Elite Force Expansion Pack logo

Před několika týdny oznámil Activision, že na jaro tohoto roku se chystá oficiální (a dosud nepojmenovaný) expansion pack pro 3D akční střílečku Star Trek: Voyager Elite Force. V něm se opět stanete velitelem Hazard Teamu - speciálně to vycvičené jednotky, která řeší ty nejtěžší a nejnebezpečnější situace, jaké si jen dovedete představit.

Expansion Pack bude obsahovat jak single- tak i multiplayer mise: Součástí tažení pro jednoho hráče je i tzv. Virtual Voyager Mode (dříve znám jako Tour Mode), ve kterém se budeme moci poprvé v historii volně procházet po 15-ti palubách U.S.S. Voyageru a zabrousíme např. na můstek, do kajut důstojníků, na holopaluby, do transportní místnosti, do kajut členů Hazard Teamu, na ošetřovnu, do astrometriky, hangáru i strojovny. Hodně lodních systémů půjde použít a poklábosíme si i s mnoha členy posádky. Budeme moci provádět i komplexní úkony jako třeba prohlížet vědecké záznamy, spouštět holografické soubory, ovládat transportéry, vypouštět raketoplány, spustit auto destrukční sekvenci, vyhlásit červený poplach nebo vypnout warp jádro, a když budeme šikovní, tak se nám poštěstí a najdeme ukryté předměty, skryté úkoly a mini hry. No a když nás flákání se po lodi unaví, máme tu k dispozici dvě zbrusu nové single player kampaně - holoromán Kapitán Proton a útok na klingonskou pevnost a pár holo misí jako třeba virtuální střelnici a relaxační program na zahradě (do kterého nám zapadá poznámka o nové cizí rase, která se má na holopalubě objevit). Celkem tedy bude mít osamělý hráč k dispozici 16 nových map. Do pracek se Vám vnutí trikordér a pistole Kapitána Protona. Potkáte samozřejmě Kapitána Protona, Dr. Chaotica i jeho stráže. Navíc bude určitě zajímavé sledovat Janeway, Torres a Tuvoka v borgském hávu.

V multiplayeru na nás čeká více než 20 nových map (tvrdí Ken Hoekster z Ravenu, Gaming Star Trek.com prohlašuje že 15 a GA-Source dokonce 17 - tak nevíme), 11 (12) nových skinů a prý ještě něco navíc. Multiplayer rovněž obsahuje dva nové herní módy. Prvním z nich je týmová hra založená na různých profesních třídách - svoji postavu si totiž budete vybírat s ohledem na její povolání (člen ostrahy, ošetřující lékař, inženýr, ostřelovač, specialista na těžké zbraně, zvěd…) a každá z postav bude mít unikátní dovednosti. Druhý tzv. asimilační mód (v originále buď Assimilate nebo Assimilation Mode - vyberte si) je o skupině hráčů, kteří se snaží neutralizovat osamělého borgského vetřelce dříve, než je asimiluje. Nebo také může jít o to, že jeden tým hraje za Borgskou královnu a skupinu vojáků, zatímco druhý tým hraje za Federaci nebo jiné "ty dobré". Dobří hoši se snaží zničit Borgskou královnu a Borgové se naopak snaží asimilovat své nepřátele. Jakmile Vás asimilují, musíte se připojit k Borgům a pomáhat jim s verbováním Vašich bývalých spolubojovníků. Nádherná dezinformační kampaň - už dlouho jsme žádnou takovouhle nezažili!

Tolik k oficiálním informacím, holt nám nezbude, než posečkat nějakou tu chvilku a přesvědčit se na vlastní oči.

Užitečné odkazy:
Raven Software: www.ravensoft.com
Activision: www.activision.com
Star Trek: Voyager Elite Force Expansion Pack homepage: www.ravensoft.com/eliteforce

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Voyager Elite Force Expansion Pack najdete zde.