Novinky o Star Trek: Bridge Commander
31.5.2001 07:49
Peter Leahy z Totally Games - týmu, který vyvíjí Bridge Commandera - oficiálně oznámil, že Bridge Commander NEBUDE obsahovat multiplayer. Protože prý chtějí vytvořit tu nejlepší Star Trek hru všech dob, zjistili, že potřebuje ještě spoustu práce, takže zrušili hru pro více hráčů a od teď se budou soustředit už pouze na single player. Součástí hry ale bude tzv. Quick battle, tzn. rychlá bitva, kde se posadíte do kapitánského křesla buď na U.S.S. Icarus (třída Galaxy) nebo U.S.S. Sovereign (třída Sovereign), zvolíte si spojence a nepřátele a zabojujete si.

Součástí zprávy bylo ještě jakési časové rozvržení celého projektu. Vězte tedy, že v červnu je plánována alfa verze, beta je očekávána v červenci a hotov by měl být Bridge Commander v září. Do obchodů by se pak měl dostat někdy mezi polovinou září a začátkem října.

Star Trek: Bridge Commander Screenshot of the Week a videa z E3
27.5.2001 20:09
Screenshot of the Week 28Máme tu pro Vás nejnovější Screenshot of the Week z Bridge Commandera, na kterém názorně vidíte, jak bude ve hře vypadat tzv. "Glow effect" (ještě že to údajně půjde vypnout, protože nevím, na čem by se měl Bridge Commander hýbat). A ještě se můžete podívat na devět krátkých videosekvencí nahraných na E3 v Los Angeles. Všechna videa jsou v MPEGu s anglickým komentářem a celý 10MB zazipovaný paklík si můžete stáhnout odsud.

Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars English Preview
22.5.2001 0:30 a.m.
Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars Preview based on the pre-beta code is finally up. Everybody interested click here!

Nové Screenshoty k Bridge Commanderu
18.5.2001 20:58
Právě jsem přidal pár nových screenshotů z Bridge Commandera. Informace o této hře si můžete zatím číst pouze na české fan stránce, ale mám v plánu vše, co půjde, převést i sem (tzn. screenshoty, preview, rozhovory a obrázky). Bridge Commander je stále plánován na léto tohoto roku, ale nejsem si jistý, jestli to Totally Games stihnou, protože Bridge Commander je stále v alfa stádiu, takže na něm (i když to podle screenshotů nevypadá) bude asi ještě hodně práce.

Star Trek: Voyager Expansion Pack Movie + Elite Force Patch v1.2
14.5.2001 19:00
Dnes tu pro Vás máme pár (tedy dva) downloadů. Prvním z nich je 10,7 MB velké video z před několika dny dokončeného Expansion Packu k Elite Force ve formátu MPEG. Tím druhým je pak poslední patch k Elite Force ve verzi 1.2, která (snad) obsahuje i patch verze 1.1. Pro všechny případy si, v případě že tomu tak není, můžete z naší Download sekce stáhnout rovněž verzi 1.1.

Preview Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars podle pre-beta verze!
11.5.2001 21:36
Konečně jsem napsal preview na tuto úžasně vypadající a ještě lépe se hrající vesmírnou strategicko-taktickou gamesu. Už aby byla venku plná verze!

Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars E3 Movie!
11.5.2001 7:39
V předstihu se nám podařilo získat video z této připravované trojrozměrné strategicko taktické vesmírné strategie, které budou Simon and Schuster Interactive společně s Gizmo Games od 17. května předvádět na největší show počítačových her E3 v Los Angeles. 54 sekund dlouhé video zabírá 24,9 MB. Dále jsme zjistili, že vydání Dominion Wars je naplánováno na začátek června, což vypadá splnitelně, protože podle tohoto videa prodělala hra spoustu změn k lepšímu oproti verzi, kterou máme k dispozici (preview bude, brzy).

Začíná květnové kolo naší soutěže!
6.5.2001 15:09
A se začátkem nového měsíce tu je i další soutěž. V květnu si zasoutěžíme o tři výtisky zbrusu nové knihy Star Trek: Nová Generace #5 Zóna úderu. Otázky jako vždy nejsou příliš těžké, takže máte všichni možnost! Hodně štěstí!

Jak jste si určitě všimli, už čtrnáct dní jsme tyto stránky neupdatovali. Nebojte se - nekončíme. Jde o to, že momentálně nemáme téměř vůbec žádný volný čas - Marek končí školu a já letní semestr, takže máme starostí se školou až nad hlavu. Tento stav podle našeho odhadu bude trvat až do prvního červnového týdne a potom s velkou pravděpodobností nastane období velkých změn (grafických i obsahových). Už teď máme připraveno několik nových prvků, při kterých se naši externí spolupracovníci Kuba a Ondra hodně zapotili (a kvůli našim nárokům ještě zcela určitě zapotí). Nové prvky ale nevymýšlíme pouze my, ale návrhy přicházejí i od Vás, za což Vám převelice děkujeme a určitě se je pokusíme zařadit. I přes nedostatek času by se tu v květnu měla objevit Markova maxi-recenze Away Teamu, moje preview Dominion Wars a také recenze Invasion. K tomu samozřejmě pravidelná nahlédnutí do českých herních časopisů. Těšit se také (snad) můžete těšit i na velice rozsáhlý návod na Klingon Academy, na kterém se pracuje už několik měsíců. Do dalšího updatu se mějte fajn.

P.S.: Ještě bych se chtěl omluvit organizátorům Avalconu, že jsem z výše uvedených důvodů nestihl umístit na stránky slibovanou reklamu jejich akce. Příště to už bude lepší, určitě.

Vyhlášení výsledků dubnové soutěže!
6.5.2001 15:08
S menším zpožděním ale přeci jen tu máme vyhlášení výsledků dubnové soutěže. Nejdříve klasicky správné odpovědi: Hra, ve které budete mít na starosti kolonii Borgů, se jmenuje Borg Assimilator. V Away Teamu si do svého týmu můžete vybírat ze sedmnácti osob. Příběh hry Star Trek: New Worlds začíná v roce 2292 a konečně hra Star Trek: The Next Generation A Final Unity se nechá nejlépe popsat jako adventure s akčními mezihrami. Ze správným odpovědí jsme tentokráte vytáhli tyto tři šťastlivce: Jirku Novotného, Honzu Dvořáčka a Petra Pokorného. Každý z nich od nás získává knihu Star Trek: Nejlepší osud od Diane Carey.