Rozhovor s Brianem Hofem
28.2.2004 11:23
S vedoucím týmu MicroHof - Brianem Hofem - jsem si povídal o tom, jak vlastně vznikla jejich logická hra Tribbles: The Next Generation a jak se na ní pracovalo. Na chvilku jsme se také zastavili v současnosti a nezapomněli na stručný pohled do budoucna.

Preview Star Trek: Final War 2 aneb První dojmy z hraní demoverze
27.2.2004 23:59
Před několika dny uvolněná hratelná demoverze nové freeware hry Star Trek: Final War 2 od Racoon Software zatím sklízí od hráčské veřejnosti samá pozitivní hodnocení. Jak ale obstojí před nelítostným pohledem zkušeného a neúprosného herního kritika, který s plamenným zrakem... (ehm)... Chtěl jsem říct, že pokud jste ještě tuto demoverzi nehráli, udělejte si chvilku čas a přečtěte si toto krátké preview, ať víte, do čeho jdete.

Demoverze Star Trek: Final War 2
26.2.2004 19:45
Martin Šimek vydal hratelnou demoverzi své vesmírné akčně-taktické střílečky Star Trek: Final War 2. Demo, které si můžete stáhnout z domovské stránky hry, vám nabídne možnost zabojovat si s federální lodí třídy Sovereign proti romulanské lodi třídy Norexan. Stahujte a ukažte, co umíte!

O několik dní starší je potom nový screenshot a především pak další záznam do vývojářského deníku.

Hazard Team v Game Page - video záznam
24.2.2004 23:00
Pokud jste náhodou propásli včerejší pořad Game Page a zajímá vás reportáž o vývojářích z Hazard Teamu, můžete si stáhnout toto video (4,6 MB, XviD), které pro vás připravil Sheedee.

Hazard Team v dnešní Game Page
23.2.2004 12:14
Součástí dnešního pořadu o počítačových hrách Game Page na ČT 1 bude reportáž o vývojářském týmu Hazard Team. Pokud se tedy v 16:55 budete pohybovat kolem televize, nezapomeňte se dívat.

Projekt Prometheus
21.2.2004 21:33
Martin Miřejovský z DoomMapu na své domovské stránce informoval o přípravách nového herního projektu s krycím názvem Projekt Prometheus. Pojďme si shrnout, co je zatím známo. Jedná se o další modifikaci pro 3D akční hru Star Trek: Voyager Elite Force, která reaguje na rozhovor z konce Elite Force 2 mezi kapitánem Picardem a poručíkem Munroem, kdy Picard prohlásil, že doporučí, aby byly Hazard Teamy vytvořeny i na ostatních průzkumných plavidlech Spojené federace planet. Nový příběh se odehrává v období následujícím po tomto rozhovoru. Stanete se velitelem Hazard Teamu na lodi U.S.S. Prometheus, což je loď třídy Nebula. Martin si od umístění příběhu na nové plavidlo slibuje to, že bude moci kromě můstku této lodi vytvořit všechna další místa podle svého uvážení. Zahájení prací na tomto projektu však můžeme očekávat až po dokončení momentálně rozdělaného příběhu popisujícího konflikt s Borgy u planety Nebula 2.

Zavítáte-li na domovskou stránku Hazard Teamu, můžete si prohlédnout sadu screenshotů ze hry Star Trek: Revolution. Na nich vidíte, jak se postupně vyvíjelo uživatelské rozhraní této hry, od prvních návrhů po finální řešení.

Reportáž ze Star Trek Games.CZ Battlefest W.04
19.2.2004 19:12
Konečně mi byl dopřán dostatek času na to, abych mohl napsat reportáž z nedělní herní akce Star Trek Games.CZ Battlefest W.04. Výpravné dílo snažící se srdnatě a snad i čtivou formou o popis žhavých událostí jednoho chladného dne si můžete přečíst zde.

Win verze Search for Kes
18.2.2004 23:54
Jak si možná z rozhovoru s Martinem Šlancarem pamatujete, plánoval Martin vytvoření malého patche pro svoji textovku Star Trek: Voyager Search for Kes, který měl opravovat některé chybky v textech a také přidat podporu pro anglickou mutaci. Martinovi se situace nakonec vymkla z rukou a tak vám dnes mohu předložit kompletně novou verzi této hry určenou speciálně pro počítače s operačním systémem Windows. Odpadají tak problémy se spouštěním i se zprovozněním zvukové složky. Pokud se vám tedy dosud nepoštěstilo tuto hru zprovoznit, máte nyní další šanci. Můžete si ji stáhnout z místní Download sekce a před jejím prvním spuštěním vám doporučuji projít si ne zas tak dlouhý a rozhodně zajímavý soubor readme.

Český vývojářský Hazard Team převlékl svoji domovskou stránku do zbrusu nového LCARS kabátku a velmi nenápadně zařadil mezi připravované tituly novou hru s názvem Star Trek: Q Expression, ovšem nijak blíže se o ní nerozepsal.

Video trailer ze Star Trek Games.CZ Battlefest W.04
17.2.2004 17:57
Jak jistě všichni dobře víte, tuto neděli se uskutečnila herní akce s názvem Star Trek Games.CZ Battlefest W.04. Pro všechny, kteří se na ni z nejrůznějších důvodů nemohli dostavit, jsme přichystali krátké video, které vám alespoň částečně přiblíží, jak akce vypadala. Pokud se tedy chcete podívat, o co jste přišli, stáhněte si tento soubor (XviD, 24,5 MB). Podrobnější reportáž z celé události můžete čekat během nejbližších dní a jelikož můžeme prohlásit, že se tato operace vydařila, už teď spřádáme plány na její pokračování...

Něco novinek
14.2.2004 18:45
V posledních čtrnácti dnech přibylo na domovské stránce Final War 2 hned několik nových updatů. Úplnou novinkou je vývojářský deník, ve kterém nás bude Martin Šimek občasnou formou informovat o tom, jak vývoj této akční vesmírné střílečky postupuje. V databázi byla otevřena další sekce, tentokráte cardassianských plavidel. První, o kom si můžete prostudovat bližší technické parametry, je těžký křižník třídy Galor. Databáze romulanských plavidel byla obohacena o profil bitevního křižníku třídy Norexan a mezi federálními plavidly nově přibyl lehký křižník třídy Defiant. K pořádnému průvanu došlo i v sekci Pictures, kde se objevily čtyři nové screenshoty, na kterých si můžete prohlédnout nové uživatelské rozhraní hry a především sada osmi dokumentárních obrázků z alternativní bitvy, která by se mohla odehrát ve filmu Star Trek: Nemesis a to včetně výstižného komentáře.

GoGo vytvořil novou beta verzi své připravované freewarové hry nesoucí název Star Trek: Red Alert. Ta dosud nebyla oficiálně uvolněna na jeho webu, chcete-li si však vyzkoušet, jaké změny se objevily od první verze, stáhněte si tento soubor (2,13 MB).

Na závěr opět několik již klasicky průměrných hodnocení konzolové střílečky Shattered Universe:

Gamers Pulse: 33/50
PSM Magazine: 5/10
Game Freaks 365: 3.8/10
Game Zone (Xbox): 5.5/10
Xbox Addict: 1.5/5
Team-X: 6/10

Star Trek Games.CZ Battlefest W.04
10.2.2004 22:30
Vážení přátelé, tuto neděli, tj. 15. února 2004, se uskuteční v Praze na Palmovce zcela ojedinělá herní startreková akce, o níž jste již mohli možná něco slyšet a číst. Od 8:00 - 23:59 se bude konat herní maratón pod záštitou magazínu Star Trek Games.CZ, jehož máte poslední možnost se zúčastnit. Startovné bylo stanoveno na 450,- Kč, přičemž je pro vás připravena perfektní síť, připojení k internetu i odpovídající herní mašiny. Bojíte-li se ugrilování mozku, či máte-li snad jednu kapsu prázdnou a tu druhou rovněž, nezoufejte, odehrát je možno i jen pár hodin za cenu účtovanou podle času. Pokud stojíte o to zúčastnit se tohoto herního klenotu letošní zimy, neprodleně mne informujte prostřednictvím mailu.

Jiří Bigas

Téma dne: Trek in the Flesh aneb Interaktivní erotika ve Star Treku? Proč ne!
9.2.2004 19:46
Dnes se zblízka podíváme na další freeware startrekovou hru, tentokrát ze zahraniční produkce. Jedná se o adventuru Trek in the Flesh, kterou kdo-ví-kdy vytvořil Blade. Přečíst si samozřejmě můžete recenzi, která vás správně naladí a přiměje k tomu, abyste si tuto hru stáhli a pokud byste náhodou při prozkoumávání tajů vesmírné lodi Voyager narazili na nějaký problém, hravě ho odstraníte díky kompletnímu návodu. Za upozornění na existenci této hry děkuji Martinu Šlancarovi.

Galerie screenshotů z nové mapy pro Voyager Elite Force Martina Miřejovského se opět rozrostla o další tři obrázky. Na jednom z nich máte možnost vidět planetu Nebula 2, u které se nejnovější konflikt mezi Borgy a Spojenou federací planet odehrává.

Rozhovor s Martinem Šlancarem
6.2.2004 0:25
Zajímavého rozhovoru o nějaké nové startrekové hře se zřejmě v nejbližší době nedočkáme, ale naštěstí nemusíte zoufat, protože pokračujeme v přípravě vlastních rozhovorů a ten dnešní není rozhodně posledním z nich. Nicméně nás momentálně zajímá nejvíce. S autorem české textové hry Star Trek: Voyager Search for Kes jsem si kromě jiného povídal o Star Treku obecně i plánech do budoucna. Článek navíc doplňují dva nové screenshoty, které se Martinovi podařilo ze hry vydolovat.

Pozvánka na startrekovou herní akci
3.2.2004 18:37
Jiří Bigas a Martin Kovář by vás rádi pozvali na chystanou startrekovou herní akci. Na příští víkend (tj. 14. – 15. února) se v prozatím blíže neurčené pražské počítačové herně plánuje setkání hráčů startrekových počítačových her. Pokud máte zájem, zajděte do diskusního klubu Star Trek Games na Lapiduchu, kde se dozvíte ty nejaktuálnější informace a zároveň budete mít možnost řadu věcí ovlivnit. Kdy přesně se akce uskuteční (sobota, neděle, dopoledne atd.) a které hry se budou hrát, závisí totiž i na vás. Čím víc lidí se na určité době dohodne, tím nižší pak samozřejmě budou poplatky za obsazení herny. Předpokládaná cena se momentálně pohybuje kolem padesáti korun za hodinu. Přihláška do akce je považována za nezávaznou, ale je důležité, abyste nám dali vědět, že přijdete, protože pouze když budeme znát alespoň přibližný počet účastníků, budeme moci zahájit vyjednávání o ceně. Takže jak už jsem řekl, pokud máte zájem, nezapomeňte zaskočit do našeho diskusního fóra na Lapiduchu.