Starfleet Command 3 beta patch v1.01 build 534 C Unofficial Balancing Patch
30.6.2005 22:03
Parta fanoušků kolem serveru Trek-Online.com vypustila do světa nový patch pro taktickou vesmírnou simulaci Star Trek: Starfleet Command 3. Tato verze staví na oficiálním beta patchi v1.01 od Taldrenu, ale protože tato skupina vývojářů již neexistuje, musí si fanoušci pomoci sami. Nejaktuálnější záplatu pro Starfleet Command 3 obsahující všechny dosud vydané patche si můžete stáhnout z místní Download sekce, stejně jako aktualizovaný server kit.

Budoucnost The Neutral Zone 2
30.6.2005 0:25
Jak se zdá, Krešo z týmu Cateia Games, vyvíjející akční vesmírnou střílečku Star Trek: The Neutral Zone 2, se nápadu na peněžní zhodnocení své práce nehodlá vzdát. Proto se rozhodl ke kroku, jenž jako jediný možný přicházel v úvahu. Protože si o licenci na vydání oficiální startrekové hry může nechat jen zdát, vytvoří střílečku odehrávající se v jeho vlastním světě budoucnosti, kterou bude moci volně prodávat, a pro ni následně vyrobí totální modifikaci do startrekového vesmíru. Nechme se překvapit, jak to nakonec dopadne. Pokud chcete, můžete se zapojit do příslušné diskuze na domovské stránce již neexistujícího/teprve plánovaného projektu.

Star Trek Games.CZ Battlefest S.05
20.6.2005 22:44
Poměrně brzy po únorovém Battlefestu si někteří z natěšených hráčů vyžádali další pokračování našeho síťového klání. Proto se o víkendové noci z 9. na 10. července opět sejdeme v eSportsAreně na Palmovce, kde změříme své síly v oblíbených startrekových hrách. Vězte, že navzdory inflačním tlakům a rostoucím cenám ropy na světových trzích zaplatíte i tentokrát za dvanáct hodin zábavy v útulné počítačové herně pouhých 250,- Kč. Pokud jste čirou náhodou Battlefestem stále nedotčení, přečtěte si Jirkovo krátké povídání a případně si rovnou prostudujte reportáže či fotodokumentaci z již proběhnuvších akcí. Následně se nezapomeňte registrovat v našem diskuzním klubu na Lapiduchu, kde všem novým zájemcům rádi zodpovíme jejich případné dotazy.

Screenshoty Star Trek: Deep Space Nine Harbinger
14.6.2005 12:36
Na dnešek jsme si pro vás připravili něco opravdu speciálního. Nejedná se o nic menšího než téměř osmdesát screenshotů z 3D adventury Star Trek: Deep Space Nine Harbinger z roku 1996. Možná si řeknete, no a co? Jenže pokud jste tuto hru zatím nehráli, dnes máte vůbec první možnost prohlédnout si její podstatnou část. Nebudeme-li počítat několik prťavých obrázků, tak nikde jinde se žádný screenshot z této hry dosud neobjevil. Neváhejte a klikněte na tento odkaz, ať se můžete začít kochat. Nebojte se, o zvětšování obrázků se stará zbrusu nový JavaScript, který podle testů funguje ve všech hlavních prohlížečích. Možná si také všimnete, že jsme si každý screenshot poznačili - to jen pro případ, že by se některé spřátelené stránce naše galerie zalíbila. Autorem nového identifikačního loga Star Trek Games.CZ je David Matteson - ano, autor nedávno recenzované střílečky Enterprise: The Video Game - za což mu tímto děkujeme.

A ještě k dalším novinkám: Se značným zpožděním se taktická akční simulace Star Trek: Final War 2 dočkala své zasloužené recenze na serveru PlnéHry.cz.

Nezastavitelný Krešo vydal další alfa verzi akční vesmírné střílečky Star Trek: The Neutral Zone 2, tentokrát s označením 2.5. Stáhnout si ji opět můžete z domovské stránky, kde taktéž máte možnost prohlédnout si několik screenshotů z chystané 3D verze.

Katherine ze serveru Star Trek Gamers dává všem vývojářům startrekových freeware her na vědomí, že odteď mohou novinky přidávat přímo na hlavní stránku, což je odvážný krok, tak doufejme, že ho hlavně naši vývojáři využijí.

Recenze a download Enterprise: The Video Game
1.6.2005 10:36
Po strašlivě dlouhé odmlce způsobené potížemi s internetovým připojením a nedostatkem volného času vám přinášíme recenzi nové hry čerpající námět z televizní série Enterprise. Pokud ještě nemáte plné zuby akčních vesmírných stříleček, přečtěte si tuto recenzi, a pokud vás hra zaujme, můžete si ji klasicky okamžitě stáhnout z místní sekce downloadů.

Martin Šimek v mezidobí vydal nový patch v1.2 pro akční taktickou vesmírnou střílečku Star Trek: Final War 2 a to jak v české, tak i v anglické verzi. V případě české mutace si můžete stáhnout rovnou nejaktuálnější verzi kompletní hry, u verze anglické si musíte vystačit s rozdílovým patchem. To vše najdete ke stažení buď na domovské stránce hry nebo na stránce našeho lokálního mirroru.

Krešo z Cateia Games pokračuje v chrlení dalších a dalších alfa verzí své chystané akční vesmírné střílečky Star Trek: The Neutral Zone 2. Několik verzí jsme kvůli výpadku prošvihli, ale poslední s pořadovým číslem 2.4.3 si můžete stáhnout z domovské stránky.