První informace o Star Trek: Fleet Wars

Ke čtyřicátému výročí Star Treku připravuje společnost Sona Mobile nový mobilní telefon v podobě klasického Kirkova komunikátoru ze šedesátých let. Přístroji samotnému, jenž pro Trekkies nabízí řadu lákadel, se tu věnovat nebudeme. Pokud vás zajímají bližší podrobnosti, navštivte například příslušnou domovskou stránku, kde se dozvíte vše, co je momentálně o tomto telefonu známo. My se zaměříme na hru Star Trek: Fleet Wars, která se na tomto mobilním přístroji objeví současně s jeho uvedením v průběhu letošního roku.

Fleet Wars budou masivní multiplayerovou hrou, v níž Spojená federace planet bojuje proti Borgům. Hráči si mohou zvolit, jestli se přidají k Federaci, nebo si budou přihřívat svoji polívčičku v podlé kůži Romulanů. Herní svět se bude skládat přesně z jednoho milionu políček, na nichž budete cestovat mezi planetami, komunikovat s ostatními hráči, bojovat po jejich boku i proti nim a postupem času i hodnostně růst. Kromě lodí ovládaných ostatními majiteli startrekového komunikátoru narazíte i na spřátelená či nepřátelská plavidla několika dalších ras ovládaná umělou inteligencí. Čekají na vás rozmanité mise, jejichž cílem může být ukradení tajných informací nebo zničení nepřátelské stanice.

Hra se bude odehrávat na třech obrazovkách. Tou první a nejdůležitější je ta, na níž hráč vidí svoji loď a vše podstatné kolem ní v dvourozměrném pohledu seshora. Druhá obrazovka obsahuje inventář, s jehož pomocí může hráč vyměňovat jednotlivé komponenty lodi jako například zbraně nebo štíty. Zde bude rovněž možné zahodit vybavení, které už nebudete potřebovat, abyste udělali prostor pro nové a lepší díly. Poslední obrazovka slouží ke komunikaci a zobrazují se na ní zprávy od ostatních hráčů, jakož i serverem vygenerované informace nejrůznějšího charakteru. Zde také pochopitelně budete moci psát svoje vlastní zprávy určené ostatním.

V předchozím odstavci jsem se zmínil o vyměňování komponent lodi. Každé plavidlo se totiž skládá z pěti samostatných částí, které můžete v průběhu hry vylepšovat. Do začátku dostanete samozřejmě jenom malou standardní loď náležející Federaci nebo Romulanům, ale poté už je jenom na vás, v jakém směru si ji vylepšíte. Nové zbraně, štíty nebo i další vybavení přitom můžete nalézt i na bitevním poli nebo vyměnit s jinou lodí. Tato činnost navíc nebude pouze na okrasu, ale vaše loď bude vypadat a chovat se podle toho, z jakých částí se právě skládá.

Až se komunikátor s Fleet Wars dostane do rukou prvních natěšených fanoušků, bude v celé kráse zprovozněna oficiální domovská stránka, na níž kromě diskuzního fóra najdete i tabulky s nejvyšším dosaženým počtem bodů registrovaných hráčů. Sona Mobile v dokumentaci k telefonu slibuje kromě Fleet Wars i přístup k dalším startrekovým hrám, konkrétně třeba The Birds of Prey od Jumbuck Entertainment.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 29.1.2006