Rozhovor s Jackem Emmertem o dohodě s Atari

Massively: Jak koupě Atari změní nebo ovlivní již uzavřenou dohodu s 2K Games ohledně vydání Champions Online?

Jack EmmertJack Emmert: K tomuhle se bohužel nemohu vyjádřit. Mohu říct pouze to, že mě spolupráce s 2K Games baví, protože jde o skvělou společnost, ve které pracují ještě skvělejší lidé.

Massively: Můžete nám říct něco o pozadí vztahu Crypticu a Atari? Odkud se vzal nápad na vaši vzájemnou spolupráci?

Jack Emmert: To postupně vyplynulo z mnoha a mnoha diskuzí. John Needham, náš vynikající výkonný ředitel, se pídil po možnostech získání nezbytných finančních prostředků. Během toho jsme se setkali i s Davidem Gardnerem a Philem Harrisonem z Atari a padli jsme si do oka. Jedna věc pak vedla k druhé… a teď jsme tu.

Massively: Pro Cryptic se očividně jedná o krok správným směrem. Můžete nám říct, jaké výhody spatřujete v tomto novém vztahu s Atari?

Jack Emmert: Atari má k dispozici ohromné zdroje – PR, marketing, distribuci atd. Rovněž vlastní práva na několik úžasných značek, podle nichž by mohly vzniknout skvělé MMO hry. Tato akvizice však v první řadě Crypticu umožňuje soustředit se výhradně na tvorbu špičkových MMO her.

Massively: Ovlivní to nějak plánované betaverze a vydání kteréhokoliv z projektů Crypticu?

Jack Emmert: Vůbec ne. Stále usilovně pracujeme jak na Champions Online, která se objeví v druhém čtvrtletí příštího roku (rozhovor pochází z prosince - pozn. Kovi), tak na Star Trek Online, která vyjde později téhož roku. Jakákoliv data mohou posunout pouze nové priority v jejich vývoji.

Původní rozhovor na Massively: zde

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 26.2.2009

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek Online najdete zde.