Star Trek Online se znovu připomene 27. července
19.6.2008 9:37
Co se stane 27. července, lámou si dnes hlavu fanoušci startrekových her po celém světě. Počítadlo na oficiálních stránkách týmu Cryptic Studios s motivem jednoho ze starších artworků Perpetual Entertainment k MMO Star Trek Online sice téměř nikoho nenechává na pochybách, čeho se chystané oznámení bude týkat, ale další podrobnosti jsou zatím zahaleny rouškou tajemství.

Že vývojáři úspěšného online světa City of Heroes adoptovali torzo Star Trek Online od Perpetualu, se v kuloárech šeptá už několik dlouhých měsíců. Až dosud ale nebylo jasné, zda-li se trekkies skutečně mohou těšit na nový titul. S ohledem na využití původního konceptu se ale jeví jako reálná optimistická myšlenka, že v Crypticu nezačali s vývojem úplně od znova, ale pokračují v rozpracovaném díle svých předchůdců. Nezbývá než doufat, že zkušeným vývojářům MMO světů půjde práce od ruky lépe než experimentátorům z Perpetualu. (mr.spock)

Videorecenze Star Trek: Tactical Assault
12.6.2008 9:36
Technologický pokrok se řítí nezadržitelně kupředu a mnoha čtenářům dnes už běžná textová recenze nestačí nebo z nejrůznějších důvodů dávají přednost recenzi obrazové. Nejen pro ně připravil Jirka Bigas naši historicky první videorecenzi, ve které vás seznámí s taktickou vesmírnou simulací Star Trek: Tactical Assault.

Jak je to se Star Trek: Conquest v ČR?
4.6.2008 14:39
Mezi čtenáři Star Trek Games.CZ se velmi pravděpodobně nenajde mnoho těch, kteří by holdovali konzolovému hraní. I přesto věříme, že by mohla být někomu z vás následující informace k užitku. Pokud máte - stejně jako my - problém získat u nás Star Trek: Conquest pro PlayStation 2 a Wii, vězte, že chyba není na vaší straně. Byť se najde několik českých e-shopů, které titul ve verzi pro PS2 nabízejí, několik námi dosud oslovených nedokázalo ani po několika týdnech hru doručit. Obrátili jsme se proto na vydavatele, tedy společnost Bethesda Softworks, a ta nám skutečně potvrdila, že Conquest zatím ve střední Evropě k dostání skrze oficiální kanály není. "Na uvedení ve vašem regionu stále pracujeme," slíbil Star Trek Games.CZ Matt Grandstaff z Bethesdy. Nezbývá tak než doufat, že se situaci co nejdříve obrátí v náš prospěch. (mr.spock)

Rozhovor s Danem Kingdomem o Star Trek: New Worlds
3.6.2008 15:24
Vydavatelská společnost Interplay, která se momentálně znovu probouzí k životu, pracovala v roce 2000 hned na několika startrekových titulech souběžně. Jedním z nich byla i 3D real-time strategie Star Trek: New Worlds, o které nám v dnešním rozhovoru něco poví její hlavní návrhář Dan Kingdom.