Voyager Elite Force logo

Tak, vše se odehrává 60 000 světelných let od ALPHA QUADRANTU na lodi zvané Voyager… Vy jste byl(a) vybrán(a) do speciálního teamu HAZARD FORCE a máte za úkol chránit loď. Což je docela zajímavé - kdo by to čekal, že ??:-). Hned první mise se odehrává na holopalubě, kde simulujete osvobození posádky z Borgské krychle! Hra je udělána v perfektním 3D enginu, který využívá QUAKE 3 Arena. Při hře si připadáte jako doopravdy na Voyageru, uvidíte identické prostory ze seriálu… Standardní phaserová puška FederaceProstě je to lahůdka pro oči, když to vidíte a hlavně - kdo je k tomu fanda ST:Voyager, tak z toho má dvojnásobnou radost, protože se můžete projít po můstku, zajít si do konferenční místnosti atd.

Další co mě tu velice zaujalo, je to, že si můžete během volna zajít do zbrojnice a vzít si s sebou granátomet a zabít NEELIXE:-))), což je fakt super, ale hned po vás jdou ostrý hoši z ostrahy, kteří na vás střílí hlava nehlava. A pokud se vám přece jenom podaří přežít, tak skončíte ve vězení.:-( Ve hře dokonce najdete podobné potvory jako v EQUINOXU, které jsou hrozně zákeřné, vynořují se čas od času za vámi a jen tak se jich nezbavíte, a než je stačíte zabít, tak vás usmaží na popel.

Ohledně chyb ve hře - těch je tu poměrně dost: Tak za prvý je tu hrozně málo kol - když někdo chce, tak to v klídku dohraje za dvě odpoledne. (Já to hrál zatím jenom jednou a můj čas = osm hodin - pozn. Kovi). Autoři také nějak nedomysleli konec, protože v posledním kole je šíleně těžkej slizák, který se jmenuje BOSS. Akce v KrychliTa zkušenost v posledním kole vám úplně zkazí náladu ho zabít, protože je neúměrně silný. Dále bych hře ještě vytkl, že se každou chvilku načítá, což je další mínus a jedno takové načtení trvá na seberychlejším PC od 50 sekund až po 2 minuty a do třetice žádné intro - jen pár mezi ukázek a dokonce žádné závěrečné outro.

Plusy této hry jsou: výborná grafika, perfektní ovladatelnost postav, pravé obličeje, super zbraně. Plus multiplayer, kde si můžete zahrát na Voyageru a do svého teamu naverbovat Seven of Nine a holodoktora (kterého můžete zabít), originální hlasy, vtipné poznámky při akci na cizí lodi atd. A to je tak vše co k tomu dodat!!!

Užitečné odkazy:
Raven Software: www.ravensoft.com
Activision: www.activision.com
Star Trek: Voyager Elite Force homepage: www.ravensoft.com/eliteforce

Marek DankoSeznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Voyager Elite Force najdete zde.