Fotky z E3 2003
30.5.2003 23:41
Letošní herní show E3 v Los Angeles je již úspěšně za námi, a tak si můžete prohlédnout přes dvě desítky fotografií jak z před zahájení výstavy, tak i z jejího průběhu. Řada fotek také zachycuje multiplayerovou akci, kterou pořádala nVidia pod názvem Elite Force II Celebrity Fragdown.

Nové screenshoty z Elite Force 2
29.5.2003 22:35
Do zdejší galerie dnes přibylo patnáct nových screenshotů z 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Některé pocházejí ze hry jednoho hráče, jiné z multiplayeru. Nejzajímavější je zřejmě obrázek z multiplayer mapy, o které jsem se tu již jednou zmínil (číslo 126) - celý souboj se odehrává v modelu Enterprise, který má Picard na pracovním stole a vy můžete čas od času vidět, jak se nad stolem nahýbá při práci. Nejen kvůli tomuto obrázku klikněte sem.

Nové informace o Elite Force 2
27.5.2003 12:46
Z několik dní starého preview na GameSpy lze vyčíst pár nových zajímavostí:

Odpověď na moji otázku z prvních dojmů ohledně toho, kolik času budeme procházet jednotlivé úrovně sami a jak často nás budou doprovázet ostatní členové Hazard Teamu, vyznívá v poměru 60/40 pro kooperativní týmové mise. V prvním levelu na Borgské Kouli budeme ještě používat starý trikordér známý třeba z Expansion Packu k Voyager Elite Force. Po nalodění na palubu U.S.S. Enterprise-E již vyfasujeme Chellem vylepšenou verzi, se kterou jsme se setkali v demoverzi. Stejně jako na Akademii Hvězdné flotily, i na palubě Enterprise budeme moci procházet různá místa a povídat si z okolo se vyskytujícími postavami (takže se snad dočkáme bohatějších dialogů, než byla několikaslovná zvolání v prvním díle). Na Enterprise pak budeme mít celých sedm palub, které budeme moci vesele prolézat. Jedním z důvodů, proč v Elite Force 2 není Alexandria Munro, je to, že v určitém momentě v jedné z vedlejších zápletek se Munro bude muset rozhodnout mezi dvěma ženami (tipuji Telsiu Murphy a idryllskou bikini děvu Kleeyu). Během 18ti - 24ti hodin, které by nám hraní mělo zabrat, si užijeme i nějaké ty narážky na jiná sci-fi. Příznivce hry více hráčů potěší, že s hrou bude dodáno 12 - 14 multiplayer map a 25 modelů postav. A na závěr: Hra už je opravdu skoro hotova - cca 99%.

Namlouvání postav v Star Trek: Elite Force 2
25.5.2003 15:36
Seznam herců, kteří namluvili postavy v Elite Force 2, je konečně na světě a vy si tak můžete prostudovat celé tři desítky jmen, mezi kterými nechybí Patrick Stewart (Jean-Luc Picard), Tim Russ (Tuvok), Dwight Schultz (Reginald Barclay) či Martha Hackett (Seska). A opravdu působivý seznam pokračuje dál...

Star Trek: Elite Force 2 - německé demo
24.5.2003 21:39
Pokud dáváte před angličtinou přednost německému jazyku, mohla by vás potěšit zhruba týden stará hratelná demoverze Elite Force 2, která je kompletně lokalizována do němčiny. 112 MB velký soubor si můžete stáhnout například z FileShack.

Pokud náhodou patříte mezi majitele Macintoshů a zajímá vás, kdy si budete moci Elite Force 2 zahrát i na svých miláčcích, pak vězte, že Mac verze této hry vstoupila nedávno do alfa stádia a na pultech obchodů by se mohla objevit již v průběhu července.

Nové informace o Elite Force 2
23.5.2003 23:19
Po několika dalších updatech oficiální stránky Elite Force 2 jsem i já doplnil nové informace týkající se této akční hry. Konkrétně se jedná o sedm profilů hlavních postav hry, osmnáct portrétů vašich spojenců, přátel a nepřátel, osm nahlédnutí do míst, kam se společně s Hazard Teamem vydáme, doplněných 24 novými obrázky a rovnou desítku popisů zbraní, které se vám dostanou do rukou.

Nové screenshoty z Elite Force 2
17.5.2003 22:43
Elite Force 2 na E3 2003Příliv nových informací týkajících se Star Trek: Elite Force 2 pokračuje i nadále, a tak si můžete prohlédnout dva nové screenshoty, které najdete na této stránce. Vedle tohoto textu vám nabízím pohled na jeden ze stánků, kde Activision a Ritual propagují Elite Force 2 na herní výstavě E3 v Los Angeles.

Nová videa z Elite Force 2
16.5.2003 23:16
Slibované krátké videoukázky ze Star Trek: Elite Force 2 se sice opozdily o měsíc, ale důležité je, že jsou konečně tady. Můžete si tak stáhnout trailer, ve kterém se zblízka podíváte na akci s ostřelovací puškou odehrávající se na trupu Enterprise-E (MPEG, 16,1 MB) a ještě jeden trailer, který vám představí nové nepřátele, nové zbraně a množství napínavé akce (MOV, 34,6 MB). Podle posledních informací z Activisionu to vypadá, že mnou předpokládaná demoverze multiplayeru Elite Force 2 se neobjeví, minimálně před vydáním plné hry ne. Celý tým se prý momentálně snaží hru dokončit, a proto se nemůže rozptylovat jinými aktivitami.

Herní server Tiscali Games před několika dny spustil svůj vlastní on-line obchod s počítačovými hrami. V jeho nabídce najdete třebas i předobjednávku na Elite Force 2 za Kč 1 459,- (tím ušetříte víc než stovku a navíc hru dostanete ihned poté, co se u nás dostane do distribuce). Na Gameshopu si dále můžete koupit akční adventuru Star Trek: Hidden Evil (Kč 599,-), taktickou simulaci Star Trek: Starfleet Command 3 (Kč 1 099,-) i týmovou akční hru Star Trek: Away Team (Kč 599,-). Pokud ovšem máte zájem o posledně jmenovanou hru, zaskočte raději do JRC, kde tento měsíc můžete v akci "Velká 20" získat Away Team za Kč 399,-.

Inon Zur - portrét
11.5.2003 22:43
Dnes se můžete začíst do portrétu Inona Zura, původem israelského hudebního skladatele momentálně žijícího ve Spojených státech amerických, který patří mezi těch několik málo tvůrců startrekové herní hudby.

Star Trek: Elite Force 2 Trailer 4
7.5.2003 18:27
Vydání hratelné demoverze Elite Force 2 těsně předcházelo uvolnění nového traileru k této hře, který si můžete stáhnout například na Tiscali Games.

Jak mě dnes informoval Jirka Buchvaldek alias Jirka006 z Birth of the Federation Fan Site, v prodejnách JRC je k dispozici akční startrekové balení Star Trek: Action Pack, které obsahuje Star Trek: Voyager Elite Force + Expansion Pack a dále pak oba díly real-time strategie Star Trek: Armada. Ideální pro všechny, kteří především první díl Elite Force neúspěšně shání. To vše dohromady navíc za příznivých 999,- Kč.

Star Trek: Elite Force 2 - první dojmy z dema
6.5.2003 18:19
Pokud jste ještě nehráli demoverzi Star Trek: Elite Force 2, můžete si dnes přečíst moje první dojmy z tohoto počinu. Článek jsem doplnil více než desítkou screenshotů z české verze dema, aby se ti, kteří o češtinu nemají zájem, mohli podívat, o co přichází.

Kromě toho se ti, kteří již demo aktivně hrají, mohou podívat do seznamu tajných míst a předmětů , které můžete v obou demo levelech najít a nikdo jistě nepohrdne ani několika málo užitečnými cheaty.

50.000 návštěvníků Star Trek Games.CZ
5.5.2003 19:43
Během přestávky stihnu ještě jeden update, který se týká fungování těchto stránek. Před dvěma dny byla prolomena kulatá hranice 50.000 přístupů. Jedeme dál.

Čeština pro Star Trek: Elite Force 2 Single Player Demo!
5.5.2003 18:22
V záplavě nových informací týkajících se 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 jsem dlouho přemýšlel, s čím dnes vyrukovat. Nakonec to vyhrála kompletní čeština pro Single Player demo. Samozřejmě že čeština v akční střílečce není základem dění, ale hodit se může. Všichni kteří o ni mají zájem, ať si stáhnou tento 35 kB velký ZIP archiv.

Star Trek: Elite Force 2 DEMO!!
2.5.2003 21:59
Podle mě dosti neočekávaně se objevuje hratelná demoverze čeho jiného než Star Trek: Elite Force 2. 118 MB velký soubor si můžete stáhnout například na Tiscali Games.

Elite Force 2 v ČR
2.5.2003 21:43
Podle informací Báry Veselé ze společnosti Cenega Czech se u nás bude hra Star Trek: Elite Force 2 prodávat od 30. června a snad stále platí i český manuál. Příznivci 3D akčních her tak budou mít na začátku prázdnin co dělat. A pokud chcete vidět, jak vypadá hlavní návrhář levelů pro Elite Force 2 Jerry Keehan při práci, klikněte sem.

Elite Force 2 je BETA!
1.5.2003 19:29
3D akční hra Star Trek: Elite Force 2 se konečně dostala do beta stádia, a aby to nebylo jen tak strohé oznámení, můžete si přitom prohlédnout trojici nových screenshotů z této hry.

A k tomu něco dalších informací: Oficiální datum vydání Elite Force 2 zní: 24. června 2003. Jak tomu bude u nás v České republice, se pokusím zjistit co nejdříve.

V německé televizi se v pořadu "T-Games" objevila beta verze Elite Force 2. Celý pořad si můžete streamnout z Internetu podle druhu vašeho připojení: DSL, ISDN nebo 56k modem. Nejdůležitější informace tu ale uvedu pro všechny, abyste nemuseli namáhat svůj mozek vzpomínkami na německá slovíčka. V pořadu jsou k vidění následující lokace: Voyager, Borgská Koule, Attrexianská kolonie a U.S.S. Dallas. Hra běží bezproblémově na P4 1,6 GHz s GeForce 2, zkušenému hráči potrvá 15 - 20 hodin ji dohrát, umělá inteligence vašich týmových kolegů byla razantně vylepšena a mise jsou mnohem delší a často nabízí více cest, jak je dokončit. A pro ještě větší komfort si můžete prohlédnout tucet obrázků z této show.