by Thereza

Startrekové hry od Interplay přichází na GOG.com
8.5.2015 8:40
Na oblíbeném portálu digitální distribuce her GOG.com se objevily první tři startrekové hry od Interplay, konkrétně adventura Star Trek: 25th Anniversary, její pokračování Star Trek: Judgment Rites a vesmírný simulátor Star Trek: Starfleet Academy. Všechny tři hry by měly bez problémů fungovat ve Windows XP, Vista, 7 i 8, a tak pokud jste žádnou z nich dosud nemohli nikde sehnat v původní krabicové verzi, máte konečně možnost doplnit si mezery v historii startrekových her. V dohledné době bychom se navíc měli dočkat i dalších klasických startrekových her od Interplay.

Duchovní nástupce Final War II ve vývoji
20.7.2014 12:27
Martin Šimek, autor série akčních vesmírných simulací Final War, koncem května oznámil, že již několik let pracuje na pokračování této série nesoucím prostý název Final War III. Martin slibuje, že třetí díl staví na tom, co tak dobře fungovalo v díle předchozím, a zároveň hru obohacuje o spoustu nových skvělých prvků. Oproti předchozím dílům se tentokrát hodlá soustředit na hru pro více hráčů, jak si žádala spousta fanoušků Final War II. Vzhledem k rostoucím nárokům na vývoj bude třetí díl zřejmě zpoplatněn, což znamená, že z licenčních důvodů nebude mít oficiálně Final War III se Star Trekem nic společného. Vzhledem k otevřenosti hry by však neměl být problém, aby pro ni kterýkoliv schopný fanoušek připravil bezplatnou startrekovou modifikaci. Pokud vás zajímají bližší informace, navštivte pravidelně aktualizovaný oficiální web.

Mrazíkova čeština pro The Fallen s novým instalátorem
18.4.2014 13:30
I letošní aktualizace se týká češtiny, konkrétně Mrazíkova českého překladu third-person akce Star Trek: Deep Space Nine The Fallen. Mrazíkův instalátor má tu nevýhodu, že funguje pouze s původní verzí hry, nikoliv však s verzí z reedice. A tak se Pavel Šimon rozhodl, že pro nás připraví nový instalátor, kterému už je jedno, jakou verzi The Fallen vlastníte. Stahovat můžete zde.

Aktualizovaná čeština pro Voyager Elite Force
25.6.2013 16:45
Pavel Šimon zaktualizoval svou češtinu pro akční hru Star Trek: Voyager Elite Force, takže pokud tuto klasiku stále hrajete a chcete při tom použít nejnovější verzi českého překladu, stahujte odsud.

Dvakrát o Star Trek Online a jednou o The Fallen
13.1.2010 19:18
Těsně před koncem loňského roku se naplno rozeběhl nový český web startrekonline.cz - portál věnovaný výhradně blížícímu se MMORPG ze startrekového vesmíru. Vzhledem k tomu, že si tato masivní online hra své příznivce jistě najde, mohlo by tam být postupem času hodně živo.

Od autorů webu electric playground k nám dorazil odkaz na jejich videopreview Star Trek Online promíchané s rozhovorem s výkonným producentem tohoto titulu Craigem Zinkievichem.

A ještě splníme jeden dávný slib a upozorníme vás na kompletní návod na third-person akci Star Trek: Deep Space Nine - The Fallen od Pavla Ullricha, který můžete najít v oblíbeném programu Scorpion's WinCheater 2.

Star Trek: D-A-C nyní i pro Mac
24.12.2009 14:20
Na webu GameTree Online si nyní mohou majitelé počítačů Macintosh za necelých deset dolarů stáhnout akční vesmírnou střílečku Star Trek: D-A-C. Ne každému však tato hra vzhledem k nárokům na hardware (a především grafickou kartu) poběží.

Star Trek Online na MMO Games.cz
24.12.2009 14:09
Na specializovaném českém webu MMO Games.cz si už nějakou dobu můžete přečíst exkluzivní rozhovor s výkonným producentem Star Trek Online Craigem Zinkievichem. Rozhovor pak doplňují čerstvé dojmy z hraní uzavřené betaverze.

Něco o Star Trek: D-A-C
26.11.2009 21:18
Jak jsme vás již dříve informovali, akční vesmírná střílečka Star Trek: D-A-C je už zhruba 14 dní k dispozici nejen majitelům konzole Xbox 360, ale nově i těm, kteří vlastní konzoli PlayStation 3 či využívají služeb distribučního kanálu Steam. Je nutno dodat, že se jedná o vylepšenou a rozšířenou verzi, ve které navíc najdete nový herní režim Survival určený pro jednoho hráče, nové nepřátele (včetně vesmírných pirátů), dvě nové třídy ovladatelných lodí (křižník a podpůrnou fregatu) a několik dalších prvků. Ti, kteří si D-A-C v systému Xbox Live Arcade koupili již dříve, si nyní mohou zdarma stáhnout aktualizaci, která jim do hry tento nový obsah přidá. Zajímavé rovněž je, že dříve či později by se D-A-C měla objevit i na počítačích s vykousnutým jablíčkem v logu. Pokud byste se o novinkách chtěli dozvědět něco bližšího, prohlédněte si tato dvě videa, kterými vás provede producent Star Trek: D-A-C Ben Hoyt.

Přebal Star Trek Online a nové screenshoty
22.11.2009 15:37
Jelikož se vydání MMORPG Star Trek Online nezadržitelně blíží, je na čase představit hráčům podobu přebalu krabice, aby věděli, co mají v prodejnách vyhlížet. Kromě toho si můžete prohlédnout dalších 24 screenshotů jak z vesmíru, tak z "pěší" části.

Star Trek: D-A-C na Steamu
8.11.2009 11:52
Už za několik dní si budete moci zahrát vesmírnou arkádu Star Trek: D-A-C i na svém počítači. Pakliže již dnes víte, že si tuto hru koupíte, máte nyní možnost pořídit si ji na distribučním kanálu Steam s 10% slevou, v přepočtu za něco málo přes 160,- Kč.

Tři nová videa ze Star Trek Online
8.11.2009 11:39
Pokud vás zajímá, co se ve startrekovém vesmíru událo od skončení filmu Nemesis, podívejte se na dvojici videí, která mapují "historické" události předcházející období Star Trek Online. Kromě toho můžete zhlédnout také trailer představující klingonský úhel pohledu.

Datum vydání Star Trek Online a sada nových screenshotů
8.11.2009 11:30
Společnost Atari, vlastník vývojářů Star Trek Online z Cryptic Studios, potvrdila, že Star Trek Online vyjde ve Spojených státech již 2. února a v Evropě o tři dny později. Na to, že uzavřený veřejný betatest běží teprve několik dnů, to jsou poměrně silná slova, ale třeba to tak nakonec skutečně bude.

Ti z vás, kteří Star Trek Online zatím nehrají, si mohou alespoň prohlédnout 24 nových obrázků.

Soutěž o klíče do uzavřené betaverze Star Trek Online!
1.11.2009 11:10
Chcete se dostat mezi vyvolené, kteří si již teď mohou zahrát MMORPG Star Trek Online, jehož vydání je naplánováno na 1. čtvrtletí příštího roku? Až do páteční půlnoci máte jedinečnou příležitost - na českém portálu MMO Games.cz totiž můžete soutěžit o jeden ze tří klíčů do uzavřené betaverze. Příležitost je to jedinečná a pravidla jsou více než jednoduchá - stačí napsat co nejvtipnější komentář k vybranému screenshotu ze hry. Takže neváhejte a směle do toho!

Hromada screenshotů ze Star Trek Online
6.10.2009 19:32
Uplynulé týdny byly bohaté na příliv obrázků z chystaného MMORPG Star Trek Online, a tak vám dnes můžeme předložit celkem 38 nových přírůstků do naší galerie. Jak je vidět, vývoj hry zdárně pokračuje na obou frontách - pozemní i té vesmírné.

A opět o Star Trek Online
6.9.2009 19:18
V pátek se na webu Star Trek Online objevil nový screenshot, tentokrát z hustého pole asteroidů.

Pokud se v noci budíte nedočkavostí z toho, až si budete moci toto MMORPG zahrát, můžete se pokusit získat přístup do uzavřené betaverze, která bude spuštěna ještě letos. Ten jste si sice mohli opatřit již dřív a to zakoupením šestiměsíčního či doživotního předplatného pro druhé MMORPG Cryptic Studios Champions Online, které je v ostrém provozu od začátku tohoto měsíce, nicméně teď máte i druhou možnost. Stačí, když vyplníte tento formulář na webu Star Trek Online a poté budete vylosováni z jistě dlouhého zástupu zájemců. Za pokus to určitě stojí.

Star Trek Online samozřejmě nechybí ani na probíhajícím seattleském veletrhu PAX 2009, kde se Hailing Frequency podařilo ulovit několik zajímavých materiálů - ať už to je kolekce 26 fotografií ze stánku Star Trek Online, dvojice videí z vlastního hraní a procházky po tomto stánku nebo dvacetiminutový video rozhovor s Craigem Zinkievichem.

Pár drobností ze Star Trek Online
30.8.2009 19:07
Na domovském webu MMORPG Star Trek Online se pravidelně každý pátek začaly objevovat nové screenshoty. Abyste o ně nebyli ochuzeni, najdete všechny tři dosavadní i v naší galerii.

Craig Zinkievich, výkonný producent Star Trek Online z Cryptic Studios, také před nějakou dobou představil současnou podobu uživatelského rozhraní, konkrétně při hraní ve vesmíru.

Aktuální, říjnové, číslo amerického herního časopisu PC Gamer se kromě deseti stran nabitých informacemi o Star Trek Online může pyšnit i čtyřmi odlišnými obálkami s tématem této chystané hry, jak ostatně můžete vidět hned vedle tohoto textu.

Zprovoznění webu Star Trek: Klingon Academy
9.8.2009 11:33
Po týdnech práce vám dnes přinášíme oficiální web k vesmírnému simulátoru Star Trek: Klingon Academy v jeho bývalé slávě. Ne vše samozřejmě funguje stoprocentně, protože k některým souborům jsme se při cestě zpět v čase už prostě nedostali, takže pokud náhodou máte nebo narazíte na některý materiál, který na oživeném webu Klingon Academy chybí, určitě se nám ozvěte.

Nášup nových obrázků ze Star Trek Online
31.7.2009 18:46
Dnes jsme naši galerii rozšířili o rovných dvacet zbrusu nových obrázků z připravovaného MMORPG Star Trek Online. Neváhejte proto a běžte si je prohlédnout.

Tři nové screenshoty ze Star Trek Online
14.7.2009 19:08
Před několika dny se objevilo trio nových screenshotů z chystaného MMORPG Star Trek Online, které si můžete prohlédnout také v naší galerii.