Star Trek: Space War - nová česká freeware hra?
31.3.2004 18:10
Dave na svých stránkách oznámil zahájení prací na nové hře Star Trek: Space War. Ze samotného názvu se nechá odvodit, že půjde o další z předlouhé řady akčních vesmírných stříleček. Stejně jako Hazard Team hodlá pro svoje dílo využít Game Makeru - nástroje pro tvorbu jednodušších počítačových her. Odhadnout, kdy se objeví nějaká hratelná verze, je ještě příliš brzy, ze včerejší diskuse na Lapiduchu to ale vypadá, že je vše na dobré cestě a my můžeme jen čekat, jak to celé dopadne.

Recenze Deep Space Nine Harbinger
30.3.2004 15:31
Po Excaliburu se mi podařilo dohodnout i s šéfredaktorem dalšího magazínu o počítačových hrách, konkrétně s Ondřejem Průšou z Levelu. Proto si tak dnes můžete přečíst shodou okolností jeho recenzi adventury Star Trek: Deep Space Nine Harbinger. Čas od času nám bývá vytýkáno, že naše recenze vyznívají příliš optimisticky. No, více než desítka recenzí z Levelu přinese zcela jistě nový pohled na startrekové hry a vy poznáte, že každá mince má opravdu dvě strany.

Jirka Bigas zveřejnil na GamePlanet.cz svoji recenzi akční vesmírné střílečky Star Trek: Klingon Treason.

Hazard Team zveřejnil první informace o jejich nejnovějším připravovaném projektu Star Trek: Q Expression. Bude se jednat o klasickou plošinovku viděnou z boku. Hra by však měla obsahovat hluboký příběh, několik možných cest a z toho vyplývající vyšší počet zakončení. Q Expression by se měla odehrávat na stanici Deep Space Nine a v jejím okolí. Screenshoty nejsou prozatím k dispozici a vydání hry je naplánováno někdy na příští rok. Hazard Team se momentálně soustředí pouze na akční hru Star Trek: Revolution, jejíž výroba by se měla v brzké době přehoupnout do druhé poloviny.

Na diskusním serveru Lapiduch si můžete prohlédnout nejnovější obrázky z chystaných akčních her Star Trek: Red Alert a Star Trek: Final War 2. O hrách se na tamním fóru živě diskutuje a oba produkty se zlepšují každým dnem.

Recenze Interactive Technical Manual
28.3.2004 12:22
Je tomu už hodně dávno, co jsem se domluvil s tehdejším šéfredaktorem Excaliburu, Tomášem Staňkem a majitelem a vydavatelem Excaliburu, Martinem Ludvíkem, že zde mohu přetisknout jejich recenze a návody startrekových her. A pokud se nemýlím, tak dnes toto spojenectví završíme recenzí encyklopedického titulu Star Trek: The Next Generation Interactive Technical Manual. Na něj jste si tu recenzi už přečíst mohli, ale další názor nikdy neuškodí.

Nové recenze na vesmírnou střílečku Star Trek: Shattered Universe se stále objevují, takže tady máte další nevalná hodnocení:

DreamStation.cc: 4/10
netjak: 2/10
New Zealand Herald: bez hodnocení
Game Informer: 5.5/10

Recenze a download Star Trek: Avoidance
26.3.2004 21:20
Pokračujeme v hledání nejrůznějších freeware startrekových her, přičemž poslední dobou se nám trošku zadařilo. Jirka si pro vás chystá několik článků a já na dnešek připravil recenzi a download akční střílečky Star Trek: Avoidance od Alana Cherryho. Tato hra by se asi nejlépe nechala přirovnat k nedávno vydanému Star Trek: Klingon Treason od Homo Computers, i když rozdílů je možné najít víc než dost.

Star Trek: Elite Force 2 "Ultimate Patch"
24.3.2004 23:25
K dispozici je nová verze fanouškovského "Ultimate Patche" pro 3D akční střílečku Star Trek: Elite Force 2. Tento patch se zaměřuje výhradně na vylepšení hry více hráčů a mimo jiné přináší nové ocenění Section 31 za zabití nositele vlajky těsně před jejím donesením do nepřátelské základny, nové modifikátory BatlethOnly a QuantumArena (to si pište, že je při příštím Battlefestu náležitě otestujeme!) a třebas i mnohá užitečná vylepšení pro pozorovatele. Pokud si chcete projít úctyhodný seznam všech změn a "Ultimate Patch" si i případně okamžitě stáhnout, navštivte domovskou stránku jeho tvůrců.

Na Inside Mac Games se zblízka podívali na (jak jinak) Mac verzi Star Trek: Elite Force 2. V recenzi převládají pozitivní až nadšené dojmy převážně z nádherné grafiky i animace postav a výtečného designu levelů, místy se vyskytnou i mírná pokárání za hudební stránku věci a často až přespříliš dlouhé nahrávání (jeden level se prý nahrává až deset minut!). Celkově si ale hra odnesla 8.25 bodu z deseti, což je opravdu slušné. Přiložené necelé dvě desítky screenshotů vypadají naprosto stejně jako u PC verze, ale kdo by měl zájem, přímý odkaz na tuto recenzi máte zde.

Nové screenshoty z Final War 2
23.3.2004 14:43
Na domovské stránce připravované akčně-taktické střílečky Star Trek: Final War 2 od Racoon Software si můžete prohlédnout několik nových screenshotů. Mezi nimi najdete jak obrázek z menu, ve kterém si nastavujete následující bitvu, tak i sedm screenů, které dokumentují útok klingonské flotily na stanici Deep Space Nine.

Recenze Star Trek: Klingon Treason
13.3.2004 13:12
Po kratší odmlce se vrací zpět recenze nové české startrekové freeware hry Star Trek: Klingon Treason od Homo Computers. Sice ji napsal někdo jiný, někdy a někde jinde, ale důležité je, že jsme na tuto hru nezapomněli a vy si tak můžete její recenzi v poklidu přečíst.

Pro doplnění ještě dvě nové recenze Star Trek: Shattered Universe. Jak je vidět z dalšího hodnocení Playstation 2 verze této akční střílečky, minimálně tato verze by nemusela být zase tak špatná, jak se nás v prvních záchvatech snažili nejrůznější recenzenti přesvědčit...

ELiTeD: bez hodnocení
Digital Entertainment: 7.8/10

Rozšíření databáze Final War 2
9.3.2004 20:33
Martin Šimek přidal do databáze plavidel, která se objeví ve hře Star Trek: Final War 2, několik dalších položek. Konkrétně se jedná o federální lodě Sovereign Refit, Galaxy, Excelsior a Lakota, klingonské lodě Negh'Var, B'Rel a K'Vort a v neposlední řadě prťavoučký Jem'Haddarský stíhač. Kdo si rád pročítá technická data o vesmírných lodích, může jásat a vesele se vrhnout na jejich studování.

Dojmy z nových betaverzí Red Alert
7.3.2004 15:32
Před necelým měsícem jsem tu informoval o tom, že GoGo vydal novou betaverzi své akční vesmírné střílečky Star Trek: Red Alert. Před několika dny k ní přibyla verze další a současně vznikl nový vývojářský tým, který si říká Le Crâne Sombre Amusement. Dnes se tedy společně podíváme na to, co nám obě betaverze vlastně přináší.

Další recenze Shattered Universe
2.3.2004 17:57
Zase jednou se podíváme na nejnovější hodnocení akční vesmírné střílečky Star Trek: Shattered Universe pro PS2 a Xbox. Zajímavě působí hodnocení 7.4/10 od recenzentů z Game Zone, kteří hře přiřkli téměř o celé dva body víc než jejímu Xboxovému protějšku.

Glide Underground: 2/5
TechTV: 1/5
The Next Level: D
Gamespy: 1/5
Game Zone (PS2): 7.4/10
SciFi Magazine: D