Interview s Kenem Hoekstrou
- vedoucím projektu Elite Force Expansion Pack -

Jak se vlastně nový přídavný paklík jmenuje? Co nového nás čeká v single playeru? A kolik bude nových levelů?
Název stále ještě vymyšlený nemáme. Star Trek: Voyager Elite Force je už sám o sobě pěkně dlouhý název, takže se snažíme vymyslet jméno tak, aby se nám vešlo celé na přední stranu krabice. Ale dáme Vám vědět…
Co se týče nových prvků ve hře pro jednoho hráče - máme Virtual Voyager mode (původně znám jako Tour mode), který obsahuje všechny hlavní části USS Voyageru. Můžete se bavit s posádkou a využívat prostředí jakož i číst lodní deníky a technické informace. Také tu máme dané cíle mise a navíc musíte najít 14 ukrytých předmětů. Do Virtual Voyager mode jsme rovněž přidali několik holo misí jako například misi s Kapitánem Protonem, kradmější klingonskou infiltrační misi, relaxační program na střelnici a v zahradě, který se pokazí. Toto vše tvoří dohromady 16 nových map pro single playera, když započítáme i levely z Voyageru, které jsou součástí prohlídky.
Také jsme přidali několik bonusových materiálů jako jsou návrhy, dema a trailery a novelizace Elite Force, kterou stvořil náš programátor Robert Love.

A co multiplayer? Můžete nám říci něco víc o hře založené na jednotlivých profesních třídách? Jednou z věcí, kterou jsme vždycky chtěli udělat, je podrobit si ostatní nižší bytosti asimilací k obrazu svému - bude tohle součástí módu Borgu-podrob-si-mě?
Část pro hru více hráčů se skládá z více než 20 nových map, 11 nových skinů pro Holomatch a několika herních modifikací pro existující multiplayerové hry. Jedním z herních módů je Borg Assimilation, kde jeden tým hraje za Borgskou královnu a skupinu vojáků, zatímco druhý tým hraje za Federaci nebo jiné "ty dobré". Dobří hoši se snaží zničit Borgskou královnu a Borgové se naopak snaží asimilovat své nepřátele. Jakmile Vás asimilují, musíte se připojit k Borgům a pomáhat jim s verbováním Vašich bývalých spolubojovníků.
Ostatní modifikace zahrnují systém hry založený na profesních třídách, dezintegrační mód a mód poslední tým zůstává. V systému založeném na profesních třídách si můžete vybrat ze šesti typů postav - infiltrátor, zdravotník, technik, demolista, těžkooděnec a odstřelovač. Každá třída má odlišné schopnosti jako je rychlost, výška výskoku, brnění, způsobované poškození a přesnost. Hodně to změní tempo hry, obzvláště v týmové hře.

A co nové zbraně nebo modely hráčů? Máme nějakou šanci vidět tentokrát spoře oděnou Tashu Yar?
Do Tour mode jsme v Expansion Packu přidali federační trikordér, jakož i novou zbraň…pistoli Kapitána Protona. Holo mise Kapitána Protona spolu nesou spoustu nových postav pro single player i multiplayer včetně samotného Kapitána Protona, Bustera, Dr. Chaotica, Constance Goodheart, Satanova robota a Chaotikových stráží. Ale žádnou Tashu Yar. Budete se muset spokojit s Janeway, Torres a Tuvokem alá Borg tak, jak jste je mohli vidět na začátku závěrečné řady.

Na jaké části Expansion Packu právě teď pracujete a kdy si myslíte, že byste ho mohli vydat?
Právě teď přidáváme finální prvky do hry a pracujeme na testování. Budeme muset začít s německou lokalizací a všechen nový materiál si budeme muset nechat schválit Paramountem a Activisionem. Také se snažíme dokončit práce na podobě krabice a vymyslet samotný titul, jak už jsem zmínil dříve. Projekt máme momentálně naplánovaný na jaro 2001.

Děkujeme za rozhovorSeznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Voyager Elite Force Expansion Pack najdete zde.