Prozkoumejte postel. Zjistíte, že je v ní zabudovaná sprcha, takže postel použijte, abyste ze sebe smyli nečistoty, které na vás zanechal kapitán Blikárd. Prozkoumejte i hajzl – odhalíte, že se jedná o nový model, který k odklízení nákladu používá systém teleportace. Hned ho vyzkoušejte. I když přinutíte sami sebe, že se vám na velkou chce, zjistíte, že hajzl nefunguje. Ze země seberte hajzlzvon a prozkoumejte WC-server. Teď ještě prozkoumejte dozorce, který vás hlídá, abyste zjistili, že má u sebe disketu. Promluvte si s ním a slibte mu, že mu na zapůjčenou disketu nahrajete nějaké obrázky těhotné zvěře. Získanou disketu použijte na WC-server a z WCnetu si stáhněte nový drajvr pro teleportační hajzl. Ovladač z diskety nainstalujte do hajzlu a opět se přinuťte ho použít.

Hajzl vás přenese do skladovací místnosti exkrementů, do kterých zapadnete až po pás. Nepropadejte panice a pomocí hajzlzvonu se vyšplhejte po zdi nahoru k otvoru pro odpad.

Z hajzlů vyjděte ven na chodbu a vstupte na holopalubu. Na profesorovu otázku odpovězte kladně.

Dostanete první úkol – vytáhnout Worfův zaseklý zadek ze záchodové mísy. Z chodby, na kterou vás profesor vykopne, se vydejte do prvního patra. Vstupte do prádelny a vezměte si mop. Přejděte do vedlejšího služebního pokoje, kde seberte šroubovák a otočte záklopkou. Vraťte se zpět na chodbu a šroubovákem odstraňte kryt. Ten ještě budete potřebovat, takže si ho hned vezměte. Vlezte do roury a přivlastněte si mouchu. Pavučiny, která vám blokuje cestu, se zbavte mopem. Vlezte pod hajzl. Na Worfův zadek použijte hever, který jste dostali od profesora na holopalubě. A nakonec Worfovi pomozte tím, že mu mezi půlky vrazíte mop. Se splněním úkolu se běžte pochlubit profesorovi na holopalubu.

V rámci druhého úkolu po sobě musíte napravit napáchané škody. Na chodbě před holopalubou narazíte na Datu. Vůbec se s ním nemazlete a bejzbolkou mu uražte hlavu, kterou si nezapomeňte vzít. Vlezte do roury a skrz ní pokračujte dál do rozvodny. Do soukolí vhoďte Datovu hlavu. Vylezte zpět na chodbu a jděte do prvního patra. Prasklý hlavní hovnovod zavařte svářečkou od profesora s pomocí krytu. Běžte zpátky za profesorem.

Dostali jste úkol třetí a také poslední. Rajkrovi nefunguje záchod a vy ho musíte opravit. Nejprve zamiřte do prvního patra a odtud před můstek, kde stojí Rajkr na stráži. Promluvte si s ním. Dá vám kartu od své kajuty. Zaskočte ještě do skladu, kde si vezměte flakón balzámu. Vraťte se na chodbu a rourou prolezte do rozvodny. Ze soukolí vycucněte pomocí hajzlzvonu Datovu hlavu a poté celé soukolí namažte balzámem. Teď už můžete jít do Rajkrovy kajuty, která se nachází na prvním patře. Pomocí hajzlzvonu uvolněte zacpaný hajzl.

V Rajkrově kajutě seberte banán a hned ho snězte. Pokuste se mu vzít i peřinu, ta se ale roztrhne. Získáte tedy alespoň husí peří. Vyjděte ven před Rajkrovu kajutu a do replikátoru vložte mouchu. Jděte do prvního patra a vstupte do laboratoře. Šroubovákem vypačte skříňku a vezměte si z ní projímadlo. Do prázdného flakónku po balzámu nalijte jód. Vraťte se zpět do prvního patra a zamiřte do prádelny. Na zem položte šlupku od banánu a také flakón s jódem. Prozkoumejte pračku a poté nastavte teplotu vody na 90 stupňů. Vyjděte ven a na zem položte peří. Jděte za Rajkrem a promluvte si s ním. Zamiřte do jeho kajuty a do sklenky s vodou přidejte projímadlo. Tento speciální nápoj seberte a odneste Rajkrovi. A teď už se jen kochejte naprostou zkázou…

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 15.9.2004

Seznam všech článků týkajících se hry BlekTrek: The Last Generation najdete zde.