Nové informace
28.9.2003 19:58
Testování beta verze patche 1.10 pro Elite Force 2 nadále pokračuje na plné obrátky. Před několika dny dostali testeři k dispozici již sedmou beta verzi. Navíc anglický server Game.net spustil čtyři nové servery, které slouží výhradně k testování beta verze patche. Každý ze serverů se zaměřuje pouze na určitý typ hry více hráčů, takže může odlaďování pokračovat mílovými kroky kupředu. Pokud nepatříte mezi testery, ale rádi byste se zapojili do testování, můžete se kdykoliv přihlásit na této stránce.

PVH Danny mě informoval o existenci nového českého vývojového týmu, který vytváří startrekové freeware hry. Vedle Racoon Software a WDK Games je to tedy již třetí skupina nadšenců, která si říká Hazard Team. Jejich domovskou stránku najdete na adrese www.hazardteam.wz.cz, kde si můžete dokonce již stáhnout plné verze her Star Trek: Pong a Star Trek: Asteroids a beta verzi připravované hry Star Trek: Revolution. Brzy se určitě celé této záležitosti podívám zblízka na zoubek.

Na serveru DS9.host.sk probíhá velká soutěž převážně o počítačové hry. Abyste měli šanci vyhrát některou z cen, musíte správně odpovědět na patnáct soutěžních otázek. Mezi odměnami se mimo jiné nachází hry Starfleet Academy + datadisk Chekov's Lost Missions, Birth of the Federation, Voyager Elite Force, Generations, A Final Unity, Away Team a The Fallen převážně v německých verzích. Soutěž trvá do 30. září, takže si pospěšte.

S.S.Enterprise ve svém článku '"Voyager Elite Force in real 3D!" Opravdu?' na základně Antares rozebírá své zážitky z hraní startrekových her s 3D brýlemi E-D Glasses. Pokud náhodou o koupi tohoto hardwaru uvažujete, určitě si nenechte jeho názory ujít.

Star Trek: Secret of Vulcan Fury SE VRACÍ!
25.9.2003 18:31
Jsem si jist, že většině z vás není třeba dlouze představovat adventuru Star Trek: Secret of Vulcan Fury společnosti Interplay, která byla za nevyjasněných okolností zrušena několik týdnů před plánovaným vydáním. Jistě jste také slyšeli o neúspěšných peticích, jejichž signatáři se pokoušeli obměkčit vydavatele, aby si mohli tento skvost zahrát. Dnes však vysvitla jiskra naděje, kterou by nikdo nečekal. Na tomto místě najdete pětici exkluzivních screenshotů z nové verze Secret of Vulcan Fury, které mi zaslal Jiří Bigas, vedoucí vývoje této hry v WDK Games. Samozřejmě že nemůžeme čekat původní vizuální orgie vývojářů z Tribal Dreams, ale to podstatné zůstává: Originální scénář, který pro hru napsala známá startreková spisovatelka D.C. Fontana, původní hádanky i prostředí. O hře samotné toho není prozatím příliš známo, ale nabízím vám vše, co jsem se dozvěděl.

Přišel čas, který je jako stvořený ke znovusjednocení Romulanů a Vulkánců. Ne všichni si to ale přejí a úkolem posádky hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Jamese T. Kirka je dohlédnout na to, aby nedošlo k nepříjemným a nečekaným komplikacím. Že to nebude zase až tak snadné, snad nemusím ani dodávat. V jádru je Secret of Vulcan Fury kombinací textovky a adventury, což poznáte nejlépe ze screenshotů, a celá hra bude rozdělena na několik postupně vydávaných epizod. A pozor! První epizoda vychází již začátkem listopadu!!

Rozhovor s PVH Dannym o EliteMatchi
18.9.2003 18:13
O tom že se na poslední zářijový víkend chystá plzeňské setkání fanoušků Star Treku - PilsCon 2003 - jste už určitě slyšeli. Jak také možná víte, jednou z akcí, které se na Conu odehrají, bude i turnaj ve hře Star Trek: Voyager Elite Force. O co přesně se bude jednat a jak by celá akce měla vypadat, mi v tomto rozhovoru prozradil organizátor EliteMatche, PVH Danny.

Star Trek Game Club
15.9.2003 18:09
Tak, v hlavním menu máme další novou položku, Game Club. Pod tímto označením se skrývá volné seskupení osob, které by si rády zahrály některou ze startrekových her po Síti sítí. V dokumentu, který se vám zobrazí po kliknutí na příslušné tlačítko v menu nebo přímo sem, se od Jirky Bigase dozvíte vše, co potřebujete k tomu, abyste se mohli také zapojit.

Westlake Interactive, kteří pro Aspyr předělávají Elite Force 2 pro Macintosh, očekávají, že svoji práci dokončí během několika příštích týdnů. Předpokládá se, že tato hra vyjde v průběhu října.

Před několika dny začala veledůležitá část testování beta verze patche 1.10 pro PC verzi Elite Force 2. Během ní budou nejnovější úpravy testovány za přítomnosti velkého množství hráčů v hrách typu CTF. Kdy se objeví finální verze tohoto patche, není zatím známo.

Take 2 kupuje TDK Mediactive
9.9.2003 23:52
Vydavatelská společnost Take 2 kupuje za 22,7 miliónu USD americkou divizi firmy TDK Mediactive. To by mohl být hlavní důvod zpoždění vesmírné střílečky Star Trek: Shattered Universe. Smlouva, která celý obchod stvrdí, by měla být podepsána začátkem listopadu, akorát včas na to, aby se stihl momentálně platný termín vydání 6. listopadu. Přeci jen, Take 2 určitě bude chtít mít v Shattered Universe své logo i seznam svých zaměstnanců, kteří se jistě na tvorbě této hry nadřeli.

Do hlavního menu vlevo se vrátila položka Fórum. Návštěvníci-veteráni si možná vzpomenou, že tu pokus o zprovoznění fóra již jednou byl. Tentokrát jsem se ale nesnažil ukutit něco nového, ale místo toho mi konečně došlo, že bych mohl upozornit na dvě prosperující fóra na větších diskuzních serverech. I přesto že se žádné nové fórum nekoná, nemohl jsem nepoužít perfektní logo, které pro mě nakreslil PVH z WDK Games. Díky!

Minule jsem tu naťukl otázku dovozu Elite Force 2 od našich západních sousedů a dnes se k tomuto tématu ještě jednou vrátím, protože mám další informace od Ondřeje Kašťáka. V Německu se prodávají obě jazykové verze Elite Force 2. Lokalizovaná německá verze stojí přibližně 50 EUR a původní anglická verze stojí téměř 70 EUR! Anglicky mluvící Elite Force 2 si tedy v Německu koupí zřejmě jen skuteční fandové. Potvrdila se i má domněnka, že v USA a Německu se ukončí prodej této hry až v okamžiku, kdy dojdou zásoby na skladech. I přes přemrštěné poštovné ve výši dříve zmíněných 20 EUR se možná najdou tací, kteří by si rádi hru objednali z pohodlí domova. Podle Ondřeje jsou v Německu dva hlavní servery - AMAZON.DE a BAY.DE (a ještě pár dalších menších). U těch jmenovaných ale můžete narazit na překážku. Nechce se jim totiž posílat zboží do České republiky! To je poměrně zajímavý fakt, ale tato komplikace snad brzy odpadne s naším blížícím se vstupem do Evropské unie. Pokud jste dostali spásný nápad objednat si tedy hru na některém z menších prodejních serverů, musím vás upozornit ještě na jednu maličkost. Připravte se na to, že vám celníci balíček podrobně prozkoumají, a tak se vám může snadno stát, že vám domů dorazí rozmlácené CD! Hned ale pro uklidnění dodám, že náprava takovéhoto problému je pohotová.

A v případě že už někdo německou verzi Elite Force 2 máte a nadáváte na nás, že vám nefunguje naše čeština, čtěte dále. Ve spolupráci s Ondřejem jsme problém identifikovali a zdárně vyřešili. Po úspěšném nainstalování češtiny stačí, když v adresáři base\loc přejmenujete adresář Eng na Deu. A je po starostech.

Beta test Elite Force 2 Patch v1.10
6.9.2003 23:42
Jak bylo naznačeno před několika dny, objevily se nové informace ohledně patche 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Patch v1.10 je momentálně v přípravě a jak se zdá, bude řešit převážně záležitosti týkající se hry více hráčů. Pokud je toto vaše oblíbená část hry, můžete se teď zapojit do veřejného beta testu tohoto patche. Stačí když se zaregistrujete na této stránce a poté už dostanete všechny informace, které potřebujete k tomu, abyste se mohli podílet na testování.

Pokud máte zájem pořídit si originální Elite Force 2 a nevadí vám či dokonce dáváte přednost němčině, mám tu pro vás pár informací od Ondřeje Kašťáka. Podle nich stojí tato hra v Německu kolem 55 EUR a k tomu je nutné ještě připočítat přibližně dalších 20 EUR ve formě poplatku za expedici do cizí země. Potom by se možná vyplatilo zajet kousek za hranice a hru si koupit v obchodě sami.

Recenze Star Trek: Armada
4.9.2003 20:33
Druhý díl real-time strategie Star Trek: Armada se už své recenze dočkal před dávnou dobou. První díl této série se jí však až dodnes úspěšně vyhýbal. Nakonec však padla kosa na kámen a vy si tak můžete přečíst recenzi jedné z nejlepších startrekových her.

Potíže multiplayeru Elite Force 2 jsem tu už probíral několikrát a situace se stále nelepší. Zajímavou možnost teď nabízí na East Coast Gaming Network, kde si můžete najmout herní server a provozovat na něm právě tuto akční střílečku. Za každého hráče se platí měsíční poplatek pět dolarů a minimální velikost serveru je osm hráčů. Pokud byste měli o provozování vlastního Elite Force 2 multiplayer serveru zájem, můžete si nejprve na adrese 204.157.1.45:29253 otestovat, jak rychle vám hra poběží.

Další informace se týká patche pro Elite Force 2. Ten je momentálně ve stádiu testování a možná se něco bližšího dozvíme ještě tento týden.

Zmatky kolem prodávání/neprodávání Elite Force 2 ještě zvětší blížící se vydání Macintosh verze společností Aspyr. Na této stránce si můžete prohlédnout oficiální systémové požadavky a pokud budete mít zájem, můžete si hru ihned předobjednat. Na Apple.com si dokonce můžete prohlédnout video z Macintosh verze Elite Force 2. Sice jsem ho ještě neviděl, ale prý neobsahuje žádné nové záběry, které bychom už dříve neviděli v PC trailerech.

Star Trek: Elite Force 2 - dokončení návodu
1.9.2003 23:30
Na Tiscali Games se konečně objevilo dokončení kompletního návodu na 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2. Pokud chcete prosmejčit tuto hru skrz naskrz, není lepšího způsobu, než se poradit právě s tímto návodem od McMichala.