Ptejte se Crypticu, část 1.

Bude Star Trek Online v jakémkoliv ohledu považována za kánon? Jak velká část hry bude odpovídat již existujícímu kánonu?

Al Rivera: Každá seriálová řada a film jsou považované za kánon a při našem vývoji bereme na tuto skutečnost ohled. Star Trek má bohatou tradici a historii, a když se se Star Trek Online posouváme do 25. století, můžeme stavět na obrovském množství materiálů. Spolupracujeme přitom se CBS, abychom zajistili, že vše co vytvoříme, patří do Star Treku a dává smysl.

Víme, že fanoušci chtějí hrát Star Trek Online proto, že chtějí zkoumat vesmír Star Treku. A my usilujeme o to, abychom jim přinesli co nejautentičtější zážitek. Náš tým viděl všechny seriály i filmy a každý den se na ně díváme zas a znovu. Také studujeme další, vedlejší zdroje kánonu, jako jsou romány a komiksy. V nich hledáme inspiraci a odkazy, jak dále vylepšit naši hru. Kde to bude mít opodstatnění, použijeme v Star Trek Online i některé vedlejší prvky kánonu.

Budu moci ozdobit svého Dravce potiskem v podobě zeleného plamene, který si budou moci všichni prohlédnout ve chvíli, kdy se demaskuji, abych „rozdrtil tu federální chásku“?

Al Rivera: Jedním z charakteristických prvků všech her Cryptic Studios je naprostá svoboda hráčů, co se upravování jejich postav týče. V Star Trek Online naši technologii tvorby postavy využíváme naplno tak, aby zahrnovala jak úpravu postav, tak hvězdných lodí, u kterých budete moci měnit geometrii, jejich barvu, potisk nebo třeba označení flotily, k níž vaše loď náleží.

Se Star Trekem se v minulosti pojila řada vynikajících hudebních doprovodů. Můžeme očekávat, že zvukovým efektům, hudbě a ambientním zvukům bude věnována stejná pozornost, které doufejme budeme svědky v oblasti grafického ztvárnění?

Al Rivera: Michael Henry, náš zvukový ředitel, je naštěstí dlouholetým fandou Star Treku a uznávaným hudebníkem a skladatelem. Věřte nám, když říkáme, že Michael vytvoří autentickou startrekovou hudbu i zvuky okolí – a ani útok Gornů ho nedokáže zastavit! Rovněž úzce spolupracujeme se CBS, jejichž tým nám poskytl přístup k obrovské knihovně zvukových efektů ze všech seriálů a filmů. Takže phasery budou znít přesně tak, jak mají.

Nemám-li náladu na souboje lodí, získávání přízně Hvězdné flotily nebo vydělávání kreditů odváděním práce pro Quarka, jakými způsoby budu moci vylepšovat svoji postavu, zatímco budu dělat to, co chci dělat ze všeho nejvíc: prozkoumávat galaxii?

Craig Zinkievich: Průzkum nebude v Star Trek Online nikdy hrát druhé housle. Kruciš – vždyť ve všech seriálech Hvězdná flotila v jednom kuse posílá kapitány do vesmíru mapovat nové systémy nebo klasifikovat mlhoviny. Takže průzkum nepovažujeme za „útěk“ od jiného herního stylu, ale za nedílnou součást hry. Čekejte, že vás budeme podporovat v tom, abyste se odvážně vydávali do neznáma! A jako podnět ke zkoumání vesmíru vězte, že objevování nových civilizací je jedním z hlavních způsobů, jak nacházet nové surovinové zdroje a vybavení a jak získávat pro sebe, svou flotilu a svou frakci nové posily z cizích ras!

Já se chci zeptat, jestli vesmír bude statický. Když se například odhlásím z World of Warcraft a o týden později se zase přihlásím, všechno vypadá skoro stejně a nic se vlastně nezměnilo. Bude svět Star Trek Online dynamický?

Craig Zinkievich: Vesmír Star Trek Online je tvarován a měněn činnostmi hráčů. Federace a Klingonská říše budou v celé galaxii bojovat o vliv a surovinové zdroje a hráči mohou výsledek těchto bojů ovlivnit prostřednictvím bitev mezi hráči a systému, kterému říkáme soutěžní PvE.

Činnosti vás i vaší frakce, vaše vítězství i porážky ovlivní, jak se bude odvíjet ekonomika a historie Star Trek Online. K průzkumu bude docházet neustále – očekávejte, že v mezidobí od vašeho posledního odhlášení dojde k objevení nových, dříve neznámých planet a ras. Vaše činnost může být rozhodujícím faktorem v určení toho, zda se tyto nové planety přidají k Federaci, nebo ke Klingonům.

Původní článek: zde

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 16.9.2008

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek Online najdete zde.