A Final Unity - Amiga demo
30.3.2003 22:30
Jistě není třeba nikomu z vás představovat klasickou adventuru Star Trek: The Next Generation A Final Unity, kterou v polovině devadesátých let vydala společnost Microprose. Dnes si odtud můžete stáhnout nehratelnou demoverzi této hry určenou pro počítače Amiga. Ze hry toho sice příliš vidět není a navíc celé demo má podle mě spíše působit jako výsměch PCčkářů Amigistům, že jejich počítače na tuhle hru nemají. Ti, kteří nevědí co s volným časem, si budou muset kromě dema (803 kB) stáhnout i emulátor Amigy (1,38 MB) a sehnat Kickstart ROM (není to legální, ale na Internetu se nechá najít všechno) a pak se ještě minimálně pár desítek minut pokoušet tuto demoverzi v emulátoru zprovoznit, protože to není žádná sranda. Kdo se s tím nechce takto zdržovat, může si prohlédnout několik obrázků pod tímto textem, které zachycují to nejdůležitější.

Neobjeví se na vaší AmizeCo nás v demu čeká?Enterprise opouští orbituVstupujeme do databázeNákres U.S.S. Enterprise

Jeden den v životě: Patrick "Kewk" Bowman
29.3.2003 23:15
Máte zájem stát se testerem počítačových her a zahrát si všechny ty nové pecky dřív než ostatní? Tak s tím vám bohužel nepomohu. Můžete ale díky tomuto článku nahlédnout do jednoho obyčejného pracovního dne Patricka Bowmana, který pro Activision testuje 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2 od Ritual Entertainment.

Nové screenshoty z Elite Force 2
27.3.2003 18:21
Tento týden se objevilo celkem šest nových screenshotů z 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2, které si můžete prohlédnout v místní galerii. Ke hře pak doplním ještě několik nových drobností: Elite Force 2 obsahuje řadu miniher - například krátce po začátku hry budete muset manuálně ovládat baterii pulsních phaserů a sestřelovat přilétající idryllské stíhače a zneškodnit jejich mateřskou loď. Jak již bylo zmíněno, vyskytují se ve hře tajné místnosti. Když nějakou takovou objevíte, můžete v ní najít speciální předměty, za které získáte bonusové body, díky kterým se následně můžete dostat do určitých normálně nepřístupných oblastí. A ještě jedna věc na závěr: hra by měla dosáhnout beta stádia za necelé dva týdny.

Rozhovor s Danem Kingdomem o New Worlds
23.3.2003 10:06
Pro klid duše jsem opět sáhl k úhybnému manévru a nabízím vám další ze starších rozhovorů. Tentokrát se jedná o druhé interview s Danielem Kingdomem z Interplay o real-time strategii Star Trek: New Worlds.

Kromě toho si můžete prohlédnout větší verzi finální podoby přebalu DVD boxu Elite Force 2.

Elite Force 2 a herní konzole
20.3.2003 23:19
Nic nového a převratného se neděje (rozuměj ve světě startrekových her), takže vezmeme za vděk i informací o tom, že se momentálně neplánuje žádná konverze 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 na herní konzole. Prozatím se počítá pouze s PC a Macintosh verzí.

Wallpapery Elite Force 2
17.3.2003 22:29
Pokud už vás omrzelo dívat se na stále stejnou pracovní plochu ve vašich Windows, měl bych tu pro vás malý návrh. Co si ji takhle zkrášlit jednou ze tří nových tapet s tématikou Star Trek: Elite Force 2? Skutečné modely tří dam - Sydney, Telsie a Juliet navíc prozrazují, jak dobře budou vypadat postavy ve hře.

Německá verze Elite Force 2
14.3.2003 18:56
Pokud dáváte přednost němčině před angličtinou, zcela jistě oceníte, že Star Trek: Elite Force 2 bude kromě angličtiny kompletně k dispozici právě i v němčině. Bohužel už však nepůjde přepínat přímo ve hře mezi oběmi jazykovými verzemi, jak tomu bylo u prvního dílu, ale hra bude k dostání buď pouze v anglické nebo pouze v německé mutaci. Důvodem je již kdysi zmiňovaný fakt, že hra je na obě CD našlapána až po okraj a nemůže si takovýto luxus dovolit. Zajímavostí také je, že narozdíl od prvního Elite Force nebudeme mít tentokráte volbu francouzštiny. Údajně proto, že Francie není oproti Německu dostatečně velkým trhem pro vytvoření vlastní jazykové verze.

Nové screenshoty a informace k Elite Force 2
13.3.2003 23:33
Dnes si můžete prohlédnout pětici nových screenshotů z 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2, které se objevily zhruba před necelými čtrnácti dny v americkém herním časopise Computer Gaming World (viz nedávný update).

K tomu přidám ještě jednu drobnou informaci, která přidá další zajímavý prvek do zápletky Elite Force 2: Hned ze začátku hry narazíte na opuštěném plavidle na mladou dívku jménem Katarina Scott. Pokud vám její příjmení něco říká, tak máte pravdu - Katarina je pravnučkou nám známého Scottyho, šéfinženýra Kirkovy Enterprise. Protože byla tato loď těžce poškozena, musela k záchraně přeživší části posádky použít starý pradědečkův trik s uschováním vzorce v paměti transportéru. Tolik oficiálně, nyní nastávají mé vlastní spekulace. Poškozená federální loď na začátku hry? To už jsme jednou slyšeli. Na takové lodi by se měl Hazard Team shledat opětovně s Telsiou Murphy. A jelikož by dvě opuštěná a poničená federální plavidla byla celkem nuda, vsadil bych se, že jedním z přeživších členů posádky dočasně uschovaných v paměti transportéru bude... Telsia. Ovšem, pořád to je spekulace...

Rozhovor s Raphaelem Hernandezem o Klingon Academy
9.3.2003 19:23
Přebal DVD boxu Elite Force 2Pokud máte zájem, můžete si přečíst rozhovor s producentem vesmírného simulátoru Star Trek: Klingon Academy Raphaelem Hernandezem z Interplay z doby těsně před vydáním hry.

Vpravo od textu si také můžete prohlédnout finální podobu přebalu DVD boxu 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Blíží se to, blíží...

Starfleet Command 3 německý Beta patch v1.01 & Screenshoty z Elite Force 2
6.3.2003 22:03
Pokud vlastníte německou verzi taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3, můžete si konečně i vy stáhnout beta verzi patche 1.01 o velikosti 13,1 MB.

V březnovém čísle amerického časopisu Computer Gaming World vyšlo preview na 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2, které obsahuje několik nových obrázků ze hry. Obě stránky tohoto článku si můžete prohlédnout pod tímto textem. Velmi zajímavou a potěšitelnou informací je zmínka o tom, že zápletka Elite Force 2 je ohromná, a že je alespoň třikrát větší než u prvního dílu. Takže je na co se těšit.

První strana preview Elite Force 2 Druhá strana preview Elite Force 2


Nové screenshoty a informace o Elite Force 2
1.3.2003 19:44
Po nějaké době si opět můžeme prohlédnout trojici nových screenshotů z 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2. Kromě toho na konci preview k této hře naleznete řadu nových informací, které se týkají věcí vážných i legračních a navíc si můžete projít kompletní seznam zbraní dostupných ve hře. Následující informaci berte s rezervou, ale v nejnovějším americkém preview Elite Force 2 se objevil v informačním rámečku údaj, podle kterého by hra měla vyjít již 20. května tohoto roku.

Rozhovor s Ericem Dallairem o Star Trek: Away Team
1.3.2003 12:24
Rozhovor s producentem týmové taktické akční hry Star Trek: Away Team Ericem Dallairem z Activisionu ještě z dob před vydáním hry si můžete přečíst na této stránce.

Drobná informace nepříliš podstatného charakteru týkající se hudby v Elite Force 2 praví, že jejím hlavním tvůrcem je Zak Belica z Ritual Entertainment. Nám všem známý skladatel Danny Pelfrey prý údajně vytvořil hudbu hrající na pozadí hlavního menu a pár různých hudebních kousků. Toť z novinek vše.