Rozhovor s PVH Dannym o EliteMatchi

Martin Kovář: Koho vlastně napadlo uspořádat na PilsConu turnaj v Elite Force?

PVH Danny: Mě, protože hrozně rád hraji Elite Force a 3D hry obecně.

Martin Kovář: A proč Elite Force 1? Nebylo by atraktivnější zápasit v Elite Force 2?

PVH Danny: Elite Force 2 jsem zkoušel, ale dostupné mapy se mi nelíbily jak designem, tak obtížností i celkovým pojetím. Proto jsem se rozhodl pro první Elite Force. Hrát se bude mapa U.S.S. Raven, holomatch jeden na jednoho. Jelikož je EliteMatch naplánován ze soboty na neděli od 0:00 do 3:00, tak nevím, jestli na něj vůbec někdo přijde. Ale doufám, že ano :-)

Martin Kovář: U.S.S. Raven? Tu neznám. To je fan mapa?

PVH Danny: Ne ne, je to jedna z map v Expansion Packu k Elite Force. Je to dokonalá mapa pro dva až čtyři hráče. Já ji osobně hraji sám proti botovi na úroveň kapitán a v klidu ho porážím 30:0. Lidský protivník je ale lepší, to víš.

Martin Kovář: Takže jeden na jednoho - to znamená, že budou k dispozici dva počítače a bude se hrát deathmatch. Žádné další typy her jako CTF ve větších skupinách neplánuješ?

PVH Danny: Na CTF bohužel nemáme dostatek počítačů. Rád bych viděl něco podobného, ale finance jsou omezené. Příští rok by to mohlo být jiné, to už máme domluveného sponzora. Letos se z příchozích vybere osm hráčů a bude se postupovat standardním pavoukem. Zápasy budou časově omezené, jen finále se bude hrát na fragy.

Martin Kovář: Otázka sponzoringu je zajímavá. O co budou hráči soutěžit? Kolik a jakých cen jsi si pro ně připravil?

PVH Danny: Ceny jsou jednou velkou otázkou, nicméně budou a budou pěkné. Nechám si to jako překvapení, ale myslím, že soutěžící budou spokojeni. Jinak ocením druhé a první místo.

Martin Kovář: Pokud by ceny dopadly podle tvých předpokladů, tak by to určitě stálo za návštěvu. Plánuješ promítat zápasy na plátno nebo budou diváci koukat hráčům přes rameno?

PVH Danny: Zápasy pojedou přes plátno, ale zřejmě jen z pohledu jednoho hráče, protože na přepínání obrazu nemáme zařízení, ale důležité je, že to na plátnu bude.

Martin Kovář: Pořadatelé se často snaží videoprojekci doplňovat komentářem, což skoro vždy končí žalostně. Plánuješ podobné povyražení i ty?

PVH Danny: Asi to nikdo komentovat nebude, ledaže by ses toho ujal ty:-) Nebo pokud to někdo nevezme....

Martin Kovář: Letos mi to asi nevyjde. Plánuje se třídní sraz, a když tam nedorazím, dostanu se do řečí:-)

Ale napadá mě, co budeš dělat, když nikdo nepřijde (i když půlnoc je přeci jen teprve půlnoc)?

PVH Danny: Tak to zabalím a půjdu si lehnout. Ne, teď vážně. Asi si zahraji sám proti počítači, a až pak si půjdu lehnout:-)

Martin Kovář: Na jakých počítačích se bude vlastně turnaj odehrávat? Bude se jednat o nějaké high-end stroje?

PVH Danny: Jsou to 1000 MHz mašiny, jedna má 128 MB RAM a druhá 256 MB. V obou jsou 64MB grafické karty a co se monitorů týče, tak jeden bude mít uhlopříčku 17“ a druhý dokonce 21“.

Martin Kovář: Co ty? Zúčastníš se taky turnaje?

PVH Danny: Pokud bude na začátku víc jak osm dobrovolníků, tak se účastníci vyberou tak, že každý z nich bude soupeřit se mnou a postoupí jen těch osm nejlepších.

Martin Kovář: Tak to v zájmu harmonogramu a tvého zdraví snad aby radši nepřišlo soutěžit třicet lidí!

PVH Danny: Neboj, to zvládnu. Výběrové souboje budou jen na pět fragů. Poslední víkend a celý týden před PilsConem asi budu muset pořádně cvičit:-)

Martin Kovář: Už jsi nakousnul příští ročník. A i když je to hodně vzdálená budoucnost, máš už nějakou představu, o co by teoreticky šlo?

PVH Danny: Viděl bych to jak na souboje jeden na jednoho, tak i střetnutí týmů o dvou až třech lidech na každé straně a možná i všichni proti všem ve čtyřech až šesti lidech. Vše bude ale záviset na počtu počítačů a především na vyhrazeném čase.

Martin Kovář: Na závěr ještě obecně k PilsConu. Je ještě něco dalšího, co si pro PilsCon chystáš a co všechno vlastně pro PilsCon děláš?

PVH Danny: Společně s Jean-Luc Picardem mám na starosti techniku na Conu, zodpovídám za webovou prezentaci, dělal jsem i reklamní banner. Kromě toho zajišťuji tisk plakátů a vstupenek. Budu opakovat svoji loňskou přednášku o Borzích a doufám, že stihnu přednášku o PVH a PZH. Navíc snad donesu na PilsCon digitální foťák a kameru, takže celý Con pořádně zdokumentuji... :)

Martin Kovář: Takže plné vytížení. Tenhle víkend budeš asi chvíli dospávat:-)

PVH Danny: To ano.. už teď se těším na nevyspání z Conu. :)

Martin Kovář: Ta kamera je zajímavá. Neuvažuješ o nějakém sestřihu z turnaje?

PVH Danny: Možná, ale to by to musel někdo natočit:-) Při turnaji budu mít zřejmě jiné starosti...

Martin Kovář: Tak to doufejme, že někoho seženeš. Díky za rozhovor a ať s EliteMatchem vyjde všechno tak, jak má.

Další důležité informace týkající se PilsConu 2003 naleznete na oficiální stránce: www.pilscon.trek.cz

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 18.9.2003


Přečtěte si reportáž z přednášky o startrekových hrách na PilsConu 2002