Rozhovor s Ianem Curriem o Star Trek: Legacy

GameSpot: Víme, že hra už nesouvisí s epizodou „Nákaza“ ze série Nová generace (epizodou, ve které je Enterprise nakažena cizím počítačovým virem). Jak tedy Legacy stmelí všechna období Star Treku? Budeme v každé části sledovat dobrodružství jiného plavidla na způsob toho, jak každý televizní seriál sleduje v různých obdobích různé lodě?

Ian Currie: Začnete s jednou lodí, NX-01, s kapitánem Archerem u kormidla. Postupně budete budovat svoji flotilu a v určitém bodě postoupí časová linie kupředu. Když přestoupíte z období Enterprise do období Původní série, vaše hlavní loď se změní a u kormidla se ocitne Kirk. A to samé se stane, když se časová linie posune z období Původní série do časů Nové generace. Nicméně, s výjimkou hlavní lodě je pouze na vás, abyste určili, k jakým změnám ve vaší flotile dojde a kdy.

GameSpot: Bylo oznámeno, že příběh Legacy napsala slavná startreková autorka D.C. Fontana. Jak spolupráce s ní vypadala? Podílela se na tvorbě příběhu od samého začátku?

Ian Currie: Z toho, že se tohoto projektu zúčastnila, jsme byli opravdu nadšeni. Připojila se k nám poměrně brzy, ještě když byl náš příběh teprve v plenkách. Vzhledem k jejím nezměrným znalostem všeho, co souvisí se Star Trekem, si jsem jist, že nikoho nepřekvapí, že měla na směřování příběhu podstatný vliv. Jednalo se o náročný proces, protože příběh i hra musely splynout tak, aby současně zůstaly zachovány silné stránky každého období. To občas představovalo nemalou výzvu, protože ne každý příběhový prvek se hodí do hry a zároveň jsme do ní nechtěli začlenit skvěle vypadající herní mechanismy, které by nezapadaly do příběhu. Nakonec jsme dokázali namíchat přesně tu správnou směs.

GameSpot: Vyrozuměli jsme, že ve hře budou Klingoni, Borgové a Romulané. Objeví se i nějaké menší rasy, jako třeba Ferengové? Mohl byste nám také říct něco o nové cizí rase, kterou vytváříte speciálně pro tuto hru?

Ian Currie: Ano, ve hře jsou Klingoni, Borgové i Romulané. To samé bohužel nemohu říct o Ferenzích ani o žádné nové cizí rase, o které jste mluvili.

GameSpot: Kolik různých hvězdných lodí bude mít každá frakce? Jsou flotily hlavních ras v plné síle? Budou mít například Klingoni a Romulané protějšky ke všem klíčovým lodím Federace?

Ian Currie: Federálních lodí je víc než v případě ostatních ras a to hlavně proto, že v kampani pro jednoho hráče hrajete za Federaci. Z tohoto důvodu jsme do hry chtěli začlenit co nejvíce federálních lodí, ale i pro ostatní rasy jich máme dost – zhruba dvacet pro každou.

GameSpot: Demo představené na E3 obsahovalo klasickou bitvu mezi Enterprise a Reliantem z druhého startrekového filmu. Byla tato mise vytvořena čistě pro potřeby prezentace, nebo bude hra obsahovat samostatné bitevní scénáře, ve kterých ožijí slavné okamžiky Star Treku?

Ian Currie: Bitva z filmu Khanův hněv bylo speciální demo vytvořené pouze pro E3. Nicméně, až hru vydáme, může se v tomto směru objevit nějaké to překvapení.

GameSpot: O módu šarvátky se toho prozatím moc nenamluvilo. Bude tento mód k dispozici jak pro jednoho, tak i pro víc hráčů? Budeme moci vytvořit jakoukoliv bitevní situaci mezi loděmi z různých období? Jak velká mohou tato bojová střetnutí být?

Ian Currie: Šarvátka je jedním z mých oblíbených prvků v této hře. Jedná se v podstatě o hru více hráčů s boty, ale i přesto je boj intenzivní a můžete si ho navíc osladit pomocí různých nastavení. Tato nastavení ve hře více hráčů a v módu šarvátka jsou jednou z věcí, které hře přináší značnou hloubku a silnou znovuhratelnost: Můžete určit věci jako období (Archer, Kirk, Picard a podobně), rasu, umělou inteligenci, velikost flotily, velitelské body (které slouží k vybalancování soupeřících flotil) a samozřejmě i spoustu prvků, které najdete v každé hře více hráčů, jako je oživení, časová omezení, počet týmů, atd. V nabídce je skutečně obrovské množství možností, tolik, že při každé hře budete moci zkusit jiné nastavení.

GameSpot: Proveďte nás typickou misí z kampaně. Přesuneme se jednoduše warpem na bojiště, kde budeme válčit, dokud nezůstane naživu jenom jedna strana, nebo budou mít mise hlubší náplň? Budeme si moci vybrat, který z cílů splníme dřív, nebo se bude mise odvíjet postupně skrze sérii oddělených úseků?

Ian Currie: Každá mise začíná filmovou sekvencí, ze které vyplyne přinejmenším jeden cíl. Občas můžete dostat hned na začátku vícero cílů, jindy dojde během mise k událostem, které vaše cíle změní nebo přidají nové s tím, jak bude Hvězdná flotila reagovat na vzniklou situaci. V některých misích jsou k dispozici i sekundární (volitelné) cíle.

GameSpot: Jak bude fungovat ukládání pozic? Pokud prohrajeme bitvu, budeme muset začít znovu od začátku, nebo budeme moci ukládat svoji pozici kdykoliv? Nebo bude hra obsahovat systém kontrolních bodů?

Ian Currie: Automatický systém kontrolních bodů nemáme, zato umožňujeme ukládat svou pozici kdykoliv, takže hráči budou mít nad průběhem mise dostatečnou kontrolu.

GameSpot: Vyskytují se mezi verzemi pro Xbox 360 a PC nějaké zásadní odlišnosti, kromě způsobu ovládání? Nebo jsou obě verze v podstatě identické? A přizpůsobíte každou verzi dané platformě? Bude například PC nebo Xbox 360 verze obsahovat nějaké specifické prvky?

Ian Currie: Mezi oběma verzemi hry by se našlo jen málo rozdílů. Od samého začátku jsme hru vyvíjeli s ohledem na obě platformy, takže nabízí velmi podobný zážitek bez ohledu na to, před čím při hraní sedíte.

GameSpot: A na závěr, čtyřicáté výročí této licence se blíží. Jak daleko je hra ve vývoji? Stihne to Legacy na narozeninovou oslavu Star Treku?

Ian Currie: Legacy momentálně vstupuje do finální fáze vývoje. Trávíme teď spoustu času odstraňováním chyb, pilováním detailů a nahrazováním všech původních odstrašujících namluvení, k nimž jsme předtím donutili členy týmu.

GameSpot: Děkujeme za rozhovor.

Původní rozhovor na GameSpot: zde

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 16.7.2008

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Legacy najdete zde.