografie z dílu To nejlepší z obou světů   Fotografie z dílu Tenkrát v Deadwoodu


Samozřejmě se vám nabízí seznam všech vysílaných epizod Nové generace, které si můžete seřadit buď podle toho, jak se objevily v televizi, nebo pěkně podle abecedy. Ke každé z nich si můžete přečíst základní informace o tom, kdy byla poprvé vysílána, kdo ji režíroval, kdo je autorem scénáře, kteří herci se v dané epizodě objevili a také stručný výtah z děje. Kromě toho jsou ke každému popisu přiloženy i další velmi zajímavé informace z natáčení epizody a o pozadí jejího vzniku. Například se dozvíte, že pokud vám skalní útesy planety Mintaka III v epizodě Kdo pozoruje pozorovatele? připadají povědomé, něco na vašem pocitu bude, protože se v nich natáčely rovněž epizody Aréna, Páteční dítě, Dovolená a Dveře do vesmíru z Původní série Star Treku.

Pokud byste se nehodlali smířit se stručným dějem každé epizody, můžete si důkladně prostudovat přiložené scénáře. Hned na začátku této sekce se vám zobrazí upozornění, že se v doprovodných komentářích objevují slova, která byla pro potřeby CD nahrazena výrazy jako „rozmar“, „nesmysl“ nebo „naštvaný“. Původní synonyma vám jistě není třeba prozrazovat. Dalším užitečným prvkem týkajícím se scénářů je slovníček výslovnosti vymyšlených termínů, takže až se příště budete bavit s přáteli o některé z epizod, budou vás považovat za odborníka na slovo vzatého. Ve všech textech se pochopitelně nechá vyhledávat na sto a jeden způsobů, proto už pro vás nebude problém vybrat si nějaké ožehavé téma a na tomto CD si poté vyhledat kde, kdy a co k němu kdokoliv z posádky prohodil.

Trailer k epizodě Neutrální zóna   Trailer k epizodě Moje loď   Scénář k epizodě Enterprise včerejška


Takováto kompilace by nebyla kompletní, pokud byste si ke každé epizodě nemohli prohlédnout několik snímků opatřených vysvětlujícími popisky nebo shlédnout televizní upoutávku. Ačkoliv trošku zamrzí, že videa jsou v původním rozlišení 240x180, takže při zvětšení obrazu zaplaví váš monitor kupa kostiček, pročež bude výhodnější zůstat u standardního mini-rozlišení. Nevím, jak je tomu u vás, ale já osobně mám trailery jakéhokoliv druhu v oblibě a mohl bych je sledovat pořád dokola.

Dnes recenzovaná Star Trek: The Next Generation Companion pochází z roku 1999, proto ji je možné propojit s rozsáhlou dvoucédéčkovou Star Trek Encyclopedií z téhož roku. Ta pochází od stejných autorů, konkrétně od vývojářů z Imergy vedených pod taktovkou lidí ze Simon & Schuster Interactive, což je stará známá parta, která má na svědomí naučných startrekových produktů celou řadu. Jako správní fanoušci Star Treku byste také měli vědět, že toto CD je věnováno DeForestu Kelleymu, jenž si v Původní sérii zahrál palubního lékaře Leonarda „Kostru“ McCoye, a který zemřel 11. června 1999.

Zvětšený trailer k epizodě Slupka všeho zla   Informace o epizodě Milostný trojúhelník paní Troi   Informace o epizodě Záhadná zmizení


Závěrem se dá říct jediné. Star Trek: The Next Generation Companion je ultimátní publikací pojednávající o stejnojmenné televizní sérii odehrávající se v startrekovém vesmíru. Pokud to se Star Trekem myslíte vážně, neměla by vás rozhodně minout.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 15.3.2005


Seznam všech článků týkajících se Star Trek: The Next Generation Companion zde.