Star Trek Online - často kladené dotazy a dvě video interview
23.8.2008 14:47
Pro pořádek jsme pro vás přeložili stránku často kladených dotazů k chystanému MMORPG Star Trek Online. A komu nedělá potíže porozumět angličtině bez titulků, ten se může podívat na toto nebo toto video interview s Jackem Emmertem z Cryptic Studios.

Cryptic Studios chrlí novinky o Star Trek Online, Bethesda dělá mrtvého brouka
12.8.2008 19:12
Po včerejší záplavě novinek k slibnému MMO Star Trek Online, které společně s Leonardem Nimoyem představili vývojáři z Cryptic Studios u příležitosti Star Trek conu v Las Vegas, jsme se rozhodli podívat pod kapotu konkurenci v podobě společnosti Bethesda Softworks.

Naneštěstí vydavatel, který pravděpodobně stále drží téměř neomezená práva k startrekovým hrám, aktivitou ani nyní nijak nehýří. Ačkoli je to již hezká řádka měsíců, co Bethesda vypustila mezi trekkies svou poslední AAA startrekovou hru, aktivita Crypticů ji podle všeho nijak nevzrušuje. Matt Grandstaff z Bethesdy nám jen potvrdil náš smutný předpoklad. "Momentálně vydání dalších startrekových her neplánujeme," svěřil se mailem.

Škoda. V dalších měsících jsme tak odkázáni na hltaní novinek "jen", co se chystaného Star Trek Online týče. A už nyní můžeme hádat, že nás vývojáři rozhodně šetřit nebudou, menším důkazem čehož budiž trojice oficiálních screenshotů z prvního gameplay videa. (mr.spock)

První gameplay video, záznam z oficiálního představení a nové informace o Star Trek Online
11.8.2008 20:38
Pokud jste se včera nemohli stavit v Las Vegas na oficiálním startrekovém conu, nezoufejte, první video z hraní Star Trek Online si můžete stáhnout i z pohodlí svého domova a neunikne vám ani vystoupení Leonarda Nimoye a Jacka Emmerta, během kterého jsme se dozvěděli spoustu nových informací. To nejdůležitější pro vás opět shrnujeme na konci tohoto článku.

Vydání Star Trek Online v (ne)dohlednu?
9.8.2008 16:23
"Lidé by měli vědět, že vydání hry může být blíže, než si myslí," prozradil před odhalením prvního gameplay videa ze Star Trek Online tiskové agentuře AP Jack Emmert z Crypticu. Hra, tak jak ji tým v neděli spolu s představitelem pana Spocka Leonardem Nimoyem předvede u příležitosti Star Trek conu v Las Vegas, je proto podle všeho v pokročilé fázi vývoje, jak jsme se už dříve domnívali i my v redakci.

Star Trek Online"Uvidíte skutečnou hru, nikoli renderované video nebo koncepty. Všechno, co bude v neděli k vidění, reprezentuje reálnou současnou podobu Star Trek Online," slíbil Emmert. Na přetřes znovu přišla i otázka platforem, na kterých se titul objeví. Mnoho nového se ale zatím fanoušci nedozvěděli. "Star Trek Online bude určitě na Windows a možná i na Xboxu 360 nebo PlayStationu 3."

V každém případě před sebou nemají lidé z Cryptic Studios snadný úkol. MMO trh všeobecně spíše stagnuje a ani slibný franchise není vždy zárukou úspěchu, jak dokládají příklady titulů The Matrix Online nebo Star Wars Galaxies. Star Trek Online se navíc velmi pravděpodobně bude muset postavit dalším silným licencí zaštítěným světům, jako jsou The Lord of the Rings Online, Age of Conan, Pirates of the Caribbean Online, DC Universe Online, Stargate Worlds, Warhammer Online a v neposlední řadě patrně i novému MMO z universa Star Wars. Cryptic Studios sice mají s vývojem online her bohaté zkušenosti, ale ani ty někdy nestačí. Vyprávět by o tom mohl i "otec MMORPG" Richard Garriott.

Nezbývá tak než držet vývojářům palce a těšit se na první video ze hry, které nám snad o jejich snažení napoví víc. V každém případě nezapomeňte sledovat oficiální web. Brzy by se na něm mělo objevit více informací a především samotný videopřenos z Las Vegas.

Několik dalších drobností, které se nám podařilo zjistit o Star Trek Online, najdete na konci tohoto článku. (mr.spock)