Pět nových screenshotů z Elite Force 2
31.7.2002 20:11
Tak a máme tu další nové screenshoty z připravované 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Novou pětici obrázků najdete samozřejmě mezi ostatními screenshoty. Musím říct, že tahle hra vypadá den ode dne lépe.

Nová podoba LCARS panelů
31.7.2002 19:23
Na Bridge Commander Czech Fan Site čeká na všechny z vás, kterým se nezdá původní barva LCARS panelů v Bridge Commanderovi, jejich nová podoba.

Podoba můstku třídy Galaxy z Generations
30.7.2002 21:40
Na Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout podobu můstku lodi třídy Galaxy z filmu Star Trek: Generations.

Uniformy posádky z Původního Star Treku
29.7.2002 20:22
Na Bridge Commander Czech Fan Site čekají na všechny příznivce Původního Star Treku uniformy posádky, které reprezentují právě tuto éru.

Orion Dreadnought ke stažení
28.7.2002 12:45
Na Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout první model orionského plavidla, kterým je Orion Dreadnought.

Tři nové screenshoty z Elite Force 2
27.7.2002 21:32
V sekci věnované screenshotům si můžete prohlédnout tři nové obrázky z připravované 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2, které zobrazují boj Hazard Teamu na palubě federální lodi USS Dallas a na vesmírné stanici cizinců.

Federální Hecate a breenská Frigate ke stažení
27.7.2002 21:32
Na Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout dva nové modely lodí. Prvním je model federální lodi třídy Hecate a druhým je model breenské fregaty.

Preview Star Trek: Evolution
26.7.2002 21:49
Dnes si můžete přečíst první preview připravované české tahové strategie Star Trek: Evolution, kterou pro nás připravuje vývojový tým WDK Games. Kromě toho si také můžete prohlédnout první screenshot a několik herních návrhů a dalších obrázků.Today you can read through the first preview of the Czech turn-based strategy Star Trek: Evolution being developed by the WDK Games development team. Aside from this you can also look at the first screenshot and several game designs and other pictures.


Star Trek: Evolution
24.7.2002 23:17
Zdá se, že se za poslední den pěkně rozvířila situace kolem WDK Games a jejich připravované tahové strategie Star Trek: Evolution. O hře se již nediskutuje pouze v češtině, ale začínají se objevovat diskuze o Evolution na anglických fórech, jako je Steve's BOTF Gaming site nebo i přímo na oficiálním fóru Paramountu o Star Trek hrách. Všichni čeští zájemci jsou zváni k diskuzi především na StarNet.

WDK Games a Elite Force 2
23.7.2002 22:02
Ne, nebojte se ani nejásejte, WDK Games nemají s touto připravovanou 3D akční hrou nic společného (až na to, že si ji po vydání zřejmě všichni z týmu zahrají, ale to hodně předbíháme, protože podle nejnovějších informací hra nedosáhla ještě ani alfa stádia, takže nadále panuje klid zbraní). Elite Force 2 se týkají dva nové screenshoty, které si můžete prohlédnout na této stránce.

WDK Games tu zmiňuji pro to, že dnes byla spuštěna jejich domovská stránka na prozatimní adrese http://bigas.gameplanet.cz/wdk. Najdete tu základní informace o týmu a pár slov a obrázků ke VŠEM připravovaným hrám. Ano, ano - některé hry, které se nacházejí prozatím stále v projektové fázi byly odtajněny, takže si můžete přečíst, co na vás čeká ve hrách Evolution, Endless Universe, Final Journey a Academy!!

Star Trek hry na Al-Batani
22.7.2002 22:46
Ocampa přidal do herní sekce serveru Al-Batani informace týkající se dvanácti Star Trek her. U některých si můžete prohlédnout screenshoty, u jiných se můžete začíst i do krátké recenze.

Klingonský křižník KCX
21.7.2002 19:21
Na Bridge Commander Czech Fan Site čeká na všechny fanoušky vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander nový model těžkého klingonského křižníku KCX.

Borgská Koule ke stažení
20.7.2002 23:06
Na Bridge Commander Czech Fan Site se dnes objevil další zástupce borgských plavidel a to borgská Koule, se kterou svedla vesmírná loď Voyager závěrečný souboj na své cestě zpátky domů.

Nové screenshoty a informace o Starfleet Command 3
19.7.2002 20:36
Přesně podle očekávání se mi podařilo informační sucho kolem Star Trek her zakřiknout a dnes vám tak mohu předložit sedm nových screenshotů z taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3, která se nám bohužel trochu opozdí a momentálně je plánována na listopad letošního roku. Další nové informace, které se mi podařilo o této hře vyzískat, si můžete přečíst na konci preview.

Federální loď třídy Northstar
19.7.2002 20:36
Informační mlha halí dnešní nový model federální lodi třídy Northstar, který si můžete stáhnout na Bridge Commander Czech Fan Site.

Midas Array ke stažení
16.7.2002 20:59
Na Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout model komunikační stanice Midas Array známé ze seriálu Star Trek: Voyager.

Mimochodem - když jsem tu před pár dny psal, že se pořád něco děje a pořád je něco nového, tak to není tak úplně pravda. Vlastně je to momentálně právě naopak. Neděje se vůbec nic - žádné nové screenshoty, žádné nové rozhovory - nic. Sice se měly objevit nové obrázky ze Starfleet Command 3, ale nakonec z toho zřejmě sešlo a nové screeny z Elite Force 2 se očekávají až koncem tohoto měsíce (přesněji řečeno 10 nových obrázků).

Změna u downloadů
15.7.2002 23:30
Změn v sekci Downloadů je hned několik. PVH - grafik vývojového týmu WDK Games - mi nakreslil nové ikonky, které se však už netýkají výhradně stahování souborů. Propojil jsem (prozatím pouze částečně) zdejší sekci Downloadů s databází herního vypalovacího serveru Vypalmito. Pokud je tedy soubor k dispozici, nemusíte si ho už pracně stahávat z Internetu (aktuální pro modemisty a především hratelné demoverze), ale můžete si ho nechat vypálit. Myslím, že tento prvek bude některým z vás jistě vyhovovat. V databázi Vypalmito je momentálně 110 souborů týkajících se Star Trek her, takže nám sekce Downloady v budoucnu pěkně naroste. Jistěže nebudu tvrdošíjně prosazovat pouze vypalovaní, ale vždy se budu snažit (pokud to jen trochu půjde) najít pro daný soubor i fungující odkaz ke stažení tak, abyste měli možnost volby.

30.000 návštěvníků Star Trek Games.CZ
13.7.2002 17:39
Tak to bychom měli dalších deset tisíc návštěvníků za námi! Děkuji všem čtenářům těchto stránek za jejich pozornost. Určitě sem choďte i dál, protože se pořád něco děje a pořád je něco nového, co se tu můžete dočíst.

Rebelské stíhačky na Bridge Commander Czech Fan Site
11.7.2002 22:18
A-Wing, B-Wing, X-Wing a Y-Wing - všechna tato rebelská plavidla z Hvězdných válek najdete ke stažení na Bridge Commander Czech Fan Site.

Nová federální loď: Borg Diamond
10.7.2002 20:35
Ochromující svojí krásou i palebnou silou - přesně takový je borgský Diamant - osobní plavidlo borgské Královny. Pokud chcete dokázat, že neporazíte každou loď, stáhněte si tento nový model z Bridge Commander Czech Fan Site.

Nová federální loď: Avalon Trinity
7.7.2002 12:12
Ze stránek Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout nový model těžkého federálního křižníku třídy Avalon Trinity z 25. století vybaveného takovými prvky, jakými jsou biometický trup nebo fúzní posun nahrazující standardní impulsní pohon.

Update cheatů
6.7.2002 23:59
Zřejmě nejzanedbávanější sekcí těchto stránek je část věnovaná cheatům. Protože jsem se na to už nemohl dívat, rozhodl jsem se, že změním věci k lepšímu. Dnes jsem tedy přidal první sadu nejrůznějších podvůdku pro hry Armada, Armada 2, Away Team, Dominion Wars a Birth of the Federation. Nicméně je nutno jedním dechem dodat, že prakticky žádný z těchto cheatů jsem na vlastní kůži nevyzkoušel, takže pokud při jejich zkoušení narazíte na nějaké problémy, neváhejte a ozvěte se. Stejně tak se ozvěte i pokud máte nějaké jiné cheaty, které jsem neuvedl.

Tyto cheaty jsem přebral ze stránek CHEATY.sk

Návod, screenshoty a downloady 25th Anniversary
5.7.2002 12:06
Po několika dlouhých dnech odlaďování je k dispozici kompletní (nicméně ne 100%ní) návod na výbornou adventuru Star Trek: 25th Anniversary od Interplay. Mezi screenshoty z této hry jsem přidal i sedm nových kousků, které většinou reprezentují rozdílovou poslední epizodu z CD verze. Z Download sekce si mohou zájemci stáhnout nehratelnou demoverzi hry a majitelé disketové verze, které nebaví vesmírné souboje, jistě neodmítnou oficiální patch umožňující přeskakovat bitvy. Na konec návodu jsem ještě přilepil podle mě světově unikátní soupis téměř všech hesel, na která se můžete na můstku Enterprise dotazovat lodního počítače. Sice se podle mě nejedná o vyčerpávající seznam (určil jsem "pouze" 166 hesel), ale i tak jsem si čtyři hodinky slušně máknul.

Screenshoty a informace k Elite Force 2
4.7.2002 19:49
Pokud jste dnes ráno byli na Euroconu na přednášce o Star Trek počítačových hrách, tak jste si mohli prohlédnout šest nových screenshotů k připravované 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2, které Marek ukazoval. Tyto screenshoty si teď všichni můžete prohlédnout i na této stránce.

K Jirkově preview Elite Force 2 jsem přidal několik nových informací, které se mi podařilo sehnat za posledních pár dní na Internetu.

A nejen Elite Force 2 se bude týkat i třetí odstavec: Podle neověřených informací se na DVD příloze německého herního časopisu PC Games nachází první polovina vylepšeného traileru k Elite Force 2, který za peníze nabízí Gamespot. Také to vypadá, že tato sekce na domovských stránkách Ritual Entertainment pojednávající o Elite Force 2 nebude nakonec oficiální stránkou. Její otevření se plánuje někdy na začátek srpna. V srpnu by se rovněž měl objevit první trailer k taktické simulaci Starfleet Command 3 a plná verze prvního oficiálního traileru k Elite Force 2. Tato videa budou s největší pravděpodobností představena na prvním virtuálním Star Trek conu, který se bude konat 2.-4. srpna. A naprosto neověřenou fámou jsou řeči o tom, že na CD Return to Castle Wolfenstein Game of the Year edition by se měl nacházet trailer k Elite Force 2. Kdo ví?

Klingonský křižník třídy Bloodwing ke stažení
4.7.2002 19:49
Na Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout první skutečně nový model klingonské lodi. Jedná se klingonský válečný křižník třídy Bloodwing.

Star Trek na Euroconu
2.7.2002 23:19
Jak jistě mnozí z vás dobře vědí, včera začalo v Chotěboři setkání evropských fanoušků sci-fi (a oborů spřízněných), kde samozřejmě nemůže chybět ani Star Trek. Star Trekový blok se rozběhne ve čtvrtek a hned velmi zajímavým tématem. V deset hodin ráno totiž začne přednáška o Star Trek hrách. Já se jí sice z nejrůznějších důvodů nezúčastním, nicméně nejen Marek Danko alias Mae2000 se na ni zodpovědně připravil a mohu vám už teď říct, že se máte na co těšit. Nemohu tu prozradit nic konkrétního, ale dozvíte se hromadu zajímavých a nových informací, shlédnete několik velmi zajímavých materiálů a tak dále. Pokud se na Eurocon chystáte, určitě si nenechte tuto přednášku uniknout. Vzhledem k tomu, že je teď pro Star Trek hry trošku mrtvé období, se na vás sice nevyvalí tuny šokujících informací, avšak díky spolupráci se společností Activision byste se mohli dočkat něčeho zajímavého.... Program celého setkání si můžete stáhnout z těchto stránek.

Plná verze Star Trek: Free War ke stažení
2.7.2002 23:18
Martin Šimek dnes vydal plnou verzi své nové hry Star Trek: Free War. Jelikož jste už určitě četli recenzi, tak se tu nebudu sáhodlouze rozepisovat a dodám jen pár věcí: Podle předpokladu doprovází hru ve finální podobě téměř půhodina MIDI hudby ve formátu přehraj-si-sám. Nikdo by si rovněž neměl nechat uniknout přiložený soubor readme.txt, ve kterém se dozvíte vše o novinkách, ovládání, všech volbách a mnoho dalších informací včetně zajímavého FAQ.