Rozhovor s Ianem Davisem o Star Trek: Legacy

GamingNexus: Můžete se představit a popsat svoji roli v tomto projektu? Jak dlouho se v tomto průmyslu již pohybujete a především, jak jste se do něho dostal?

Ian Davis: Zdravím. Tady je Ian Davis alias „Šílený doktor“, výtvarný ředitel Star Trek: Legacy v Mad Doc Software. Spolupracuji s ředitelem projektu, producentem a celým naším týmem nadaných herních vývojářů a dohlížím na vše od toho, jak hra vypadá, přes základní návrh až po samotný herní styl. Hry hraji a miluji celý život a v jednom okamžiku mě napadlo „Za tohle by mi měli platit!“. Získal jsem doktorát z umělé inteligence a okamžitě zamířil do herního průmyslu. Na profesionální úrovni vytvářím hry už jedenáct let a tohle je můj třetí startrekový titul.

GamingNexus: Předtím, než jste na této hře začal pracovat, byl jste velkým fanouškem seriálu? Když se teď Star Trek nachází ve stázi (neplánuje se žádný televizní seriál ani film), cítíte větší tlak na to, abyste tuto hru dodělali? Máte pocit, že na vás upírá pohled i někdo jiný než herní tisk?

Ian Davis: Vždy jsem byl a vždy budu velkým fanouškem tohoto seriálu. Pokaždé když vytváříte nějakou hru, je na vás vyvíjen tlak, abyste ji dodělali, a jste pod drobnohledem. To je přirozený řád věcí. Takže, cítíme ze strany tisku nějaký větší tlak na to, abychom tuto hru dodělali? Řekl bych to takhle: Chápeme startrekové publikum a víme, jak jim vše kolem Star Treku leží na srdci. Víme, jak dlouho čekali a jak hrozně moc tuto hru chtějí. A my jsme odhodlaní udělat vše proto, abychom jim přinesli úžasný herní zážitek. Uvědomujeme si, že pro většinu fanoušků bude tohle ta největší startreková vzpruha za několik posledních let, a my v Mad Docu bereme naše fanoušky vážně.

GamingNexus: Oficiální prohlášení uvedlo, že Legacy bude obsahovat všechny startrekové série, včetně Enterprise. Dočkáme se nějakého materiálu ze zrušených sezón Enterprise, jako například romulanské války, klingonského konfliktu a časové studené války?

Ian Davis: V Legacy potkáte staré známé – Romulany, Klingony a Borgy, ale podrobnosti o konkrétních konfliktech a dalších prvcích vám zatím prozradit nemohu.

GamingNexus: Jak hodláte použít bojovou složku real-time strategií v éře Voyageru? Voyager uvízl v Delta kvadrantu a v celé sérii k žádným významným bitvám nedošlo, protože v ní byla pouze jedna federální loď. Bude se část věnovaná Voyageru soustředit na Borgy, stejně jako v Elite Force, nebo použijete i další rasy z Delta kvandrantu (kupříkladu Druh 8472)?

Ian Davis: Legacy vážně není real-time strategie. Raději o ní přemýšlím jako o „atraktivní týmové střílečce ve vesmíru.“ Je to hodně taktická hra, protože často musíte koordinovat víc lodí, ale přitom platí, že v těchto napjatých námořních bitvách ve vesmíru se Legacy zdaleka nejvíce soustředí na akční složku. Mise v Legacy budou obsahovat prvky ze všech sérií, ale ne nezbytně se budou muset odehrávat ve stejných prostředích jako v seriálu.

GamingNexus: Bude příběh hry zaznamenávat galaktickou historii? Jestliže se odehrává ve stejné době jako všechny seriály a filmy, bylo by velmi zajímavé sledovat měnící se tvář Federace, Vulkánců, Klingonů atd.

Ian Davis: V Legacy uvidí hráči historii tohoto seriálu od jeho začátku a budou postupovat jeho evolucí. Hra obsahuje celý vesmír Star Treku, svázaný silným příběhem. V kampani pro jednoho hráče se setkáte s každou z hlavních ras v celé časové linii a v skirmish kampaních pro jednoho i více hráčů budete moci za každou ze čtyř hlavních ras celé historie dokonce i hrát.

GamingNexus: Budou hráči moci velet známým lodím jako Enterprise a Defiant, nebo budou „oficiální“ členové posádky a lodě hrát pouze vedlejší roli jako v případě Bridge Commanderu? Využijete hlasu některého z původních herců?

Ian Davis: V rámci příběhu Legacy se hráč setká s mnoha známými loděmi ze seriálu – ale nezapomeňte, že v té době budete mít plné ruce práce s vesmírnými bitvami! Na využití původních herců právě teď pracujeme. Stejně jako mnozí z vás i my víme, jak vzrušující by to bylo. Uvidíme, jak nakonec vyřešíme jednotlivé podrobnosti a časový rozvrh všech zainteresovaných stran. Ve hře se ale rozhodně objeví všechny hlavní lodě, které budou pokaždé důležitou součástí bitvy.

Gaming Nexus: Představí se v Legacy nějaké nové rasy nebo lodě? Kolik tvůrčí svobody při výrobě této hry máte?

Ian Davis: Ano, v Legacy uvidíte nové lodě. Ačkoliv si dáváme pozor, abychom do hry zahrnuli všechny klíčové lodě startrekového vesmíru, posilujeme zároveň flotilu každé z ras několika novými plavidly. Mad Doc má s návrhem nových trekových lodí spoustu zkušeností (viz například naše Borgská fúzní krychle). Při výrobě hry máme slušné množství tvůrčí svobody. Buďte si jistí, že na vás lodě, které uvidíte, udělají dojem.

GamingNexus: Existují mezi verzí pro PC a Xbox 360 nějaké odlišnosti?

Ian Davis: PC a Xbox 360 jsou očividně odlišné platformy, ale myslím si, že obě skupiny hráčů zjistí, že co se tempa hry, množství managementu a uživatelského rozhraní týče, je hra vyladěna podle jejich potřeb. Jsme fandové obou platforem a s oběma máme dostatek zkušeností, abychom věděli, že konečný produkt může vyprávět stejný příběh a přinášet stejný celkový zážitek, a přitom být správně vyladěn pro každou platformu.

GamingNexus: Můžete nám říct něco o jednotlivých módech hry více hráčů? Kolik hráčů se v nich bude moci najednou utkat?

Ian Davis: Hra pro jednoho hráče se v Legacy soustředí výhradně na Federaci, zatímco hra více hráčů vám umožní ovládat rovněž romulanské, klingonské a borgské válečné stroje. Úplné podrobnosti o těchto rasách nejsou ještě k dispozici, ale každá z těchto flotil bude komplexní a bude hráči umožňovat zvážit silné i slabé stránky všech ras a podle toho rozvíjet taktiku. A navíc bude zábavné vidět všechny tyto rasy v obdobích, v nichž jste je možná ještě neviděli. Počet hráčů a jednotlivé módy ještě stále dolaďujeme.

GamingNexus: Real-time strategie se na konzolích obvykle těžko ovládají. Jak jste vyřešili ovládání u verze pro Xbox 360? Neuvažovali jste nad tím, že byste hráčům na této platformě umožnili ovládat Legacy klávesnicí a myší?

Ian Davis: Ještě jednou musím zdůraznit, že Legacy není real-time strategie, ale spíše skupinová střílečka, takže na ovladači je namapováno velmi intuitivní ovládání. Vedení vesmírných bitev a ovládání lodí působí až překvapivě přirozeně.

GamingNexus: Bude se podoba uživatelského rozhraní měnit podle toho, v jakém období se hráč právě bude nacházet, nebo budete používat jednu stále stejnou podobu?

Ian Davis: Mechanismus a použitelnost uživatelského rozhraní bude stále stejná, takže bude snadné hru ovládat bez ohledu na to, za koho a kdy hrajete.

Původní rozhovor na GamingNexus: zde

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 16.4.2006


Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Legacy najdete zde.