Rozhovor s Davidem Litwinem o Star Trek: Bridge Commander

Mohl byste nám vysvětlit svoji roli v týmu Bridge Commandera?

Jsem vedoucím projektu, což znamená, že jsem zodpovědný za to, abych zajistil, že bude projekt dokončen: personální zajištění, vztahy mezi pracovníky, plánování, návrh a implementace. Dohlížím na čtyři výtvarníky, čtyři návrháře misí a vedu pětičlenný programátorský tým. Tým Bridge Commandera jsem založil společně s hlavním výtvarníkem a návrhářem misí krátce po dokončení X-Wing: Alliance, kde jsem byl technickým vedoucím.

Podle vašeho názoru, co je nejpozitivnější na práci na projektu Bridge Commander?

To, že dělám skutečně inovativní vesmírnou simulaci. Není to jenom omílání stejného herního stylu s jinou grafikou a několika novými prvky. Naše hra je skutečně úplně jiná a to si myslím, že je třeba proto, aby se Star Treku učinilo zadost.

Opět podle vašeho názoru, co si myslíte, že udělá z Bridge Commandera pro hráče velký hit?

Je to startreková hra, která skutečně zachycuje pocit a podobu známou ze seriálů. Nikdo se dosud nepokusil vytvořit takový zážitek na můstku jako my a v žádné startrekové nebo i jiné vesmírné simulaci dosud nebylo nic, jako je úroveň detailů našich lodí a poškození. Pro ty, kteří ji chtějí, máme komplexní a neotřelou taktickou simulaci, ale pro ty, kteří nechtějí detailní simulátor, nabízíme zároveň jednodušší interaktivní můstkové rozhraní. Myslíme si, že většině lidí se zalíbí kombinace obojího.

A na závěr, jestliže obdržíte na hru skvělou odezvu, byli byste pro práci na pokračování?

Jistě! Byla by to ostuda strávit tolik času vytvářením takového skvělého herního systému a potom v něm vytvořit pouze jednu kampaň. Hodně přemýšlíme o tom, jak umožnit přídavné projekty. A do té doby než hru vydáme, budou naši návrháři vědět, co je třeba proto, aby se daly dohromady mise za mnohem menší dobu než doposud.

Původní rozhovor převzat z The Prime Directive.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 13.10.2001

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Bridge Commander najdete zde.