Nová loď: Enterprise B
30.6.2002 20:30
Na Bridge Commander Czech Fan Site na vás čeká nový model federální lodi Enterprise B - první Enterprise, které nevelel kapitán Kirk (a hned ho to stálo život).

Recenze Star Trek: Free War
29.6.2002 17:10
Na světě je další česká freeware hra. Jejím autorem je pozorným a stálým čtenářům jistě známý Martin Šimek alias Unimatrix 325 z Racoon Software. Star Trek: Free War je sice na jednu stranu reedicí původní Final War, ale na stranu druhou se v ní setkáte s řadou nových prvků a vylepšení. Více se však dozvíte v této recenzi.

Dva screenshoty ze Star Trek: Shattered Universe
28.6.2002 19:35
I když se to vzhledem ke zrušení vývoje této hry může zdát jako zbytečnost, přesto vám dnes nabízím dva další screenshoty z této nejen podle mého názoru velice slibné hry. Škoda jen, že vydavatel je jiného názoru.

Screenshoty Star Trek: Secret of Vulcan Fury
27.6.2002 18:45
Na Internetu se nechá najít vážně spousta materiálů. To vám samozřejmě neříkám žádnou novinku. Při posledním nájezdu na informace týkající se Star Trek her jsem narazil kupříkladu na patch, který vám umožní v disketové verzi 25th Anniversary přeskakovat vesmírné bitvy a při surfování v hlubokých italských vodách spočinulo okno mého prohlížeče na jedné stránce, ze které se na mě smály čtyři "nové" screenshoty k dávno již zrušené adventuře Secret of Vulcan Fury. K tomu mohu ještě dodat jednu věc: Přede dvěma dny jsem se shodou okolností ptal v Interplay, jestli si to náhodou nerozmysleli a více než slibně vypadající Secret of Vulcan Fury přeci jen nevydají. Ne a ne. Nerozmysleli si to a hru nevydají. Prý musím pochopit, že v takovém průmyslu, jakým jsou počítačové hry, prostě musí jít některé tituly stranou. Ale proč zrovna Secret of Vulcan Fury?

Nová loď: Tal'goran
27.6.2002 18:45
Pro dnešní update Bridge Commander Czech Fan Site nám Romulané laskavě zapůjčili model svého válečného plavidla třídy Tal'goran.

Rozhovor s Danielem Hagertym o Star Trek: Starfleet Command 3
26.6.2002 20:18
Poslední z rozhovorů týkajících se vesmírné taktické simulace Stafleet Command 3. Tentokrát se dozvíte spoustu zajímavých informací nejen o příběhu hry, multiplayeru a grafických změnách.

Sedmá z Devíti jako první důstojník
25.6.2002 20:31
Pokud vás již unavují nové modely lodí, můžete zkusit třeba drobnou kosmetickou změnu a vyměnit svého prvního důstojníka Saffi Larsen za Sedmou z Devíti. K dispozici máte výběr celkem z jedenácti různých variant oblečení.

Ještě se musím vrátit k recenzi 25th Anniversary. Pro ty z vás, kteří jste ji četli, musím dodat, že svojí větou "mohu zodpovědně prohlásit, že obě dvě verze se od sebe neliší" jsem trochu přestřelil. Faktem je, že v době psaní recenze jsem měl za sebou kompletně disketovou verzi a byl jsem v páté epizodě CD verze. Do té doby je hra víceméně opravdu totožná, ale světe div se - poslední, sedmá, epizoda je kompletně předělaná a znatelně rozšířená. Aspoň budu mít trable s návodem.

A ještě sem doplním smutnou novinku, kterou jsem se právě dozvěděl od Kathryne Wahl ze společnosti Interplay: Chystaná 3D akční vesmírná střílečka Shattered Universe pro PS2 byla zrušena. Tak, kdo bude další?

Rozhovor s Erikem Bethkem a Markem Pfeifferem o Star Trek: Starfleet Command 3
24.6.2002 19:47
Světlo světa spatřil další rozhovor s tvůrci připravované taktické vesmírné simulace Starfleet Command 3, který si můžete přečíst na této stránce.

Nová loď: Romulan Bird of Prey
24.6.2002 19:46
Do dob kapitána Kirka se můžete vrátit díky modelu romulanského Dravého ptáka, který si můžete stáhnout na Bridge Commander Czech Fan Site.

Wallpapery a hudební ukázky Star Trek: The Next Generation Birth of the Federation
23.6.2002 4:48
Nejen Galaxie skrývá mnohá tajemství. Někdy mě překvapí i můj vlastní disk. Jelikož se v tomhle počasí nedá spát, podrobil jsem disk důkladné prohlídce a nevěřil jsem svým očím! Našel jsem totiž kompletní sadu pěti různých wallpaperů (každý ve třech rozlišeních) a pětici hudebních ukázek z tahové strategie Star Trek: The Next Generation Birth of the Federation, jejíž oblíbenost v poslední době opět roste převážně díky Jirkově Birth of the Federation Fan Site. Objev těchto materiálů je o to vzácnější, že jsem je stáhl před více než dvěma lety z nyní již neexistující oficiální homepage této hry. S tím nic nenaděláme, ale aspoň další kousek se nám podaří zrestaurovat.

Nová loď: Soulwolf
22.6.2002 17:29
Na Bridge Commander Czech Fan Site dnes přibyl ke stažení model prototypu lodi třídy Soulwolf, kterou možná bude jednou zastupovat i Enterprise F.

Recenze a screenshoty Star Trek: 25th Anniversary
20.6.2002 21:59
Je tomu již dávno co spatřila světlo světa první adventura od firmy Interplay, která vyprávěla příběhy neohrožené posádky hvězdné lodi Enterprise během její pětileté mise. Dnes si o ní můžete přečíst podrobnou recenzi a pro dokreslení dojmu si můžete prohlédnout více než dvacet screenshotů.

Nová loď: Heretic
19.6.2002 20:15
Na Bridge Commander Czech Fan Site se po delší pauze objevuje další model federální lodi. V tomto případě jde o bitevní loď třídy Heretic.

Jeden den v životě: Danny Pelfrey
13.6.2002 21:07
Pravidelným a pozorným čtenářům Star Trek Games.CZ jistě není třeba Dannyho Pelfreye představovat. Je to člověk, který (kromě jiného) tvoří pro Star Trek hry od Activisionu všechnu hudbu. To znamená, že má za sebou již několik počinů (poslední je Bridge Commander) a ještě víc jich má před sebou (např. Elite Force 2). Pokud vás zajímá, jak vypadal jeho pracovní den, kdy měl odevzdávat hudbu pro Star Trek: Bridge Commander, začtěte se do tohoto velmi zajímavého článku.

Čeština do hry Star Trek: Bridge Commander
12.6.2002 23:45
Tak přeci jen! Po více než dvou měsících překládání a testování dnes konečně vychází kompletní čeština pro vesmírný simulátor Star Trek: Bridge Commander. Trojice překladatelů doplňovaná pěti testery odvedla podle mého soudu kvalitní výkon a já věřím, že to ve výsledku je znát. Neváhejte tedy a stahujte! Třeba přímo tady (371 kB)!

První informace o Star Trek: Evolution na GamePlanet.cz
12.6.2002 19:21
Šéfredaktor herního magazínu GamePlanet.cz Jirka Bigas zveřejnil první informace o připravované tahové strategii Star Trek: Evolution od vývojového týmu WDK Games. Můžete si přečíst základní informace o hře a kromě loga si můžete prohlédnout i sadu prvních artworků.

Nová loď: Bajoran Interceptor
11.6.2002 18:10
Na Bridge Commander Czech Fan Site si můžete stáhnout nový model bajorské bitevní lodi Bajoran Interceptor pro vesmírný simulátor Star Trek: Bridge Commander. Kromě toho by se vám určitě mohlo hodit několik cheatů k této hře.

Překlad Bridge Commandera dokončen!
3.6.2002 13:40
Jak už vám jistě z nadpisu došlo, dokončili jsme překlad vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander. Pro klid našich duší teď ještě češtinu pár dní budeme testovat a pak ji vydáme. Počítejte s tím, že do týdne bude (nedočkáme-li se nepředvídaných komplikací) k dispozici k downloadu.

Elite Force 2 - první trailer
3.6.2002 13:04
Na světě je první trailer k 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2. Bohužel si ho musíte streamnout, protože verze ke stažení je dostupná pouze pro ty z nás, kteří si platí službu GameSpot Complete. Hnus, ale co naděláme - komerce je všude. K dispozici je naštěstí několik verzí ke shlédnutí, takže by si snad i modemáři mohli užít toto minutové video.

Nová federální loď: NCC 1701-G
2.6.2002 14:24
Sice se nejedná o nový model Enterprise, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale i přesto jde o pěkný model vylepšené federální lodi třídy Sovereign, který na vás čeká na Bridge Commander Czech Fan Site.

Wallpaper Star Trek: Elite Force 2
1.6.2002 20:59
K dispozici je první věc ke stáhnutí pro 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2. Jedná se o pozadí na plochu Windows. Tento wallpaper byl použit na počítačích, na kterých se Elite Force 2 předváděl na výstavě E3. Kromě toho byl tento obrázek také na tričkách a plakátech, které se tamtéž rozdávali. To je jen takový námět, co všechno můžete s wallpaperem udělat.