Rozhovor s Ianem Davisem o Star Trek: Legacy

STARTREK.COM: Budou pro tuto hru navrženy nějaké nové lodě?

Ian Davis: Rozhodně! Ačkoliv jsme se pečlivě snažili zahrnout do Star Trek: Legacy všechny klíčové lodě ze Star Treku, zahušťujeme flotilu každé rasy i několika zbrusu novými loděmi. Tady v Mad Doc máme s návrhem nových startrekových plavidel spoustu zkušeností. Já osobně jsem velký fanda Borgské fúzní krychle. No, možná proto, že to byl můj nápad.

STARTREK.COM: Může si hráč v Legacy vybrat svoje oblíbené období, TNG, DS9, TOS…?

Ian Davis: Kampaň pro jednoho hráče obsahuje všechna údobí Star Treku, zatímco v šarvátkách a hře více hráčů si můžete vybrat éru, v níž začnete, a také rychlost, se kterou budete po časové ose postupovat.

STARTREK.COM: Budou pro některou z těchto her použity hlasy herců ze seriálu?

Ian Davis: Na tom právě teď pracujeme. Jako mnoho z vás i my víme, jak vzrušující by to bylo. Uvidíme, jak se domluvíme na podrobnostech a jak se nám to podaří naplánovat.

STARTREK.COM: Budou v roce 2007 následovat nějaké další hry?

Ian Davis: Momentálně se soustředíme na tvorbu Star Trek: Legacy, abychom z ní udělali co nejlepší hru. O tom, co bude dál, si promluvíme, až tuhle hru dokončíme.

STARTREK.COM: Jak dlouho trvá vytvořit takovouto hru, od základního konceptu po vydání?

Ian Davis: Záleží hodně na konkrétním titulu, na tom, s čím začínáte, a také na tom, jaké týmy máte k dispozici a jakou mají zkušenost. Obecně řečeno by měl patřičný vývojový cyklus významného titulu trvat dva až tři roky, plus minus. Na některých částech grafické technologie Legacy se pracuje téměř čtyři roky.

STARTREK.COM: Je tato hra postavena na již existujícím herním enginu?

Ian Davis: Při vývoji Star Trek: Legacy sice můžeme zužitkovat léta zkušeností s vývojem startrekových her, ale na zbrusu novém grafickém enginu pracujeme už od roku 2002! Konečně máme k dispozici platformy, které jsou dostatečně výkonné na to, aby výsledek vypadal jako film, a právě proto teď na hře a jejím enginu usilovně pracujeme.

Původní rozhovor na STARTREK.COM: zde

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 26.2.2006


Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Legacy najdete zde.